BMW X6 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Revidovaná verze BMW X6 2022er by měla dorazit letos. Toto středně velké SUV vstoupilo na scénu ve stylu kupé a vytvořilo stylový a moderní vzhled. Nové BMW X6 je obecně jen dalším přenosem, který se současným modelem sdílí mnoho designových prvků.

Stejně jako předchozí BMW X6 by i nové mělo být k dispozici s řadou různých hnacích jednotek. Standardem je řadový šestiválec 3,0 litru s turbodmychadlem, na přání je k dispozici 4,4litrový motor V8 twin-turbo. V zásadě existují tři verze V8. X6 je standardně vybaven pohonem zadních kol, pohon všech kol je volitelný.

BMW X6 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

BMW X6 2022 s designem, který napodobuje sportovní styl

Poslední revidovaná verze přišla v roce 2020 a nové BMW X6 2022 je pouze přenosným modelem. V zásadě má stejný designový jazyk, ale vypadá moderněji. Středně velké SUV vstupuje do třetího modelového roku a má odvážný design podobný kupé.

Přední a zadní části BMW nadále dominují atraktivními LED světlomety a dodávají SUV sportovní design. Uznaná ledvina navíc vypadá masivně a automobilka to udělala i u modelu X7. Vzadu má X6 tupý ocas se štíhlými zadními světly, robustní zadní nárazník a velké výfukové otvory.


BMW X6 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Vylepšení kabiny

Připravované BMW X6 2022 si uvnitř zachovává stejně atraktivní vzhled jako současné SUV. Obecně je toto SUV jedním z nejlépe vybavených ve své třídě. Díky svým hranatým liniím na palubní desce, 12,3palcovému dotykovému displeji a ostře tvarovaným vzduchovým tryskám toto SUV dominuje. Středová konzola je stejně jako v předchozím modelu zkosena směrem k řidiči, což jí dodává jedinečný vzhled. Automobilka navíc přidává sportovnější, třícípý volant spárovaný s velkými pádly.

Nejnovější X6 je také standardně vybaven Apple CarPlay, Android Auto, audio systémem s 10 reproduktory, Bluetooth a pěti USB porty. Volitelně kupující obdrží digitální 12,3palcový nástroj, hotspot WLAN, audio systém s 20 reproduktory a bezdrátovou nabíječku smartphonu.✓ Můžete také zkontrolovat:

bezpečnostní

Zabezpečení nového BMW X6 2022 zahrnuje mnoho inovací. Toto SUV má standardně parkovací senzory, varování před kolizí, varování před mrtvým úhlem, automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a rozpoznávání dopravních značek.


BMW X6 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace hnacího ústrojí BMW X6 2022

Nové BMW X6 2022 si pod kapotou zachovává stejné motory jako jeho předchůdce. Současné SUV je k dispozici se třemi různými hnacími ústrojími. Standardem je řadový šestiválec 3,0 litru s přeplňováním turbodmychadlem o výkonu 335 koní.

Výrobce však volitelně nabízí tři 4,4litrové motory V8 s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem a různými výkony. V zásadě existují modely s výkonem 523 koní, 600 koní a 617 koní. Stejně jako jeho předchůdce je i nový X6 standardně vybaven pohonem zadních kol, volitelně lze zvolit také pohon všech kol. Každý X6 je vybaven osmistupňovou automatickou převodovkou, která zajišťuje plynulé řazení.

BMW X6 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum zahájení a cena

Po přepracování v roce 2022 se výrobce rozhodl provést některé změny v nadcházejícím BMW X6 2022er . Obecně lze říci, že toto SUV je stále přenosným modelem se stejným moderním designovým jazykem. Tentokrát však BMW přidalo více standardních funkcí a zvýšilo konkurenceschopnost na trhu.

Podle nejnovějších zpráv přijde chystaný model ještě letos. Jako přenosový model bychom měli předpokládat, že je ve stejném cenovém rozpětí jako aktuální model, který se pohybuje mezi 66 045 a 109 595 dolary, včetně cílového poplatku.