BMW M5 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh

Od debutu nové BMW řady 5 neuplynul ani měsíc. Světlo se stalo dvěma nejsilnějšími verzemi rodiny – BMW M5 2021 , které se proměnilo v podobnost základních strojů a v podstatě udržovalo staré vybavení. Budou v prodeji v červenci tohoto roku spolu s obvyklými „pěti“.

Karoserie nových modelů

Externě přepracovaná řada „M“ F90 se sotva liší od externích standardů „Fives“. V přítomnosti stejné optiky s částmi navigačních světel ve tvaru písmene L zvětšené „nosní dírky“ mřížky chladiče, velké boční přívody vzduchu. Přívod je konstruován podobným způsobem, ale zde je výfuk ve formě dvou dvojitých trubek podél okrajů nárazníku a difuzor ve středu má mírně odlišný tvar.

Modifikace BMW M5 Competition 2020 vypadá díky agresivním černým dekorativním prvkům o něco agresivnější než obvyklá M5. Lesklý černý povrch je dosahován falešným radiátorem, „žábry“ na křídlech, kryty zrcátek a spoilerem, který korunuje víko kufru. Výfukové trubky jsou černé chromované.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Během aktualizace byla paleta barev modelů těla rozšířena. Bylo přidáno pět nových odstínů: Brands Hatch Gray, Motegi Red, Tanzanite Blue II, Aventurine Red II a Frozen Bluestone. K dispozici jsou také nová 20-palcová kola v designu Orbit Gray. Půjčují se od dvoudveřového BMW M8.

vnitřní prostor

Interiér nového BMW M5 2021 bude vylepšen v souladu se základní BMW 5 Series. V důsledku přepracování získal M virtuální cluster přístrojů a displej mediálního centra s úhlopříčkou 12,3 palce (dříve 10,25 palce). Seznam vybavení zahrnuje také vyhřívaný volant a sedadla, promítací plátno a akustiku Harman Kardon. Standardní interiér je vyroben z merino kůže.

Ve středním tunelu sedanů se objevily dva nové klíče: jeden je zodpovědný za nastavení palubních systémů, druhý – režim M – pro výběr režimu řízení. Model BMW M5 2021 má dva předinstalované programy – Street a Sport, zatímco produktivnější verze soutěže je vybavena předem nastavenou závodní dráhou. Změna jízdního režimu ovlivňuje nejen provoz přídavné elektroniky, ale také grafiku na přístrojové desce a projekci.

Pouliční režim znamená, že jsou zapojeny všechny dostupné asistenční systémy a že displeje zobrazují obvyklý obrázek s voličem přístrojů pro pátou řadu. Aktivace sportovního programu deaktivuje některé asistenty (hlavně ty, které ruší provoz brzdového systému a řízení) a přepne obrazovky do režimu M View. Na palubní desce a na displeji se nyní zobrazí čistě sportovní informace – otáčky motoru, zvolený rychlostní stupeň, optimální doba změny rychlosti.

Režim sledování je určen pouze pro závodní dráhy. Jeho volba vede k deaktivaci všech komfortních a zabezpečovacích systémů a také k vypnutí audio systému a centrální multimediální obrazovky. Limuzína je přeměněna na skutečné závodní auto, které přináší nepopsatelný zážitek z jízdy.

Technické údaje BMW M5 2021

Motory přepracovaného BMW M5 2021 v zadní části modelu F90 opustily své předchůdce bez jakýchkoli úprav. Ve standardní Emce vyvíjí jednotka V8 4,4 biturbo 600 koní. a 750 Nm. V konkurenční verzi má stejný motor výkon 625 koní. a stejný 750 Nm, ale police s maximálním točivým momentem je širší. Motor je kombinován s 8-stupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol M xDrive, který spojuje přední nápravu se spojkou.

Nový BMW M5 2021 zrychluje na „sto“ za 3,4 sekundy, soutěž BMW M5 za 3,3 sekundy. Linka 200 km / h je přenášena do modelů za 11,1 nebo 10,8 sekund. Standardní maximální rychlost je omezena na 250 km / h. Při objednání balíčku řidičů M se však nejvyšší rychlost přesune na 305 km / h.

V konfiguraci odpružení nedochází k žádným změnám, kromě toho, že soutěžní sedan obdržel různé pružiny a elektronicky ovládané tlumiče od „staršího“ BMW M8 Gran Coupé.

Cena a datum vydání

Na německém trhu stojí nová BMW M5 2021 120 900 EUR, soutěž BMW M5 2021 129 900 EUR.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis