Acura MDX 2021: Technické informace, cena, datum uvedení na trh

Nová Acura MDX 2021 budou mít četné změny v budoucnosti. Nepublikované obrázky unikly online a my jsme měli možnost vidět přepracovaný model MDX. Seznam změn a upgradů je velmi dlouhý. To zahrnuje vylepšení interiéru, ale vizuální aktualizace se provádějí také na exteriéru. Některé části exteriéru se nyní blíží kompaktnímu přepínači RDX.

Patří mezi ně upravená mřížka a světlomety. Zevnitř přijímá MDX 2021 nový informační systém, okolní osvětlení a mnoho dalšího. Pro výkon očekáváme od společnosti Acura, že budou dodány jak hybridní pohon, tak i vysoce výkonná verze typu S.


Acura MDX 2021 Nový design

Na nejnovějších obrázcích vidíme mnoho nových produktů. Nadcházející Acura MDX 2021 má nyní novou mřížku, která je podobná mřížce kompaktního crossoveru RDX. Světlomety jsou navrženy ve známé formě, ale osvětlovací jednotky jsou zcela odlišné. Kromě toho mají ventilační štěrbiny pod světly odlišný tvar.

Hood vypadá déle a na první pohled jsou vidět nové kreslicí čáry. Zdá se, že cílem Acury je dosáhnout podobného vzhledu jako model RDX. Styl je však jedinečný a velmi atraktivní. Vrcholem nového exteriérového designu je také mnoho chromových proužků a nedávno revidovaná kola.


Vybavení kabiny

Po posledním velkém faceliftu získává Acura MDX 2021 nový interiér. Na začátku je kabina sofistikovanější a překvapivě sportovní. Přestože nejsou k dispozici všechny podrobnosti, některé části jsou potvrzeny. Snad nejvýznamnější změnou je nový informační systém. To také zahrnuje nové standardní a volitelné displeje, které se zvětšují.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Kromě toho můžeme očekávat rychlejší odezvu a lepší uživatelské rozhraní. Interiér zůstává nedotčen. Acura MDX 2021 pojme sedm cestujících. Prostor kabiny je prostorný a zahrnuje nákladovou oblast. Acura také zvyšuje pohodlí díky novému základnímu čalounění. V základní výbavě jsou však kožená sedadla volitelná.

Hnací systém Acura MDX 2021

Pokud budou nejnovější zprávy přesné, nový Acura MDX 2021 si zachová svůj rozsah motorů. To znamená, že existují dvě možnosti motoru. Standardní 3,5litrový V6 poskytuje točivý moment 300 koní a 270 lb-ft. Toto zařízení je standardně vybaveno pohonem předních kol a 9stupňovou automatickou převodovkou. MDX je hodnocen na 20 mpg ve městě a 28 mpg na dálnici.

Některé zvěsti naznačují zlepšení výkonu a úspory paliva, ale to se nestane. K dispozici bude také verze MDX Type S. Tato vysoce výkonná varianta nabízí twin-turbo V6, který jistě generuje více energie než standardní pohon V6. Stále čekáme, až Acura uvolní všechny podrobnosti.

Hybridní

Potvrzuje se také nadcházející MDX 2021 Hybrid. Tato verze kombinuje standardní motor V6 s dvojicí elektromotorů. Jak naznačují některé zprávy, hybridní varianta bude používat sedmistupňovou převodovku s dvojitou spojkou. Kromě toho je standardně nabízeno nastavení AWD. Tento model generuje o něco více energie než základní verze křížení MDX.

Z tohoto důvodu se můžeme spolehnout na něco více než 300 koní a také se zlepší hodnoty točivého momentu. Vrcholem hybridní verze bude spotřeba paliva. Detaily o palivové úspornosti zatím nejsou k dispozici, ale můžeme vsadit alespoň na 35 mpg.

Cena a datum vydání

Cena za zcela nový Acura MDX 2021 začíná na 45 500 EUR. Tento luxusní crossover nabídne také svou hybridní verzi, která bude stát zhruba 50 000 eur. Upgrady MDX typu S dosáhnou 60 000 EUR.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)