BMW 7 2022: technická data, cena, datum vydání

Prototyp příští generace BMW řady 7 2022 byl spatřen před jeho letošním uvedením na trh. Na rozdíl od svého předchůdce zavede nová řada 7 více změn a aktualizací, díky nimž bude tento vůz konkurenceschopnější.

BMW 7 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Obecně je toto auto vlajkovou lodí a nejprodávanějším vozidlem od BMW, které má spoustu nových high-tech. V podstatě je technologicky ještě vyspělejší než Audi A8, Lexus LS a nedávno představený Mercedes třídy S. Pro rok 2022 bude BMW řady 7 i nadále sdílet podobné designové prvky s vozem, který nahradí. Změny jsou však u nového modelu zřejmé a očekávejte masivní přední masku, elegantní zadní světla a špičkovou kabinu.

Přepracování BMW řady 7 2022

Nejnovější špionážní záběry BMW řady 7 2022 ukazují, že nový sedan bude sdílet podobné designové prvky jako jeho předchůdce. Obecně lze říci, že nejpatrnější změnou je masivní přední maska, elegantní zadní světla a výrazný prolis, který se táhne téměř po délce vozu.

Na rozdíl od předchůdce se štíhlými světlomety s výraznými světly pro denní svícení ve tvaru písmene L jsou shluky světel nového BMW řady 7 uspořádány hlouběji a blokověji. Celkově je design líbivý a nový model působí sportovněji.

BMW 7 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace kabiny

Kabina nového BMW řady 7 2022 bude luxusní a prostorná. Tento luxusní sedan obecně nabízí jednu z nejlepších kabin v segmentu. Nabízí velkorysý kufr o objemu 18,2 kubických stop (14,8 u plug-in hybridu) a lze jej zdvojnásobit sklopením zadních sedadel.

Kabina BMW řady 7 je stále plná techniky. První věc, které si všimnete, když vstoupíte dovnitř, je informační displej řidiče, který má úhlopříčku 12,3 palce a je kompletně digitální. 10,25palcová obrazovka na horní straně palubní desky také vypadá jedinečně a nabízí spoustu přizpůsobení. Cestující na zadních sedadlech si mohou užívat také díky volitelným dvojitým 10palcovým HD obrazovkám a Blu-ray přehrávači.

✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnost

Asistenční balíček pro řidiče je pravděpodobně nutností. Tento paket je plný technologií, včetně adaptivního tempomatu, aktivního udržování jízdního pruhu, vyhýbání se bočním kolizím, automatické změny jízdního pruhu, asistenta vyhýbání se, varování před průjezdem a asistenta dopravní zácpy.

BMW 7 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Podrobnosti o hnacím ústrojí

BMW nedávno oznámilo, že nová řada 7 bude vybavena řadou zážehových a naftových motorů kombinovaných s mild hybridním systémem. Kromě toho výrobce představí také plug-in hybridní model a plně elektrickou verzi i7.

Podle informací, které máme k dispozici, nabídka motorů BMW řady 7 zahrnuje 3,0litrový turbodieselový motor, 3,0litrový turbobenzinový motor, 4,4litrový biturbo V8 benzinový motor v modelu M a benzinový motor -Elektromotorový plug-in hybrid s čistě elektrickým dojezdem více než 60 kilometrů. Méně výkonné motory budou mít standardně pohon zadních kol, u výkonnějších modelů se počítá s pohonem všech kol. Všechny modely standardně používají osvědčenou osmistupňovou automatickou převodovku.

BMW 7 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Kolik bude stát BMW řady 7 2022?

Nové BMW řady 7 2022 přijde do showroomů letos. Podle posledních špionážních záběrů můžeme očekávat některé ze zásadních změn. Obecně se tedy ceny oproti předchůdci výrazně zvýší. Aktuální model začíná na 86 450 eurech za 740i a může jít až na 95 550 eur za plug-in hybridní model 745e xDrive.