BMW X7 2023: Technická data, změny, cena

Bmw

BMW X7 2023 je nejen největší a nejdražší SUV německé automobilky, ale také nejodvážnější. S komplexně přepracovanou přední částí podobnou té u sedmé generace sedanu řady 7 je nová X7 dosud nejagresivnějším SUV BMW. Navzdory své high-tech fasádě zůstává nový X7 součástí první generace varianty představené v roce 2019.

Pokud není nová tvář X7 dostatečně přesvědčivá, pak by měla rozhodnout nabídka přeplňovaných šesti a V8 hybridních motorů. BMW X7 zůstává solidní volbou pro luxusní SUV, pokud se vám zdá Mercedes-Benz GLS, Land Rover Range Rover nebo Jeep Grand Wagoneer příliš mainstreamový pro váš náročný vkus.

BMW X7 2023: co je nového?

Revidované BMW X7 naskočilo do rozjetého vlaku nových vozidel s offsetovými světlomety. Na masivní ledvinky chladiče BMW si stále zvykáme, ale design vypadá vhodněji pro velké, sedmimístné rodinné SUV, jako je nová X7. BMW také osvětlilo ledvinové mřížky X7 efekty „kaskádového osvětlení“, aby jim dodalo nádech třídy nebo záblesku, podle toho, koho se zeptáte. Naštěstí můžete osvětlení mřížky vypnout ručně prostřednictvím nabídky iDrive.

Novinkou pro BMW X7 2023 je také aktualizovaná řada pohonných jednotek. X7 xDrive40i má stejný 3,0litrový přeplňovaný řadový šestiválec jako předchozí verze. Ale místo 335 koní a 331 lb-ft. Foukaný řadový šestiválec čerpá z točivého momentu a nyní chrlí 375 koní a 398 lb-ft. točivého momentu, o čtyřicet koní více a o 67 lb-ft více. točivého momentu než dříve. Podle BMW dokáže X7 xDrive40i sprintovat z nuly na 100 km/h za 5,6 sekundy.

X7 M60i xDrive je vybaven revidovaným 4,4litrovým twin-turbo V8 s novým příčným výfukovým potrubím, zesíleným klikovým mechanismem, novým olejovým čerpadlem, symetrickými turbodmychadly a externím chladičem oleje pro zlepšení účinnosti 48V -Zlepšení mírného hybridní systémy. Nový motor V8 má stále stejný výkon 523 koní a točivý moment 553 lb-ft. stejně jako předchozí X7 M50i a BMW uvádí, že sprint z nuly na 60 mph trvá těsně pod 4,5 sekundy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

A konečně, BMW X7 2023 má volitelná 23palcová litá kola, což je poprvé, kdy BMW nabídlo ráfky větší než 22 palců. X7 xDrive40i má standardně 21palcová kola, zatímco M60i je dodáván s 22palcovými M litými koly.

Luxusní interiér

BMW X7 z roku 2023 může mít se svými výkonnými motory tíži svalového vozu, ale v jádru zůstává luxusním SUV. Řidič a spolujezdec standardně dostávají elektrická multiobrysová sedadla s paměťovou funkcí a bederní opěrkou, která jsou pokryta udržitelným veganským materiálem Sensafin, který působí jako přírodní hovězí kůže. Vyšší třída M60i xDrive nabízí interiér z prémiové kůže Merino v černé, bílé, hnědé nebo dvoubarevné bílé a šedé. Přepracovaný interiér se navíc vyznačuje novou středovou konzolou a pruhem ambientního osvětlení v prostoru pro cestující.

Premiéru má nový zakřivený displej od BMW s intuitivním ovládáním dotykem, hlasem a gesty. Systém se skládá z 12,3palcového digitálního přístrojového displeje a 14,9palcového dotykového displeje uprostřed pod jednou skleněnou tabulí nakloněnou směrem k zornému poli řidiče. Systém je vybaven nejnovějším systémem iDrive 8 a má volitelný navigační systém s rozšířeným pohledem jako součást balíčku BMW Live Cockpit Professional. X7 také nabízí bleskurychlou konektivitu 5G a digitální klíč pro dálkové ovládání funkcí vozidla prostřednictvím chytrého telefonu.

Standardní bezpečnostní prvky

BMW X7 2023 je nabité pokročilými jízdními asistenty. Seznam obsahuje varování před kolizí, automatické nouzové brzdění, varování před mrtvým úhlem, aktivní tempomat, varování před přejezdem, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent trasy a semaforů, asistent pro přívěs a parkovací asistent s dálkovým záznamníkem krádeže.

Nová Alpina XB7

V případě, že jste ještě neslyšeli, BMW v březnu 2022 získalo tunera Alpina založeného na Buchloe. Není tedy divu, že BMW představuje variantu Alpina XB7 své faceliftované X7. Automobilka tvrdí, že přeladěný twin-turbo hybrid V8 bude produkovat až 630 koní a 590 lb-ft. Točivý moment je v nabídce s časem z nuly na 60 mph za čtyři sekundy a maximální rychlostí 180 mph. BMW ještě neuzavřelo specifikace, ale od BMW značky Alpina neočekáváme nic méně.

Všechny varianty BMW X7 2023 (včetně Alpina XB7) mají aktualizovanou osmistupňovou převodovku Steptronic Sport. Převodovka má nyní funkci Sprint, která jí umožňuje rychle zvolit nejnižší použitelný převodový stupeň poté, co na jednu sekundu přitáhnete páčku řazení vlevo.

Záruka BMW

BMW X7 2023 přichází se čtyřletou zárukou/50 000 mil na nárazník, čtyřletou/50 000 mil zárukou na pohonné ústrojí a tříletou nebo 36 000 mil bezplatnou údržbou. Pokud najedete více kilometrů, než je průměr, má smysl uvažovat o prodloužené záruce. Tento komplexní průvodce vám pomůže rozhodnout, zda je pro vás prodloužená záruka BMW vhodná.

BMW X7 2023: Cena a dostupnost

Základní ceny BMW X7 2023 jsou 78 845 eur za xDrive40i a 104 095 eur za M60i xDrive, první dodávky proběhnou v létě 2022. Ceny zahrnují 995 eur nákladů na převod. BMW ještě neoznámilo MSRP pro Alpinu XB7, ale očekáváme, že základní ceny budou při uvedení na trh začátkem nebo v polovině roku 2023 kolem 145 000 EUR.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.