Facelift Audi Q3 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Jedno z nejmenších německých crossoverů SUV, Audi Q3 2022 , je zcela přepracováno. Pokud jste to nevěděli, model 2021 byl vynechán kvůli koronaviru a výrobce je připraven provést radikální změny modelu příští generace. Pokud víme, nová Q3 dostane lepší vnější design a prostornější kabinu.

Obecně jde o významné vylepšení již tak rozkošného špičkového SUV a Audi mu dává bohatší interiér, vyspělé technologie a širokou škálu motorů. Díky silné elektrifikované volbě a pohonu všech kol je Q3 rozhodně žádoucí volbou. Pokud jde o specifikace, obnovená Q3 se do showroomů dostane jako model 2022 na konci roku 2021.


Změna designu Audi Q3 2022

Exteriér Audi Q3 2022 je rozhodně sportovnější než dříve. Zajímavé je, že nová Q3 si půjčuje něco z působivého sedanu A4. Obecně platí, že přední nárazník vypadá identicky s ostře skloněným LED světlometem a jednodílnou osmiúhelníkovou mřížkou. Podle Audi má nový Q3 také široké podběhy a standardní 18palcová kola. Horní ozdobné lišty by však měly přinést atraktivnější 19 nebo 20palcová kola.

Tentokrát jsme si všimli integrovaného zadního spoileru a ostřejších zadních světel LED na zadní straně. Kromě toho model S-Line vypadá trochu agresivněji díky širšímu spodnímu otvoru, který obsahuje mlhovky a šedé ozdobné lišty pod mřížkou.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení

Nejnápadnější aktualizace Audi Q3 2022 je uvnitř. Audi dělá krásný interiér s vysoce kvalitními materiály a ostrým, moderním designem. Obecně interiér vypadá minimálně o třídu výše a vzadu je výrazně více prostoru pro nohy a hlavu. Běžný Q3 nabízí kůži s dřevěnými akcenty, zatímco sportovnější řada S nabízí akcenty oranžové barvy Alcantara a řadicí pádla.



Z technického hlediska má připravovaný model také vynikající 10,1palcovou obrazovku, která ovládá informační a zábavní systém a ovládací prvky pro topení / ventilaci / klimatizaci (HVAC) umístěné pod ním. Nejnovější Q3 je navíc standardně vybaven digitálním sdružením přístrojů a ve vyšších výbavových variantách jej může nahradit Audi virtual cockpit.

Specifikace hnacího ústrojí Audi Q3 2022

Nové Audi Q3 2022 nabídne výběr z několika málo motorů. Prvním a základním motorem je stále 2,0litrový přeplňovaný 4válcový motor, který produkuje 228 koní. Tento motor je standardně spojen s 8stupňovou automatickou převodovkou Tiptronic a pohonem všech kol Audis Quattro. Audi tvrdí, že toto zařízení dokáže zrychlit na 60 mph za pouhých sedm sekund, když je poháněno superpalivem.


Elektrifikovanou variantu však lze získat pouze s modelem 40 TFSI e, známým také jako Sportback. Tato verze kombinuje 1,4litrový přeplňovaný řadový 4 s integrovaným elektromotorem. Podle Audi tento systém vyvíjí 201 koňských sil a točivý moment 258 liber. Q3 Sportback také představoval 13 kWh, což bude mít za následek dojezd 30 mil.

Kolik bude stát Audi Q3 2022?

Atraktivnější Audi Q3 2022 přichází s kompletní generální opravou později v tomto roce. To znamená, že bychom měli očekávat sportovnější styl a stejnou kabinu, jakou jsme viděli u některých nejnovějších modelů Audi.

Obecně má toto malé SUV s Audi A4 mnoho společného. V základní podobě začíná nová Q3 na 35 000 eur, zatímco model PHEV by mohl stát zhruba o 10 000 eur více.



  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 stimme, im mittleren: 5 von 5)