Audi Q8 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Jedno z velkých SUV na trhu, Audi Q8 2022 , dostane v příštím roce ještě více high-tech. Podle informací, které jsme obdrželi, přinese Audi nějaké malé občerstvení venku a více dovnitř. Stylové, luxusní a praktické SUV má téměř stejnou velikost jako jeho předchůdce. Zajímavé je, že na rozdíl od svého bratra Q7, který je vybaven 3řadými / 7 cestujícími, je Q8 nabízen pouze ve formě 2řadých / 5 cestujících.

Nejlepší ze všeho je, že kupující tohoto SUV mají možnost vybrat si dva silné motory. Standardem je 3,0litrový přeplňovaný šestiválec o výkonu 335 koní, zatímco další 4,0litrový twin-turbo V8 pohání SQ8 a produkuje fantastických 500 koní.

Audi Q8 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Vylepšení exteriéru Audi Q8 2022

Připravované Audi Q8 2022 vypadá svalnatěji než první generace. Toto vlajkové SUV vypadá mnohem lépe než jeho bratr Q7 a nabízí atletickou linii ramen v kombinaci s mírně se svažující linií střechy. Stejně jako všechny modely Audi i Q8 dominuje vpředu. Toto SUV má velmi agresivní masku chladiče lemovanou animovanými světlomety LED s maticí HD.

Prémiová verze má 20palcová pětipaprsková designová kola, zatímco modely premium plus přidávají 21palcová pětisegmentová designová kola. Paket Black Look je k dispozici také pro výbavu Premium Plus a přidává 22palcová kola Audi Sport, červené brzdové třmeny a jedinečnou černou střešní lištu a černé obložení kolem bočních oken. Balíček S line je oblíbený. Mezi takto vybavené modely patří odznaky blatníků řady S, osvětlené prahy dveří a 21palcová kola z lehkých slitin v pětipaprskovém designu.


Audi Q8 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Velkolepá chata

Kabina nejnovějšího Audi Q8 2022 je stejně nádherná jako zvenčí. Uvnitř najdete kožené dekorace a Alcantaru na téměř všech površích. Jak již bylo zmíněno dříve, na rozdíl od Q7, který je vybaven 3řadými / 7 cestujícími, nový Q8 nabízí pouze 2řadé / 5 cestujících. Zadní sedadla lze sklopit a sklopit 40/20/40 a za nimi je 30,5 kubických stop zavazadlového prostoru, který lze po sklopení rozšířit na 60,7 kubických stop.


✓ Můžete také zkontrolovat:


První věcí, které si všimnete, když vstoupíte do tohoto SUV, je virtuální kokpit velkého Audi a intuitivní dotykový displej Audi MMI. Horní obrazovka je 10,1 palce a má navigaci, telefon, audio a další důležité funkce infotainmentu. K dispozici je však také 8,6palcová spodní obrazovka, která zpracovává funkce klimatu a ručně psané příkazy.

Audi Q8 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace hnacího ústrojí Audi Q8 2022

Pod kapotou zůstává nejnovější Audi Q8 2022 beze změn. Tento model je stále k dispozici se stejnými dvěma hnacími ústrojími jako jeho předchůdce. Skladové Audi Q8 využívá přeplňovaný 3,0litrový šestiválec o výkonu 335 koní a točivém momentu 369 lb-ft. Tato verze také používá spouštěcí generátor poháněný řemenem, který je součástí 48voltové hybridní sestavy a čerpá energii z lithium-iontové baterie 10 Ah.


Silnější model SQ8 vyměňuje V6 za výkonný twin-turbo V8 o objemu 4,0 litru. Tento motor produkuje 500 koní a točivý moment 568 lb-ft. Standardem u obou modelů je pohon všech kol, stejně jako 8stupňová automatická převodovka s řadicími pádly pod volantem. Díky těmto motorům má navíc Q8 působivých 7 700 liber rychlosti tažení.

Audi Q8 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Čerstvé nové Audi Q8 2022 by mělo i nadále zůstat lídrem v segmentu SUV. Tento model je jedním z nejprodávanějších SUV a v současné době je vrcholem nabídky Audi. Výrobce také oznámil, že pracuje na nové vlajkové lodi s názvem Audi Q9, která se má objevit vedle Q8 ještě letos.

Pokud jde o ceny, měli bychom očekávat, že nový Q8 bude stát o něco vyšší než dříve. Cena současného modelu začíná na 68 200 eurách za základní model a u Prestige SQ8 může dosáhnout 95 100 eur.