BMW 6 GT 2022: Technické údaje, motory, ceny

Bmw

V červnu ’17 BMW snížilo klasifikaci pětidveřové řady 6 Gran Turismo (G32), která měla veřejnou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu. Navzdory odlišnému indexu je novinka umístěna jako nástupce BMW 5 GT.

Nové BMW řady 6 GT je možné předobjednat od léta, přičemž první vozy dorazí do oficiálních showroomů nejdříve v listopadu.

vnější

Vpředu má nové BMW 6 Gran Turismo 2022 svalnatý nárazník s masivními otvory pro přívod vzduchu a charakteristickou dvoudílnou mřížku chladiče, jejíž okraje vizuálně splývají se zkosenými světlomety. Jak maska ​​chladiče, tak světlomety jsou chromované, což modelu pomáhá působit strohejším dojmem.

Z profilu zaujme šikmá střecha a bezrámová okna se štíhlou linií zasklení. Elegantní karoserie BMW řady 6 GT snížila koeficient aerodynamického odporu na 0,25 (- 0,4 ve srovnání s předchozím modelem).

Na zádi upoutají pozornost stylové světlomety a dvojité boční výfuky. V závislosti na úpravě mohou být kulaté, lichoběžníkové nebo obdélníkové.

Ve srovnání se svým předchůdcem ztratilo nové BMW 6 GT 2022 dvojité víko zavazadlového prostoru, které nyní jde úplně nahoru. Z hlediska funkčnosti je to jasná nevýhoda, protože v chladném počasí malá střílna kufru udržovala v interiéru teplo. Všimněte si, že páté dveře jsou i v základním modelu elektricky ovládané.

Bavorští specialisté se pokusili udělat záď velkého hatchbacku méně objemnou. Snížili střechu o 21 mm a posunuli horní bod jejího oblouku blíže ke středu. Obecně se vzhled modelu stal opravdu sportovním, ale z některých úhlů vypadá pětidveřová stále nepřiměřeně.

Vzhled nového BMW řady 6 Gran Turismo uzavírají 18palcová kola s pneumatikami 245/50, k dispozici jsou i větší kola.

interiér vozu

Uvnitř BMW řady 6 GT v nové karoserii G32 v mnohém připomíná řadu 5. Přímo před řidičem je stejný sportovní multifunkční volant, za ním je analogová palubní deska s velkými a jasnými číslicemi rychloměru a otáčkoměru. Volitelně je k dispozici plně digitální přístrojový štít.

Vodorovný ozdobný pás se táhne po celé délce palubní desky a podmíněně rozděluje pracovní plochu na horní a spodní. Horní část je minimalistická, zatímco spodní část je trochu přeplněná chromovanými výdechy ventilace a audiosystému.

Zábavní systém GT Six obsahuje displej podobný tabletu v horní části středové konzoly. Multimediální systém podporuje aplikace Apple CarPlay a Android Auto a také rychlosti internetu LTE.

Díky velkému rozvoru je interiér Liftbacku dostatečně prostorný, aby se v něm pohodlně vešli vyšší cestující v zadní řadě. Sedadla jsou čalouněná kůží Dakota a přední sedadla mají velký rozsah nastavení. Standardem je dvouzónová automatická klimatizace, za příplatek je k dispozici čtyřzónová automatická klimatizace.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Charakteristika

BMW 6 Gran Turismo G32 je založeno na platformě CLAR, na které jsou postaveny téměř všechny nové modely bavorské značky. Hatchback měří na délku, šířku a výšku 5 091 mm, 1 902 mm a 1 538 mm. Vzdálenost mezi nápravami je 3 070 mm.

Aktivním používáním vysokopevnostních ocelí a hliníku se bavorákům podařilo snížit hmotnost minimálně o 115 kg, takže pohotovostní hmotnost pětidveřového vozu se pohybuje mezi 1 795 a 1 955 kg (v závislosti na verzi).

Objem kufru BMW 6 Gran Turismo je standardně 610 litrů, sklopením opěradel zadních pohovek v poměru 40:20:40 vzroste ložný objem na 1800 litrů.

Už základní liftback má vzadu vzduchové odpružení, které zajišťuje konstantní světlou výšku bez ohledu na zatížení. Za příplatek je k dispozici také vzduchové odpružení přední nápravy a světlou výšku lze upravit v rozsahu 30 mm, a to buď zvýšením o dalších 20 mm, nebo snížením o 10 mm z původních 138 mm. Brzdy jsou ventilované kotoučové brzdy na obou nápravách.

Pod kapotou vznětových verzí BMW 630d a 640d jsou dvoulitrové a třílitrové motory. První vyvine 249 koní a 620 Nm točivého momentu, zatímco druhý poskytuje 320 koní a 680 Nm točivého momentu.

Všechny motory nového BMW 6 GT spolupracují s osmistupňovou automatickou převodovkou. 630i ​​má jako zážehový motor pohon zadních kol, ostatní verze jsou vybaveny vlastním systémem pohonu všech kol BMW xDrive.

Cena

Cena za BMW řady 6 GT 2022 s novou karoserií se pohybuje mezi 65 050 a 75 350 eury.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.