BMW X5 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Připravované BMW X5 2022 se na trhy dostane s dalším obnovením v polovině cyklu. SUV X5 už vypadá skvěle, ale díky nejnovějším vizuálním vylepšením vypadá ještě lépe. Nevíme, co bude s interiérem a jeho změnami. Kromě toho je výkon další záhadou. Víme však, že exteriér určitě dostane nějaká vizuální vylepšení.

X5 je jedním z nejlepších modelů ve svém segmentu a tento model má vynikající ovladatelnost. Představení jsou již skvělá, takže bude zajímavé sledovat, co se stane pod kapotou. Německý výrobce vydá své nové SUV později v roce 2021 a zde je vše, co zatím víme.

BMW X5 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

BMW X5 nosí novou zvláštní masku chladiče

Jak jsem řekl, BMW X5 2022 určitě získá hezčí vzhled. Toto SUV již patří mezi nejkrásnější modely ve své třídě. Německý výrobce však představí některé zásadní aktualizace. Pokud víme, pracuje se na nové mřížce. Poslední koncept kupé řady 4 byl představen s úplně stejnou mřížkou. Modely X5 a X7 v současné době nabízejí masivní grily. Koncept přichází se sportovnějšími a vyššími přívody vzduchu.

Vykreslení ukazují, jak by nový X5 mohl vypadat. Soustředíme se na přední nárazník, protože toto SUV se dočká proměny. Ledviny nyní sedí výše a k dispozici je také zbrusu nový spodní nárazník. V příštích týdnech čekáme na první špionážní záznamy. Poté zjistíme, co se stane se zbytkem exteriéru.


BMW X5 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Aktualizace interiéru

Interiér nového BMW X5 2022 pokračuje ve stejném uspořádání. To znamená, že X5 zůstává třířadým SUV s prostorem pro sedm cestujících. Rozměry se nezmění, takže prostor kabiny také zůstane beze změny. Přesto se jedná o velmi prostorné a pohodlné SUV střední třídy. Interiér je plný vysoce kvalitních materiálů a funkcí. Nevíme však, jaké aktualizace BMW představí.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Některé zprávy předpovídají nový a větší dotykový displej spolu s aktualizovaným infotainmentem. Měli bychom také očekávat větší asistenci řidiče. Na druhou stranu jsou převzaty věci jako panoramatická střecha Sky Lounge a volant. Přeci jen SUV X5 nabízí až 72,4 kubických stop nákladového prostoru.

BMW X5 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace benzinu a hybridu

BMW X5 2022 pravděpodobně zůstane pod kapotou . Toto SUV tak opět nabízí standardní šestiválec s výkonem 340 koní. Pokud však chcete trochu silnější, model 50i přichází s větší 4,4litrovou osmiválcovou osmnáctistovkou. Tento osvědčený motor je schopen produkovat 462 koní a točivý moment 480 lb-ft. Opět dorazí výkonná varianta X5 M. Vrcholem SUV X5 je však jeho hybridní model.


X5 Hybrid má 3,0litrový motor, který nahrazuje menší 2,0litrový agregát. Nový motor bude mít kolem 285 koní, elektromotor bude mít 112 koní. Celkový výkon je 395 koní a 445 lb-ft točivého momentu. Všechny modely budou používat stejnou osmistupňovou automatickou převodovku a X5 Hybrid dodá přibližně 80 kilometrů čistě elektrického dojezdu.

BMW X5 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum a cena vydání BMW X5 2022

Cena zcela nového BMW X5 2022 se mírně zvýší. Příchozí model bude nyní začínat na částce kolem 60 000 eur. Hybridní varianta navíc bude stát přes 70 000 eur. Prodej začne později v roce 2021 a BMW X5 bude opět soutěžit s vozy Porsche Cayenne a Mercedes-Benz GLE.