Audi S8 2022: technická data, cena, datum vydání

Právě byla vydána aktualizace pro Audi A8, model, který byl pro značku se čtyřmi kruhy vždy velmi důležitý. Vlajková loď si zachovává svou úroveň luxusu a zároveň zavádí významná vylepšení v oblastech, jako jsou technologie nebo její elektrifikovaná mechanická řada. Co však nemohlo chybět, byla sportovní verze reprezentativní limuzíny. Audi S8 2022 si zachovává tuto podstatu a je ideální volbou pro každého, kdo hledá vznášející se vozidlo.

Audi S8 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Začněme tím, že si povíme o jeho hlavním rysu, kterým je právě to, co se skrývá pod jeho kapotou. Audi S8 TSFI Quattro je poháněno 4,0litrovým   motorem V8 s dvojitým přeplňováním, který   je vybaven špičkovými technologiemi, jako je selektivní deaktivace válců pro zlepšení účinnosti. Stejně jako ostatní motory v A8 je spojen se   48voltovým mild hybridním systémem  . Díky snadné elektrifikaci těžíte z označení DGT ECO.


Audi S8 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

I když se nikdo nedá zmást, Audi S8 je vlk v rouše beránčím s výkonem   571 koní a točivým momentem 800 Nm  . Jsou přibity k těm z předchůdce a umožňují zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy nebo dosažení maximální rychlosti omezené na 250 km/h. Jako obvykle lze  tento exemplář spojit pouze s osmistupňovou automatickou převodovkou Tiptronic a   pohonem všech kol Quattro , stejně jako ostatní verze tohoto modelu.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Audi S8 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Sympatické na vrcholném modelu je, že Audi S8 TFSI Quattro má velmi kompletní standardní výbavu. Jeho chování zlepšují detaily, jako je  prediktivní aktivní odpružení  , sportovní diferenciál a dynamické řízení všech kol. Upozorňujeme, že tento model se prodává pouze v karoserii s dlouhým rozvorem, A8 L, na některých vysoce výkonných trzích, jako je Čína, Spojené státy americké, Kanada a Jižní Korea. U nás bude dostupný od prosince za   startovací cenu 164 300 eur  .