Audi A7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Na speciální akci v Ingolstadtu v říjnu 2017 představilo Audi veřejnosti novou druhou generaci A7 Sportback II.

Liftback se sériově vyrábí v závodě Neckarsulm v Německu. Zahájení prodeje nového modelu v Evropě je naplánováno na 18. února, poté bude vůz dostupný také v Rusku.

Audi A7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

vnější

Při navrhování nové karoserie Audi A7 Sportback 2022 si designéři německé značky vypůjčili ze studie Prologue představené veřejnosti v roce 2016 a vlajkového sedanu Audi A8 (D5).

Celkově se nové Audi A7 Sportback II příliš neliší od svého předchůdce, který debutoval v roce 2010. Konformačních změn je dost, ale přitahují více pozornosti k restylingu než úplné generační změně.

Audi A7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Vpředu má pětidveřová šestiúhelníková mřížka chladiče ve tvaru štítu a světlomety dostaly speciální zářez, aby zdůraznily „look“ vozu. Základní model je dodáván s full LED světlomety.

Za příplatek jsou k dispozici HD matrix LED světlomety, které dokážou ztmavit jednotlivé sekce, aby neoslňovaly protijedoucí řidiče. Vrcholnou variantou jsou matricové světlomety s laserovým dálkovým světlem. Vozidla s tímto vzhledem mají výrazné modré „fleky“ v sestavách světlometů.

Nové Audi A7 Sportback 2022 si zachovává svou harmonickou siluetu, ale kapota je o něco delší, takže působí dynamičtěji. Změnil se tvar klik bočních dveří a „bederní linie“ už není tak výrazná jako u liftbacku první generace a objevuje se pouze nad podběhy.

Audi A7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Záď je zvýrazněna červeným diodovým můstkem spojujícím světla dohromady. Zajímavostí je, že zadní světla vytvářejí skutečnou hru světla při otevření/zavření dveří. Na zádi je také spoiler, který se vysune až při vysokých rychlostech (přes 120 km/h).

Pro novou A7 je k dispozici 15 barev karoserie, včetně osmi nových barev. Zákazníkům je navíc nabízena široká škála možností personalizace. Vůz lze objednat například s paketem S-Line, díky kterému se odlišují nárazníky, prahy a řada dalších exteriérových prvků.

interiér vozu

Přestože se rozměry nového Audi A7 Sportback 2022 téměř nezměnily, designérům se podařilo prodloužit interiér o 21 milimetrů a také zmenšit prostor nad hlavami zadních cestujících.

Audi A7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér liftbacku je navíc vybaven novými sedadly. Vpředu jsou sedadla s četnými možnostmi nastavení, masážními funkcemi a ventilací. V zadní části je standardně třímístná pohovka, ale vozidlo lze objednat i se dvěma samostatnými sedadly. Interiér je standardně vybaven umělou kůží, za příplatek jsou k dispozici různé kožené varianty.

✓ Můžete také zkontrolovat:

V interiéru nového Audi A7 Sportback nejsou prakticky žádná analogová tlačítka. Vozidlo je vybaveno 12,3palcovou digitální palubní deskou. Volitelně je k dispozici projekční displej na čelní sklo.

Ve středové konzole jsou dva velké displeje. Horní 10,1palcový displej je věnován informačnímu a zábavnímu systému a ve vypnutém stavu je díky grafitově šedému hliníkovému rámečku téměř neviditelný. Spodní 8,6palcová obrazovka slouží k ovládání klimatizace a řady dalších komfortních funkcí.

Charakteristika

Druhá generace Audi A7 Sportback je založena na modulární platformě MLB Evo. Na konstrukci karoserie pětidveřového vozu je použita ocel a hliník. Téměř všechny velké venkovní panely jsou vyrobeny z posledně jmenovaného.

Liftback má na délku, šířku a výšku 4 969, 1 908 a 1 422 milimetrů. Nová generace je o 5, 3 a 2 mm kratší, užší a vyšší než první generace, přičemž rozvor narostl na 2 926 milimetrů (+12).

Audi A7 Sportback 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V závislosti na poloze opěradel zadních sedadel se objem zavazadlového prostoru pohybuje od 535 do 1 390 litrů. U Audi A7 Sportback 2018 se nákladová šířka zvětšila na 1 050 mm (+ 134). Víko kufru lze nově otevřít „kopnutím“ pod nárazník.

Pro tento model jsou k dispozici čtyři možnosti zavěšení. Standardem je odpružení ocelovými pružinami, k dispozici je však i sportovní verze se světlou výškou o 10 mm nižší. K dispozici je také adaptivní vzduchové odpružení s regulací úrovně a verze s elektronicky řízenými tlumiči.

Pokud jde o sestavu pohonných jednotek pro Audi A7 2022, Němci zatím představili pouze jednu změnu s 3,0litrovým zážehovým turbo V6 motorem o výkonu 340 koní, který pracuje ve snopu se 7pásmovým robotem S Tronic. Takto napěchovaný hatchback vybavený pohonem všech kol quattro ultra zrychlí z nuly na sto za 5,3 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Objeví se pozdější verze se zážehovými přeplňovanými čtyřválci a vznětovými motory, ale všechny dostanou navíc systém „soft hybrid“, tedy startér-generátor napájený ze samostatné 48V sítě a umožňuje vypnout motorem jak v dopravních zácpách, tak při rychlosti 55-160 km/h, kdy vůz přejde do režimu volné jízdy. Podle německých odborníků tento systém ušetří asi 0,7 litru paliva na 100 km.

Pro nové Audi A7 Sportback II je vyvíjen také systém autonomního řízení úrovně 3, který dokáže vůz plně ovládat až do rychlosti 60 km/h. Četné senzory, senzory a sonar zajišťují plný provoz autopilota, ale Němci zatím nejsou připraveni aktivovat autopilota v tržních vozidlech kvůli nedokonalé legislativě v Evropě.

Cena

Cenové rozpětí pro nové Audi A7 Sportback 2022 se pohybuje od 61 600 eur do 127 300 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis