Alfa Romeo Tonale 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Segment kompaktních SUV roste a plug-in hybridy jsou oblíbené. Alfa Romeo proto kombinuje obojí a v budoucnu bude mít vedle Stelvia bratříčka. Alfa Romeo Tonale nezůstane studií, produkční verze je jako hotová.

Italský šarm, sportovnost, moderní akcenty a přesto Alfa Romeo zůstává věrná svému stylu. Koncepční vůz Tonale by se měl produkční verzi poměrně přiblížit a ukazuje, jakým směrem se italský výrobce v budoucnu vydá. Pokud už nechcete čekat, jednoduše si nakonfigurujte aktuální model Alfa Romeo nebo se podívejte na naše hybridní vozy.

Alfa Romeo Tonale 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ceny Alfa Romeo Tonale 2022

Uvedení Alfy Romeo Tonale na trh je naplánováno na podzim, pravděpodobně v září 2021. Skupina FCA, do které patří i Alfa Romeo, má Jeep Compass již na trhu model, který je technicky založen na stejném základě. Cenově se tedy můžete na tomto modelu poněkud orientovat. Kompas je něco málo přes 26 000 eur. Přesná cena Tonale zatím není známa.

motory a manipulace

a Alfa Romeo Tonale 2022 přijde jako plug-in hybridní verze, což je nejvýkonnější varianta Tonale s výkonem 240 koní. K dispozici bude také 1,3litrový zážehový čtyřválec s výkonem 180 koní a 2,0litrový diesel s výkonem buď 140 nebo 170 koní. Na přání bude k dispozici 9stupňový automat.

Alfa Romeo Tonale 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace a vnější design

Vizuálně by produkční verze měla zůstat velmi blízko studie. a Tonale 2022 je menší než Stelvio, a proto jako kompaktní SUV zasáhne nervy doby. Jak ukazuje obrázek sériového modelu, tonální je docela neokázalý, ale v pozitivním slova smyslu. Alfa Romeo se obejde bez zbytečných ozdob, tón by měl přesvědčit jednoduchostí a jasností.

Boční linie se dozadu svažuje jako u kupé, přední maska ​​chladiče a úzké světlomety jsou pro Alfu typické. Téměř jistě nebude chybět ani světelná lišta vzadu, která je oblíbená i u jiných výrobců a dobře se hodí ke konceptu Alfa Romeo.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Rozměry vycházejí z modelu Jeep Compass. Ta je dlouhá 4,95 až 4,98 metru, široká 1,82 metru a vysoká 1,63 až 1,66 metru.

Alfa Romeo Tonale 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Interiér Alfa Romeo Tonale 2022

Interiér Tonale je dostačující pro čtyři dospělé. Inženýři vybavili sportovní sedadla Tonale integrovanými opěrkami hlavy a širokou středovou konzolou, která se táhne až dozadu. Kůže, Alcantara a další aplikace lze také nalézt. Tyto akcenty vytvářejí kontrast a zvyšují tón. Za volantem je 12,3palcová obrazovka kokpitu a vedle ní 10,25palcová dotyková obrazovka.