BMW i7 2022: specifikace, cena, datum vydání

Již dlouho se ví, že BMW uvede na trh i příští řadu 7 jako čistě elektrickou verzi. Nyní jsou tu první oficiální informace o i7. To by měl Mercedes proti konkurentům NEK , elektrický Audi A8 -Nástupce: (Study Grandsphere, Lucid) Air, Nio ET7 nebo Tesla Model S seřadit BMW ale na rozdíl od svých konkurentů nesází na čistě elektrickou platformu. Jeden takový má mnichovská společnost ve své nabídce u nového iX, ale i7 sdílí základ se spalovacími modely. Vezme si nový i4 s jako model, což je elektrická verze řady 4 Gran Coupé. Totéž platí pro iX3 .

BMW i7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

výhody a nevýhody

Tato strategie, kdy elektromobily a spalovací motory sjíždějí ze stejné montážní linky, má tu výhodu, že BMW dokáže tak rychle reagovat na aktuální poptávku. Pokud je objednáno mnoho elektromobilů, jejich výroba se zvyšuje, poptávka po benzinových a naftových vozidlech se zvyšuje a z montážní linky jich sjíždí více. Ale kupující musí akceptovat i nevýhody. Elektromobily, které jsou založeny na platformě speciálně vyvinuté pro ně, totiž šetří více místa a ve většině případů jsou také efektivnější. Ale Mnichované rádi přistoupí na tento kompromis. Zejména proto, že díky mnoha identickým dílům lze ušetřit náklady a vývoj vaší e-platformy by spolkl další miliardy.

BMW i7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

zkouška odolnosti

Ale zpět k i7. V rámci svého sériového vývojového procesu aktuálně prochází testy jízdní dynamiky v zimním testovacím centru BMW ve švédském Arjeplogu. Tam, jen pár kilometrů od polárního kruhu, už panuje velká zima. Zledovatělý povrch a zasněžené silnice nabízejí inženýrům ideální podmínky pro dokonalé sladění pohonu a podvozku. BMW chce s novou řadou 7 (včetně i7) nabídnout dobrou kombinaci agility a pohodlí. Proto musí být řízení, podvozek, brzdy a systémy jízdní dynamiky a jízdní stability přizpůsobeny různým motorům (benzínový, plug-in hybrid, diesel, elektrický) a pohonům (zadní, pohon všech kol), které Samozřejmě má také velký vliv na pohotovostní hmotnost. To je obzvláště náročné v zimní krajině Laponska.

BMW i7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Osvědčené komponenty

U i7 je samozřejmě speciální vlastnost jeho pohonu. Jak všichni víme, nízké teploty nejsou pro elektromobily nejlepší podmínky. S tím by si ale BMW nemělo příliš lámat hlavu. i7 využívá platformu spalovacího motoru, ale nadále spoléhá na elektrický pohon, vysokonapěťovou baterii, výkonovou elektroniku a nabíjecí technologii. iX . Vzhledem k tomu, že elektrické SUV je již na trhu, nemělo by při testování i7 dojít k žádnému (negativnímu) překvapení. Vzhledem k různým tvarům karoserie je nutné znovu zkontrolovat spolehlivost součástí.

BMW i7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

✓ Můžete také zkontrolovat:

Výkon BMW i7 2022

BMW zatím neposkytlo žádné informace o údajích o výkonu. iX je aktuálně k dispozici ve dvou výkonnostních úrovních – jako xDrive40 (240 kW / 326 k) a xDrive50 (385 kW / 523 k) – a se dvěma velikostmi baterie (76,6 kWh a 111,5 kWh). Vzhledem k tomu, že elektrické SUV má na každé nápravě nainstalovaný elektromotor, nabízí i pohon všech kol (e-xDrive). Verze M s výkonem přes 600 koní již byla oznámena. O i7 se říká, že má podobné hodnoty výkonu a mohl by mít standardní dojezd (WLTP) až 700 km.

BMW i7 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Design BMW i7 2022

Vzhledem k tomu, že prototypy i7 jsou stále silně maskované, nelze toho o optice příliš vytknout. BMW se drží klasického designu sedanu s notchbackem. Předek by měl vycházet z nového výkonového SUV XM. Vzadu budou pravděpodobně úzká LED světla ve tvaru L typickém pro značku. Ty by u i7 mohly sahat daleko do víka kufru. Nový 7er/i7 se tedy musí trefit do vkusu všech luxusních zákazníků BMW. To není případ Mercedesu a Audi. I zde má třída S a A8 klasický tvar. Na druhou stranu jejich luxusní elektrovětroně EQS a chystaný Grandsphere mají své vlastní, zejména aerodynamické tvary.

Nová řada 7 a i7 budou představeny v roce 2022, ale uvedení na trh by se mohlo uskutečnit až v roce 2023.