BMW X5 M 2022: technická data, cena, datum vydání

X5 byl vždy jedním z nejoblíbenějších crossoverů v sestavě společnosti a jedním z důvodů je to, že přichází v různých příchutích. Vrchol této nabídky je samozřejmě vyhrazen modelům se slavným logem M. M znamená výkon a tyto modely vždy přicházejí s nejrůznějšími vylepšeními, bez ohledu na to, zda jde o výkon motoru, podvozek nebo estetiku. BMW X5 M 2022 se v ničem neliší. Přináší vylepšení ve všech aspektech a vyčnívá z davu maximálním zážitkem z jízdy.

Pro letošní rok nepřináší bavorská automobilka žádné pozoruhodné aktualizace. Celkové rozvržení zůstává stejné a zatímco některé zdroje navrhovaly velkou aktualizaci nebo dokonce věci, jako je redesign BMW X5 M 2022 , populární umělec pokračuje stejným způsobem. Je k dispozici ve dvou verzích, protože můžete získat ještě výkonnější verzi s odznakem „Soutěž“.

BMW X5 M 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Design BMW X5 M 2022

Designově jsou změny u BMW X5 M 2022 minimální a jak již bylo řečeno, nový model pokračuje ve stejném duchu. Tento model je silně založen na standardním X5, ale také přichází se všemi druhy upgradů. To platí zejména pro podvozek. Podvozek ladili inženýři z oddělení M a počítat lze i s obrovskými 6pístkovými brzdami, standardním pohonem všech kol, různými jízdními režimy atp.

Samozřejmostí jsou také četné stylistické detaily, které podtrhují vysoce výkonný charakter modelu. Některé z věcí, které mě napadají, jsou obrovská 21 nebo 22 palcová kola s nízkoprofilovými pneumatikami, jedinečný vzor masky chladiče, agresivnější nárazníky, přední splitter, zadní difuzor a mnoho dalšího. Velké quadpipe mají velký dopad jak esteticky, tak zvukově.


Vnitřní

Uvnitř se X5 M 2022 nijak výrazně neliší od sériového modelu. Palubní deska a většina kabiny vypadají z velké části stejně, ale i zde jsou výrazné rozdíly v barvách, materiálech a drobných detailech.

Jedna z prvních věcí, které si všimnete, je spousta uhlíkových vláken kolem kabiny. Na středové konzole a volantu je také rozpoznatelný emblém „M“, zatímco pádla řazení jsou pěkně navržena a snadno se používají.


BMW X5 M 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Kromě atraktivního vzhledu nabízí tato kabina také vysokou míru praktičnosti a funkčnosti. BMW X5 M 2022 přichází s dobře navrženými předními sedadly, která jsou pohodlná, podpůrná a navíc skvěle vypadají. Druhá řada je navíc prostorná a pojme dospělé.


Pokud jde o nákladový prostor, můžete očekávat přibližně 33,9 kubických stop nákladového prostoru za zadními sedadly a 72,3 kubických stop, což je na středně velké luxusní SUV na této úrovni výkonu docela působivé.


✓ Můžete také zkontrolovat:

funkce

Jako každá jiná X5 je i tento model dodáván s plnou standardní výbavou. Počítat můžete s velkým digitálním přístrojovým štítem a obrazovkou infotainmentu a také s kůží obšitou palubní deskou. Věci jako Apple CarPlay a Android Auto jsou také na seznamu standardní výbavy, stejně jako zvukový systém s 16 reproduktory. Nechybí samozřejmě ani dostatek bezpečnostních systémů a líbí se nám především krásný volič režimů, pomocí kterého můžete volit mezi různými jízdními režimy.

BMW X5 M 2022 Competition přichází s několika dalšími vylepšeními. Kromě většího výkonu přichází tato verze také s vylepšeným výfukovým systémem, rozšířenými ozdobnými lištami Shadowline a M bezpečnostními pásy. Můžete se také rozhodnout pro audio systém s 20 reproduktory.

Motor BMW X5 M 2022

X5 M 2022 má známý 4,4-litrový twin-turbo motor V8, která se vyvíjí kolem 600 hp. Standardně je vybaven pohonem všech kol a výkon se přenáší přes plynulou 8stupňovou převodovku ZF. Nechybí ani přepínač režimů, který umožňuje volit mezi třemi jízdními režimy. Pokud jde o zrychlení, tomuto SUV trvá zrychlení na 100 km/h pouze 3,8 sekundy.

BMW X5 M 2022 Competition dostane pěkný upgrade o 17 koní, takže maximální výkon naroste na 617 koní.

BMW X5 M 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena BMW X5 M 2022

Pokud jde o datum vydání BMW X5 M 2022 , očekáváme, že nový model dorazí během několika příštích týdnů. Cena by se neměla razantně měnit, základní verze by se tak měly pohybovat kolem 106 000 eur. Hlavními konkurenty budou výkonné verze modelů jako Mercedes-Benz GLE,  Audi Q7  atd.