BMW X2 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh

Nadcházející BMW X2 2021 je nový luxusní SUV, ve kterém dojde k radikálním změnám. Jak jste možná již věděli, jedná se o druhou generaci se stejným designem a tvarem.

Podle výrobce automobilů BMW přinese nadcházející model další občerstvení a dojde k řadě vylepšení. Příští generace navíc využije rozsáhlých možností hnacího ústrojí. Můžeme také očekávat více funkcí a ještě kvalitnější materiály. Nový model je oficiálně potvrzen a můžeme očekávat, že se dostane na trh někdy příští rok.

BMW X2 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

BMW X2 2021 se mění

Vnější design BMW X2 2021 se neliší od první generace. Nový model si zachovává stejný design a tvar. Navíc, stejně jako ten předchozí, nový model nelze zaměnit s žádným jiným křížením subkompaktů, protože má svůj vlastní jedinečný design.

Vysoce výkonný model M35i je však elegantnější než jeho základní sourozenec. Tento model má lesklý stříbrný spodní otvor 28i, který je zbarven v těle s černými akcenty. Dvojitá ledvinová mřížka vypadá atraktivně a tento kapotáž obsahuje exkluzivní 20palcová kola M-Sport, která přidávají další dávku sportovnosti.

Design uvnitř

Nadcházející BMW X2 2021 vypadá uvnitř úžasně. Tento model je považován za jeden z nejlépe vybavených ve své třídě. Design je moderní a je zde mnoho nových vymožeností. Je také pohodlnější než dříve. Líbí se nám nový 8,8 palcový dotykový displej, který vypadá čistě, jasně a relativně snadno se používá. Pokud to nestačí, existuje volitelný prémiový balíček, který stojí jen 1 800 dolarů více. Tento balíček přidá úvodní displej a novou navigaci.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Model X2 M35i přinese ještě více funkcí. Tento model podporuje bezdrátovou kompatibilitu Apple CarPlay. Standardně jsou navíc sklopná zrcátka, elektrické dveře zavazadlového prostoru a elektrická přední sedadla. Pokud potřebujete více světla v kabině, je zde panoramatická posuvná střecha, která stojí o 1350 EUR více.

Jak již bylo zmíněno, pohodlí je vysoké a nový model X2 2021 nabízí za druhou řadu 21,6 kubických stop. Když je však druhá řada složena, tento SUV nabízí prostor o velikosti 50,1 kubických stop.

BMW X2 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

bezpečnost

Standardní seznam aktivní bezpečnosti BMW X2 2021 je delší než dříve. Nový model nabídne rozšířené volitelné vybavení. Standardem jsou věci jako varování před kolizí s automatickým nouzovým brzděním, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatické dálkové světlomety, aktivní tempomat a parkovací senzory.

Volitelně lze za dalších 1 000 eur implementovat adaptivní tempomat s aktivním asistentem jízdy (varování před odjezdem z jízdního pruhu, denní ochrana chodců).

BMW X2 2021 pod kapotou

Nadcházející BMW X2 2021 bude k dispozici se dvěma možnostmi motoru. První poháněl základní model a skládá se z 2,0litrového čtyřválcového přeplňovaného motoru, který může zvýšit výkon z 228 k. Druhá pohonná jednotka pohání model M35i.

„Vysoce výkonný model“ používá stejný motor jako základní model. Díky některým úpravám však tato verze dokáže dodat 301 koní a točivý moment 331 liber. Kromě toho je model M35i nejvýkonnějším čtyřválcovým motorem, který BMW kdy vyrobil. Oba modely jsou standardně vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou a systémem xDrive.

BMW X2 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh, Autobrezik

Cena BMW X2 2021 a debut

Druhá generace BMW X2 2021 vypadá lépe a přináší více změn s ním. Stejně jako dříve, i tento SUV musí být naplněn nejnovějšími technologiemi a vysoce kvalitními materiály. Tentokrát však bude ještě více funkcí.

Podle nejnovějších zpráv začne BMW X2 v roce 2021 s 36 400 EUR, což činí tento SUV druhým nejdražším ve své třídě. Jaguar E-Pace je stále nejdražší za 38 900 eur. U sportovního modelu X2 M35i však cena vzroste na 46 450 EUR.