Audi A7 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Audi A7 2021 rozostření krásné linie mezi sedan a hatchback s jeho tenkým profilem a rafinované přírody. Přeplňovaný pohon V-6 a standardní pohon všech kol zajišťují rychlou akceleraci a čtyřletou trakci. Audi hýčká cestující nejnovější technologií a nesčetným luxusem v klidném prostoru kabiny. Zatímco většinu z tohoto obsahu lze najít také v sedanu A6, profil fastbacku A7 a další nákladový prostor je vizuálně jasnější a praktičtější. Stejně jako A6 i Fastback A7 nabízí vyleštěné způsoby jízdy na ulici a dokáže nadchnout řidiče, když se silnice před nimi točí. A7 2021má neintuitivní informační a zábavní systém a stojí více než A6. Jinak je to hezký stroj, který podporuje vysoce kvalitní image Audi.

Co je nového pro rok 2021?

Velká novinka pro A7 2021je přidání modelu plug-in hybrid. Hybridní hnací ústrojí se skládá ze čtyřválců s turbodmychadlem a elektromotorem, které dohromady produkují výkon 362 koní. Díky své 14,4 kWh baterii může A7 PHEV řídit pouze elektricky, ale Audi dosud nezveřejnilo žádné podrobnosti o dojezdu vozidla. Kromě nového modelu PHEV provedlo Audi v roce 2021 nejmenší změnu v řadě A21. Sada 20palcových kol s celoročními pneumatikami je nyní standardem základního modelu. Podobně volitelný balíček pohodlí přidává další obsah, např. B. kamerový systém s pohledem shora. Mid-Level Premium Plus je nyní standardně vybaven adaptivním tempomatem a varováním před vybočením z jízdního pruhu. Špičkový prestižní model dostává nový volitelný sportovní balíček,

Ceny a které koupit

  •  Prémie: 70 195 eur
  •  Premium Plus: 75 345 eur
  • Premium Plus PHEV: 75 895 eur
  •  Prestiž: 79 345 eur
  • Prestige PHEV: 81 245 eur

Doporučujeme model Premium Plus, který má oproti základní výbavě více žádoucích standardních funkcí a dostupných možností. Plus je standardně dodáván s adaptivním tempomatem, virtuálním kokpitem od Audi (12,3palcový digitální přístrojový panel), světlomety s elegantními akcenty v maticovém designu a automatickými dálkovými světly, futuristicky vypadajícími animacemi zadních světel a špičkovým zvukem systém od společnosti Bang & Olufsen vybavený a varování před opuštěním jízdního pruhu. Kromě toho má Premium Plus standardní luxus, jako jsou vyhřívaná přední sedadla, kožené čalounění, elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru a panoramatická posuvná střecha. Do výbavy A7 bychom přidali trochu více luxusu výběrem balíčků Driver a Executive. Tato kombinace je možná přidáním čtyřzónové regulace klimatu,

✓ Můžete také zkontrolovat:

Motor, převodovka a výkon

Standardní hnací ústrojí na A7 je přeplňovaný V-6, který vyvíjí 335 koní a točivý moment 369 lb-ft. Tato síla se přenáší na pohon všech kol Audi Quattro prostřednictvím sedmistupňové automatické převodovky. Standardní hnací ústrojí modelu A7 V-6 také využívá 48voltový hybridní asistenční systém, který minimalizuje zpoždění turbo a podporuje stop / start provoz. V každodenním životě jsme ocenili rychlost Audi bez námahy. Jeho důmyslný systém pohonu všech kol nabízel vynikající trakci za mokra i za sucha. Automatická převodovka inteligentně reagovala na uvolněné i energické vstupy akcelerátoru. Pokud hledáte něco, co může být napájeno pouze elektricky, budete muset upgradovat na nový plug-in hybridní model, který kombinuje přeplňovaný 2, 0litrový čtyřválec a integrovaný elektrický motor činí 362 koní. Tento model jsme neměli šanci vyzkoušet, ale strávili jsme spoustu času se standardním V-6. Audi dovedně kombinuje luxus a hbitost s A7. Nadšené reakce a éterická kvalita jízdy okamžitě vynikly, jakmile jsme seděli za volantem. Navzdory volitelným 21palcovým kolům na našem testovacím vozidle zůstala očekávaná klepání od tvrdých nerovností prakticky bez povšimnutí. Jeho pružné odpružení bylo stejně účinné při omezování pohybu těla a maximalizaci plynulosti. Odezva řízení byla lineární, s nastavitelnou hmotností v různých jízdních režimech, ale nikdy nebylo řečeno, co dělají přední kola.

Spotřeba paliva a skutečné MPG

EPA nezveřejnila odhady pro A7 PHEV 2021 , ale spotřeba paliva standardního hnacího ústrojí V-6 se nezměnila z modelu 2020 na 22 MPG ve městě a 29 MPG na dálnici. Tato čísla jsou v těsném souladu s konkurencí, jako je BMW 540i xDrive (21 mpg město a 29 dálnice) a Mercedes-Benz CLS450 4Matic (23 měst a 30 dálnice). Audi V-6 s pohonem, které jsme testovali, daleko překonalo hodnocení na dálnici a na naší 200 mil dlouhé trase s nízkou spotřebou paliva dosáhlo impozantních 36 MPG. CLS také během našeho testu na dálnici vrátil 36 mpg, ale Bimmer dostal pouze 31 mpg.

Interiér, pohodlí a náklad

Interiér A7 2021má perfektní střih a zpracování a je zvýrazněna atraktivními materiály a robustním rozváděčem. Každá kabina má vnitřní osvětlení, vyhřívaná přední sedadla, kožená sedadla, panoramatickou posuvnou střechu, třízónovou klimatizaci a mnoho dalšího. Ovládají se však pouze pomocí dotykových obrazovek, což je nepříjemné. A7 také nabízí uspokojivou polohu při řízení, kterou doplňuje vynikající výhled ven. Cestující na zadních sedadlech dostanou klimatizaci, zásuvky pro nabíječky a dokonce vyhřívaná sedadla, která jsou volitelná. Zatímco na zadním sedadle lze pohodlně ubytovat dva dospělé, tři rámy plné velikosti by byly stísněné. Pod užitečným elektricky ovládaným liftbackem A7 je za sklopným zadním sedadlem sedm tašek na příruční zavazadla. Vůz měl také 20 kusů zavazadel se sklopenými sedadly. Také se nám podařilo umístit golfový bag a kočárek do podpalubí. A7 má bohužel průměrný interiér. Kapsy předních dveří jsou úzké a středová konzola má malou nádobu.

Infotainment a konektivita

Každý model A7 2021 má ohromující informační a zábavní systém se dvěma dotykovými displeji, které lze hladce integrovat do palubní desky a středové konzoly. Velké ikony lze snadno najít a haptická zpětná vazba je uspokojivá, ale nastavení je nepopiratelně rušivé, protože řidič často musí odvrátit pohled od silnice. Standardní obsah zahrnuje automatickou integraci Apple CarPlay / Android a mobilního hotspotu WLAN. Žádoucí možností jsou dva výkonné prémiové zvukové systémy Bang & Olufsen a bezdrátové nabíjení smartphonů.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis