Audi RS3 2022: technická data, cena, datum vydání

Představen byl absolutní top model řady A3 – RS3. RS3 se volitelně dodává s maximální rychlostí 290 km/h a novým standardním systémem rozdělování točivého momentu. Rychlé, rychlejší, Audi RS3 2022: Nové Audi RS3 přichází s velkým výkonem, ještě sportovnějším vzhledem a všemi druhy technických inovací. V centru pozornosti je zlepšení dynamiky, ve které se využívá tzv. systém dělení točivého momentu.

Audi RS3 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

  • Nové Audi RS3
  • Maximální rychlost 290 km/h
  • Torque Split System zajišťuje větší dynamiku
  • Možnost 7 jízdních programů
  • Výkon 400 HP
  • 0-100 km/h za 3,8 sekundy
  • Základní cena je 60 000 eur

Konečně nadešel čas: nové Audi RS3 bylo nyní odhaleno a přiláká zákazníky proti špičkovým psům, jako je BMW M2 a Mercedes AMG A45. Zde najdete vše, co potřebujete vědět o novém sportovním modelu, včetně videa, které odpovídá na otázky týkající se rozdělení točivého momentu, nových jízdních režimů a zvuku:

Nové Audi RS3 2022: vnější design

Sportovní, sportovní, kolego! Audi S3 je již stylizované agresivně a sportovně, RS3 jde ještě o krok dále. Potomci Audi A3 spojují sebevědomé vystupování se stejně sebevědomými jízdními výkony. Audi RS3 trvá na tom, že vstoupí do soutěže s širokým hrudníkem: s rozšířeným nárazníkem, širokou mřížkou chladiče a špičatými LED světlomety dostojí RS3 své sportovní pověsti.

Jak říkají? Nevíš, co jsi měl, dokud to neskončí. Pro RS3 to znamená: Než se nadějete, pravděpodobně už projela a nechává za sebou užaslé přihlížející: Uvnitř nic víc než prach na tváři a otázka, kdy můžete model znovu chytit ve volné přírodě. K živému vzhledu přispívají i standardní zadní LED světla, která jsou vybavena dynamickými ukazateli.


Zahrnuje také: Elegantní a sportovně vypadající 19palcová litá kola s 10 paprsky ve tvaru Y. Pokud je to na vás příliš mnoho paprsků, můžete při objednávce snížit počet na polovinu a nechat si RS3 dodat pouze s 5 paprsky Y v ráfku.

Audi RS3 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Pro fanoušky neobvyklého lakování má Audi připravenou barvu kyalami green. Tato jasná barva nezná žádné kdyby a ale samozřejmě okamžitě upoutá pozornost. Pokud s takovým vyvážením barev nemůžete nic dělat, stačí vzít Kemoru šedou a zajistit si tak snazší přeprodej, pokud se někdo bude chtít své RS3 vůbec vzdát.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Nové Audi RS3 2022: interiér

Co začalo navenek, pokračuje i v interiéru: závodní pocit, kam se podíváte. Přispívají k tomu sportovní akcenty, jako je přístrojová deska z karbonu a detaily specifické pro RS. Podrobnosti? No, celý interiér je v každém detailu specifický pro RS! Například sportovní sedadla RS s odpovídajícím prolisem nebo zploštělý volant RS.


Řidičům se informace zobrazují na gigantickém 12,3palcovém displeji. Sportovní nastavení grafiky je samozřejmě součástí programu. Součástí standardní výbavy je také velký 10,1palcový dotykový displej, který v sobě integruje tzv. RS monitor. Pokud chcete head-up displej, RS3 je správná volba (za příplatek).

Audi RS3 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

S volitelnými designovými pakety RS mohou kupující v interiéru vyzařovat ještě více pocitu RS. Kromě toho jsou zde ozdobné švy, ramena sedadel a můstek mezi vzduchovými tryskami v červené nebo zelené barvě, popruhy pásů s barevnými okraji.


Nové Audi RS3 2022: systém odpružení a rozdělení točivého momentu

Co jiného můžete od kompaktního sporťáku čekat, než pevně naladěný podvozek? Audi RS3 je samozřejmě upraveno pro sportovní styl jízdy – na měkké pružiny a vibrace není čas. Dodatečné snížení o celých 10 milimetrů dává řidiči pocit, že zůstává na silnici.

Audi RS3 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

V tomto bodě bychom rádi věnovali zvláštní pozornost vestavěnému systému rozdělování točivého momentu. Všechny ostatní varianty řady A3, které jsou vybaveny pohonem všech kol, se musí spokojit se systémem Haldex, který se skládá z diferenciálu zadní nápravy a paketu lamelové spojky.

U RS3 tomu tak není: Audi u top modelu posadilo polici výš a setřáslo z rukávu takzvaný systém rozdělování točivého momentu. Pro lepší a stabilnější jízdní výkon systém rozdělování točivého momentu na zadní nápravě aktivně rozděluje hnací moment mezi pravé a levé zadní kolo prostřednictvím dvou lamelových spojek. Nastavení probíhá v závislosti na nastavení, přičemž toto může být mezi nulou a 100 procenty. Ještě jednodušší: Pomocí této technologie může vnější nebo vnitřní zadní kolo zrychlovat nezávisle na sobě.

RS3 má také progresivní řízení, které zajišťuje přesnější řízení a jízdní chování. Přátelé výběru jízdního programu se budou v RS3 cítit jako doma: Na výběr je sedm jízdních programů, a to Comfort, Auto, Dynamic, Efficiency, RS Individual, RS Performance a RS Torque Rear.

Nové Audi RS3 2022: motor

Po všech těch inovacích je příjemné slyšet, že existuje něco, co vydrží. Bavíme se o 2,5litrovém motoru TFSI, který existuje již několik let. Stejně jako jeho předchůdce bude mít RS3 výkon 400 koní. Škoda, že jich není víc? Více koňských sil není vždy známkou zlepšení, ostatně tento motor byl devětkrát za sebou vyhlášen „International Engine of the Year“.

Audi RS3 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Technický list jasně ukazuje, že motor je odolný: z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy, to je nejlepší mezi kompaktními sportovci. Ne nadarmo se Audi RS3 může směle nazývat nejrychlejším sériovým kompaktním vozem na trhu. Speedster vyvine svůj maximální výkon mezi 2 250 a 5 600 otáčkami – dříve než jeho předchůdce. K dispozici je pak maximální točivý moment 500 Nm.

Při 250 km/h je však zrychlení u konce: zde je řízeno elektronicky. Vzhledem k tomu, že více peněz obvykle znamená i více výkonu, mohou kupující: S mírně vyšší investicí se uvnitř rozběhne až 280 km/h. To ale není vše, přece jen si musel vysloužit titul „nejrychlejší sériové kompaktní auto“.

Audi RS3 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Pokud si objednáte také dynamický paket RS, získáte nejen modré keramické brzdy, šedě nebo červeně lakované brzdové třmeny a sportovní podvozek RS plus, ale také o 10 km/h více. Limit je zde pouze 290 km/h. Dosud to žádný jiný kompaktní vůz z výroby nedokázal.

Abyste si zrychlení užili naplno, je motor spojen se sedmistupňovou DSG.

Nové Audi RS3 2022: ceny a zahájení prodeje

Zájemci si mohou Audi RS3 předobjednat od srpna 2021. Uvedení na trh proběhne na podzim tohoto roku.

Audi RS3 2022 Sportback bude k dispozici za 60.000 eur. Ti, kteří raději jezdí sedanem RS3, si připočítají 2 000 eur a skončí se základní cenou 62 000 eur.