BMW X3 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Nové BMW X3 2022 , je jedním z nejvíce očekávaných a populární SUV v rozsahu BMW. Tento malý crossover byl nedávno sledován a má atraktivnější design a velmi pohodlnou kabinu.

Díky značným prodejům ve Spojených státech, které loni přesáhly zhruba 70 000 kusů, drží BMW krok s aktualizací v polovině cyklu. Pro rok 2022 očekávejte přepracované přední a zadní zástěry a některé plánované optimalizace uvnitř. Obecně platí, že BMW v následujících letech aktualizuje a přepracovává téměř všechny modely, aby udrželo krok s konkurencí.

BMW X3 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Facelift BMW X3 2022

Jak již bylo zmíněno, připravované BMW X3 2022 bylo testováno s aktualizací v polovině cyklu. Toto SUV stále sedí na stejné platformě jako jeho předchůdce a je rozměrově beze změny. K dispozici jsou špionážní záběry prototypu, které odhalují některé stylové vychytávky vpředu i vzadu tohoto malého crossoveru SUV.

Nové BMW X3 má především větší masku chladiče a štíhlejší, elegantní LED světlomety. Zajímavé je, že boční profil zůstává stejný a výrobce přidal pouze otvor pro dodatečné chlazení motoru. V zadní části špehovaného prototypu včetně lepší grafiky zadních světel a dvou nových výfukových systémů.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšení interiéru

Připravované BMW X3 2022 nabídne podobně jako výrazně větší BMW X5 také moderní a prostorný interiér. Samozřejmě nemůžete očekávat stejnou dávku luxusu jako X5, ale modernější kabinu než dříve. Nadcházející X3 s největší pravděpodobností nahradí stávající standardní 8,8palcovou dotykovou obrazovku novým 10,25palcovým displejem.


Vrcholem X3 je plně digitální a plně konfigurovatelný 12,3palcový displej, který nahrazuje analogové displeje. Obecně je základní model již dobře vybaven. Standardní výbava modelu X3 zahrnuje elektricky nastavitelné dveře zavazadlového prostoru, třízónovou automatickou klimatizaci, elektricky nastavitelná přední sedadla v 10 směrech, čalounění syntetickou kůží SensaTec, stěrače čelního skla s dešťovým senzorem, univerzální otvírač garážových vrat a standardní parkovací senzory.


BMW X3 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace motoru BMW X3 2022

Obecně není jasné, jaké změny se pod BMW X3 v roce 2022 stanou. Pokud jste nevěděli, současné SUV má čtyři motory. V základním modelu pohání sDrive30i a pohon všech kol xDrive30i stejný 2,0litrový přeplňovaný 4válec s výkonem 248 koní. Tento motor se ukázal jako spolehlivý a úsporný. Další motor pohání X3 M40i a využívá přeplňovaný 3,0litrový řadový motor 6 a standardní pohon všech kol xDrive. Tento mlýn produkuje 355 koní a 369 lb-ft točivého momentu.


Kromě těchto motorů nabízí výrobce také plug-in hybridní verzi xDrive30e, která se skládá z nabitého 2,0litrového a bateriového elektromotoru. Dohromady produkují celkem 288 koní a 310 lb-ft točivého momentu. Obecně platí, že nejlepší na tomto modelu je, že může dosáhnout až 18 mil na samotnou energii. Všechny modely jsou standardně vybaveny 8stupňovou automatickou převodovkou jako jedinou možností.

Specifikace X3 M a konkurenční modely

X3 M je ideální volbou pro uživatele, kteří touží po energii. Tento model využívá 3,0litrový řadový 6 s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem a produkuje směšných 473 koní. A pokud vám to nestačí, X3 M Competition poskytuje výkon 503 koní se stejnou bruskou.

BMW X3 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum a cena vydání BMW X3 2022

BMW nedávno potvrdilo, že aktualizovaná X3 se s největší pravděpodobností dostane na trh koncem tohoto roku nebo začátkem roku 2022. Nový prototyp X3 je v současné době ve fázi testování a měli bychom očekávat další změny finálního produktu.

Kromě modelu X3 na nás čekají přepracované verze X1, řady 2, řady 7 a X7. Pokud vezmete v úvahu řadu aktualizací a změn, bude BMW X3 v roce 2022 pravděpodobně stát o něco více než dříve. Aktuální model začíná na částce 43 000 eur a u verze X3 M může dosáhnout 70 000 eur.