Acura MDX 2025: spotřeba, technická data, cena

Acura představila čtvrtou generaci třířadého SUV MDX v roce 2022. MDX je nejprodávanějším produktem značky a Acura netrvalo dlouho a vydala významné aktualizace, aby byli kupující spokojení.

„Tohle je prostě nejlepší MDX, jaký jsme kdy postavili,“ řekl Mamadou Diallo, senior viceprezident prodeje automobilů ve společnosti Honda. “Vylepšili jsme MDX prakticky ve všech směrech, přidali jsme neuvěřitelnou novou technologii, rychlé a intuitivní rozhraní dotykové obrazovky, luxusní zvuk Bang & Olufsen světové třídy a mnoho dalšího.”

Novinkou pro rok 2025 Acura MDX jsou zatmavené světlomety a zadní světla, přepracovaný přední nárazník, přepracovaná mřížka chladiče Pentagon se štíhlejším síťovaným vzorem, nový design 50,8cm kol (technologický balíček a vyšší) a vylepšená zvuková izolace s vrstveným sklem zadních dveří. a blatníky pohlcující hluk.

Pohonné ústrojí Acura MDX 2025

2025 MDX je standardně dodáván s atmosférickým 3,5litrovým motorem V6, který produkuje 216 kW a 362 Nm točivého momentu. Standardem je pohon předních kol a volitelný pohon všech kol Acura Super Handling s předpětím zadních kol a vektorováním točivého momentu. Standardní převodovka je 10stupňová automatická.

Mezitím je vysoce výkonný MDX Type S nadále poháněn 3,0litrovým přeplňovaným motorem V6 s přímým vstřikováním turbodmychadla se dvěma vačkovými hřídeli v hlavě hlavy (DOHC) a jedním turbodmychadlem twin-scroll. Ten produkuje ohromných 265 kW a 480 Nm. Točivý moment.

MDX Type S je k dispozici pouze s 10stupňovou automatickou převodovkou, pohonem všech kol Super Handling a adaptivním vzduchovým odpružením.

Spotřeba paliva

Vzhledem k tomu, že pod kapotou nejsou žádné aktualizace, očekáváme, že model Acura MDX 2025 bude mít podobné hodnocení spotřeby paliva jako modely z roku 2024.

  • MDX s pohonem předních kol: 10,2 l/100 km kombinovaně.
  • MDX SH-AWD: 11,2 l/100 km kombinovaně.
  • MDX Type S: 12,4 l/100 km kombinovaně.

A-Spec a Type S s rozšířenou výbavou

Novinkou pro rok 2025 je MDX A-Spec s paketem Advance. Kombinuje některé z prvků výbavy nejvyššího modelu Type S s dalšími prémiovými prvky, jako jsou elektricky ovládaná přední sedadla v 16 směrech, vyhřívaná sedadla ve druhé řadě, vyhřívaná oj a vyhřívaný sloupek řízení. Head-Up displej.

Paket Advance obsahuje také masážní přední sedadla a kožené čalounění s kulatým stehem.

Balíček Advance je nyní standardním vybavením MDX Type S. Mezi hlavní přednosti patří stereo Bang & Olufsen s 31 reproduktory (s 22cm subwooferem, akustickými čočkovými výškovými reproduktory, 24 kanály a 12 horními reproduktory), unikátní přední panel a 53,3cm vlastní kola a AcuraWatch 360.

Acura MDX pro rok 2025 s technologickým balíčkem a MDX A-Spec dostane 19 reproduktorový, 16kanálový audio systém Bang & Olufsen s akustickými čočkami výškových reproduktorů a čtyřmi reproduktory v obložení stropu.

V závislosti na modelu kupující obdrží jeden ze dvou audio systémů Bang & Olufsen navržených speciálně pro MDX 2025. Oba systémy jsou vybaveny nejnovějšími ovládacími prvky 3D zvuku Bang & Olufsen, patentovanou technologií Beosonic a patentovanou technologií Acoustic Lens.

Integrovaný informační a zábavní systém Google

Acura se naštěstí zbavila nepříjemného informačního a zábavního systému založeného na touchpadu předchozího MDX. Nahrazuje ho nový 31cm dotykový displej, který je úhledně umístěn na aktualizované středové konzole.

Nyní má vestavěný software Google s bezdrátovým Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátové nabíjení smartphonu, aktualizace OTA (over-the-air) a AcuraLink s 4G LTE Wi-Fi připojením. Standardem jsou cloudové služby, jako je dálkové zamykání/odemykání, dálkové startování motoru a nouzová silniční asistenční služba.

AcuraWatch 360

AcuraWatch 360, sada asistenčních technologií řidiče, je standardní součástí MDX Type S s paketem Advance.

Aktualizace výkonu AcuraWatch 360 zahrnují milimetrový radar s dlouhým dosahem za předním znakem Acura, kameru v horní části čelního skla, nové milimetrové radary ve všech čtyřech rozích SUV a nový dotykový senzor na volantu. Jak popisuje Acura, toto společné nastavení podporuje funkce, jako je aktivní asistent změny jízdního pruhu, vyhýbání se kolizi při změně jízdního pruhu a varování před příčným provozem.

AcuraWatch 360 také rozšiřuje funkčnost dalších podobných funkcí. Řidiči MDX 2025 si například mohou všimnout, že adaptivní tempomat funguje plynuleji při zrychlování a zpomalování nebo že informační systém mrtvého úhlu má větší dosah než loňské modely.

Zatímco balíček AcuraWatch 360 je novým přírůstkem do MDX, některé modely 2025 mohou mít standard balíčku AcuraWatch. Pokud ano, kupující mohou očekávat mimo jiné brzdění zmírňující přední kolizi s detekcí chodců, adaptivní tempomat se sledováním nízké rychlosti, varování před kolizí a zmírnění opuštění vozovky.

2025 Acura MDX MSRP

První dodávky zcela nového MDX dorazí k prodejcům Acura v květnu 2024. Oficiální podrobnosti RRP ještě nebyly zveřejněny, ale očekáváme, že základní ceny pro špičkový typ S s balíčkem Advance budou začínat mezi 1 325 000 Kč a 1 875 000 Kč.

Výsledky Acura MDX za rok 2025

  • Acura MDX pro rok 2025 byl obnoven uprostřed cyklu, aby mohl konkurovat dalším prémiovým vozům, jako jsou Genesis GV80, Lincoln Nautilus a Volvo XC90.
  • Pryč je absurdní informační a zábavní systém založený na touchpadu pro nový integrovaný dotykový displej Google, který je standardem u všech modelů.
  • Výkonově vylepšený MDX Type S obdrží balíček Advance pro modelový rok 2025. Obsahuje stereo Bang & Olufsen s 31 reproduktory a AcuraWatch 360.

Galerie Acura MDX 2025

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.