Audi Q4 E-Tron 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Nadcházející prototyp Audi Q4 E-Tron 2022 byl letos opět špehován. Audi odhalí Q4 E-Tron později v tomto roce, zatímco prodej má být zahájen v USA příští rok. Jak vidíme na prvních obrázcích, nový model má futuristický design a schválenou utěsněnou mřížku. Kromě tohoto modelu výrobce pracuje také na verzi podobné kupé s názvem Q4 Sportback E-Tron.

Stejně jako jeho hlavní konkurent Volkswagen ID.4. Q4 E-Tron sedí na stejné platformě MEB od koncernu Volkswagen s výkonnou baterií pod podlahou. Podle nejnovějších zpráv se Q4 E-Tron pravděpodobně dostane na trh s nastavením dvou motorů.

Audi Q4 E-Tron 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

První pohled na Audi Q4 E-Tron 2022

Nové kompaktní Audi Q4 E-Tron 2022 vypadá futuristicky a některé viditelné prvky prozrazují, že se jedná o elektromobil. To zahrnuje atraktivní utěsněnou mřížku, která pravděpodobně bude používat některé chromové prvky, které jsme viděli na nedávno představeném Q5 E-Tron.

Celkově je designový jazyk jedinečný a Audi Q4 E-Tron také přichází s novými světlomety. Jak jsme slyšeli, výrobce bude pravděpodobně používat stejný jazyk pro všechny nadcházející modely E-Tron. Aerodynamika je vynikající a designéři použili jedinečná, stylová kola, což vedlo ke sportovnějšímu designu.

Vnitřní vybavení

Uvnitř Audi Q4 E-Tron pravděpodobně získá některé prvky z Q5 E-Tron. Očekávejte prostornou kabinu se stejným uspořádáním, která pohodlně usadí pět cestujících.

Stejně jako Q5 E-Tron bude menší Audi Q4 2022 s největší pravděpodobností disponovat moderním designem a spoustou vysoce kvalitních materiálů. Bude také obsahovat relativně velkou obrazovku infotainmentu a slavný digitální přístrojový štít Audi. Kromě toho můžeme očekávat standardní vybavení, jako je navigace, integrace Apple CarPlay a Android Auto, kamerový systém shora a špičkový 3D audio systém Bang & Olufsen.

Audi Q4 E-Tron 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

bezpečnostní

Jak asi víte, bezpečnost cestujících v Audi je na prvním místě. Balíček pro nové Audi Q4 E-Tron obsahuje monitorování mrtvého úhlu (Audi tomu říká „Side Assist“), automatické nouzové brzdění, kontrolu trakce, varování před křížovým provozem a mnoho dalšího.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Specifikace hnacího ústrojí Audi Q4 E-Tron 2022

Podle některých raných zpráv se chystané Audi Q4 E-Tron 2022 pravděpodobně dostane na trh s nastavením dvoumotorového motoru. Stejný zdroj také prozrazuje, že můžeme očekávat zrychlení z 0 na 60 mph za přibližně 6,0 sekundy.

Kromě toho je nejvyšší rychlost regulována na 111 mil za hodinu a Audi Q4 E-Tron údajně nabízí dojezd 200 mil. Jak již bylo zmíněno, Audi představí také verzi Q4 E-Tron Sportback s ještě lepší akcelerací a počtem najetých kilometrů. Stejně jako VW ID.4 bude nový Q4 E-Tron s největší pravděpodobností používat stejnou baterii 82 kilowatthodin, která je standardem. Baterie pohání duální motor s výkonem 302 koní.

Audi Q4 E-Tron 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Nadcházející Audi Q4 E-Tron 2022 je stylové plně elektrické SUV, které bude konkurovat VW ID.4. Audi prozrazuje, že Q4 E-Tron bude uveden na trh letos. Počítejte však s tím, že prodej začne v USA příští rok.

V závislosti na výbavě a variantách výbavy začíná nový model na 45 000 eur a u plně vybaveného modelu může snadno dosáhnout téměř 60 000 eur.