BMW M135i 2022: technická data, cena, datum vydání

Pokud chceme být šťastnými majiteli nejsportovnější varianty současného BMW řady 1, musíme se rozhodnout pro BMW M135i 2022 xDrive, model, který soutěží v segmentu prémiových sportovních kompaktů a je tu s námi již řadu let. Tento model se vyznačuje všestrannou sportovností, zejména motorem, který jej oživuje a lépe se používá díky aktualizaci představené BMW.

BMW M135i 2022: technická data, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Obvykle, když dorazíme dva roky po jeho uvedení na trh, je aktualizace obvykle doprovázena estetickou změnou, ale v tomto případě se to od té doby, co se BMW neomezilo na ponechání M135i xDrive v jeho obvyklé podobě. Ty jsou omezeny na přidávání nových odstínů do palety barev vytvořené BMW Individual, kromě  Frozen Orange   metalických a   Frozen Čistá Gray,  v   M Sao Paulo Yellow  , které už známe z jiných modelů, jako je například M4 soutěže.

BMW M135i 2022: technická data, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Tímto způsobem, jak si dokážete představit, jsou uvnitř ukryty aktualizace, kterými BMW M135i xDrive prošlo, některé změny, které udělají z M135i xDrive lépe ovladatelné vozidlo a zpříjemní jízdu, ale také vám umožní  ještě více využít jeho výkonný řadový čtyřválec s   technologií BMW TwinPower Turbo , který zrychlí na 100 km/h za pouhých 4,8 sekundy s výkonem 306 koní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Obecně platí, že vylepšení, na která byl kladen důraz u BMW M135i xDrive, zvyšují odklon nebo úhel odklonu předních kol, což umožňuje větší absorpci bočních sil při zatáčení. Kromě toho byly na závěsy instalovány nové hydraulické podpěry, přepracována příčná a vlečená ramena a překalibrován systém zavěšení, což vede k lepšímu chování při odvalování v zatáčkách a lepším zatáčkám. Pocit z řízení, zvláště když jde o to, dostat ven všechnu vaši sportovní sílu.

BMW M135i 2022: technická data, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Díky provedeným úpravám a specifickému naladění podvozku dokáže M135i xDrive lépe využít svůj motor a veškerou techniku, která jej obklopuje. Připomeňme, že sériově vybavuje velmi zajímavými prvky, jako je samosvorný diferenciál integrovaný v samotné 8stupňové automatické převodovce Steptronic, M sportovní brzdy nebo M sportovní řízení na míru tomuto modelu, přičemž nelze  zapomenout   na  dynamickou kontrolu stability.   (DSC), který dokáže změnit chování samotného řízení, brzd nebo diferenciálu.

BMW M135i 2022: technická data, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Třešničkou na dortu je nový výfuk, který pojme BMW M135i 2022 xDrive , který je naladěný tak, aby nás zahltil už od nastartování a po nastoupení ho dokázal předat všem cestujícím a především k řidiči Reakce a pocity z řadového čtyřválce.