Facelift Audi Q3 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Jedno z nejmenších německých crossoverů SUV, Audi Q3 2022 , je zcela přepracováno. Pokud jste to nevěděli, model 2021 byl vynechán kvůli koronaviru a výrobce je připraven provést radikální změny modelu příští generace. Pokud víme, nová Q3 dostane lepší vnější design a prostornější kabinu.

Obecně jde o významné vylepšení již tak rozkošného špičkového SUV a Audi mu dává bohatší interiér, vyspělé technologie a širokou škálu motorů. Díky silné elektrifikované volbě a pohonu všech kol je Q3 rozhodně žádoucí volbou. Pokud jde o specifikace, obnovená Q3 se do showroomů dostane jako model 2022 na konci roku 2021.

Facelift Audi Q3 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Změna designu Audi Q3 2022

Exteriér Audi Q3 2022 je rozhodně sportovnější než dříve. Zajímavé je, že nová Q3 si půjčuje něco z působivého sedanu A4. Obecně platí, že přední nárazník vypadá identicky s ostře skloněným LED světlometem a jednodílnou osmiúhelníkovou mřížkou. Podle Audi má nový Q3 také široké podběhy a standardní 18palcová kola. Horní ozdobné lišty by však měly přinést atraktivnější 19 nebo 20palcová kola.

Tentokrát jsme si všimli integrovaného zadního spoileru a ostřejších zadních světel LED na zadní straně. Kromě toho model S-Line vypadá trochu agresivněji díky širšímu spodnímu otvoru, který obsahuje mlhovky a šedé ozdobné lišty pod mřížkou.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení

Nejnápadnější aktualizace Audi Q3 2022 je uvnitř. Audi dělá krásný interiér s vysoce kvalitními materiály a ostrým, moderním designem. Obecně interiér vypadá minimálně o třídu výše a vzadu je výrazně více prostoru pro nohy a hlavu. Běžný Q3 nabízí kůži s dřevěnými akcenty, zatímco sportovnější řada S nabízí akcenty oranžové barvy Alcantara a řadicí pádla.

Z technického hlediska má připravovaný model také vynikající 10,1palcovou obrazovku, která ovládá informační a zábavní systém a ovládací prvky pro topení / ventilaci / klimatizaci (HVAC) umístěné pod ním. Nejnovější Q3 je navíc standardně vybaven digitálním sdružením přístrojů a ve vyšších výbavových variantách jej může nahradit Audi virtual cockpit.

Facelift Audi Q3 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace hnacího ústrojí Audi Q3 2022

Nové Audi Q3 2022 nabídne výběr z několika málo motorů. Prvním a základním motorem je stále 2,0litrový přeplňovaný 4válcový motor, který produkuje 228 koní. Tento motor je standardně spojen s 8stupňovou automatickou převodovkou Tiptronic a pohonem všech kol Audis Quattro. Audi tvrdí, že toto zařízení dokáže zrychlit na 60 mph za pouhých sedm sekund, když je poháněno superpalivem.

Elektrifikovanou variantu však lze získat pouze s modelem 40 TFSI e, známým také jako Sportback. Tato verze kombinuje 1,4litrový přeplňovaný řadový 4 s integrovaným elektromotorem. Podle Audi tento systém vyvíjí 201 koňských sil a točivý moment 258 liber. Q3 Sportback také představoval 13 kWh, což bude mít za následek dojezd 30 mil.

Facelift Audi Q3 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Kolik bude stát Audi Q3 2022?

Atraktivnější Audi Q3 2022 přichází s kompletní generální opravou později v tomto roce. To znamená, že bychom měli očekávat sportovnější styl a stejnou kabinu, jakou jsme viděli u některých nejnovějších modelů Audi.

Obecně má toto malé SUV s Audi A4 mnoho společného. V základní podobě začíná nová Q3 na 35 000 eur, zatímco model PHEV by mohl stát zhruba o 10 000 eur více.