Audi RS Q8 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh

Vlajková loď Audi Q8 SUV dostává novou vysoce výkonnou variantu RS. Podle posledních zpráv sdílí nadcházející Audi RS Q8 2021 stejnou platformu MLB jako nejnovější model Lamborghini Urus.

První SUV značky RS se vyrábí výhradně pro evropský trh. Stejně jako SUV Urus nabízí RS Q8 2021 sportovní a krásný vzhled. Zajímavé je, že oba modely jsou vybaveny výkonnými motory, které poskytují stejný výkon od 600 koní. Interiér je navíc vyroben z vysoce kvalitních materiálů a vypadá moderně.

Audi RS Q8 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Audi RS Q8 2021 vypadá neuvěřitelně

Vnější provedení varianty RS je neuvěřitelné. Musíme říci, že Audi RS Q8 2021 je v současné době jedním z nejagresivnějších SUV na trhu. Určitě nabízí lepší styl než Lamborghini Urus. Nedávno uvedený model má zelené kombinézy a jeho přední část dominuje díky mřížce chladiče v designu RS. Světlomety se mírně liší od standardního modelu a RS vypadají, že je koncentrovaný.

Na bočním profilu je tvar ještě výraznější a výrobce používá velká 10-paprsková hliníková 22palcová kola. Zadní část je navíc agresivní a sportovní. Spojler okraje střechy se šíří dále dozadu.

Audi RS Q8 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Zlepšení interiéru

Interiér nového vysoce výkonného Audi RS Q8 2021 bude používat stejný design a rozvržení jako základní Q8. Obecně bude RS Q8 jedinečný a dojde k určitému posílení. Luxusní interiér bude vybaven kůží Alcantara, pedály z nerezové oceli a dalšími špičkovými techniky. Volitelně můžete získat kožená sedadla Valcona s voštinovým vzorem, který vypadá skvěle. První dojem je nezapomenutelný a RS Q8 2021 je vybaven třemi výše uvedenými velkými obrazovkami.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak již možná víte, tento systém Audi je virtuální kokpit, který využívá technologii MMI. Stejný systém je dnes k dispozici v mnoha vozech Audi. Displej MMI je praktický a nabízí informace týkající se výkonu, jako je výkon, síly G, teplota, točivý moment a tlak v pneumatikách.

bezpečnostní systém

Nejnovější Audi RS Q8 2021 má dlouhý seznam bezpečnostních prvků. Standardní výbava zahrnuje trakci, kontrolu stability, elektromechanickou aktivní stabilizaci role (EAWS), ideální pro zatáčení ve vysokých rychlostech, adaptivní systém vzduchového odpružení s řízeným tlumením, keramické brzdy atd.

Audi RS Q8 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Technické údaje hnacího ústrojí Audi RS Q8 2021

Stejně jako u většiny vysoce výkonných vozidel je Audi RS Q8 2021 poháněn pouze jedním motorem . Populární Audi Biturbo V8, které lze vidět i pod RS 6, je skryto pod kapotou tohoto modelu.

To znamená, že nový model RS Q8 bude k dispozici s 4,0litrovým biturbo motorem V8 TFSI, který poskytuje až 600 koní (441 kW) stejný výkon jako Urus. Tento výkonný pohon je standardně vybaven osmistupňovou převodovkou Tiptronic a pohonem všech kol (Quattro). Díky točivému momentu 800 Nm byl nový model schopen zrychlit z 0 na 100 km / h za pouhých 3,8 sekundy. Maximální rychlost je 305 km / h. K dispozici je také sedm režimů: Comfort, Auto, Dynamic, Allroad, Offroad a dva přizpůsobitelné režimy nazvané RS1 a RS2.

Audi RS Q8 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Datum a cena vydání Audi RS Q8 2021

Nové Audi RS Q8 2021 bude k dispozici na trhu v USA od roku 2020. V souhrnu je tento model výkonný a nabízí více prémiových funkcí než základní Q8. Má také výkonný motor, který dodává 600 koní a může zrychlit na 100 km / h za pouhých 3,8 sekundy. Ceny dosud nebyly oznámeny, ale očekává se, že budou vyšší než cena v osmém čtvrtletí, která začíná na 68 000 USD.