BMW Z4 2022: technická data, cena, datum vydání

Dvoumístný kabriolet roadster, BMW Z4 2022 , má dostat sportovnější styl. Líbí se nám předchozí generace, ale ta nová změní hru oproti tomu, co jsme slyšeli. Některé obrázky konceptu jsou k dispozici a musíme uznat, že chystaný model vypadá na první pohled mnohem agresivněji.

BMW Z4 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Celkově je Z4 luxusní sportovní vůz, který je zábavný. Ve stejném segmentu se ale dají najít lepší auta ve stejné cenové relaci. Porsche 718 Boxster je mnohem lepší než Jaguar F-Type, který nabízí přeplňovaný pevný V8.

Facelift BMW Z4 2022

Nové BMW Z4 2022 rozhodně vypadá mnohem agresivnější než jeho předchůdce. Navíc má stále tradiční ledvinkovou masku chladiče, na kterou navazuje elegantní přední světlomety. Obecně nevypadá jako žádné jiné auto v segmentu. Místo toho přichází s elegantním stylem, který je dobře tvarovaný a jedinečný.

BMW Z4 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Nejnovější přepracování činí tento model konkurenceschopnějším, zejména s volitelným paketem M Sport. Díky tomuto optickému balíčku vypadá agresivněji a obsahuje M sportovní podvozek. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro balíček jízdní dynamiky, navíc obdrží dále vyvinutý adaptivní M podvozek, M sportovní diferenciál a M sportovní brzdy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Luxusnější kabina

Nové BMW Z4 2022 nabízí uvnitř hodně prostoru na to, že jde o kompaktní roadster. Kromě velkorysého sedáku je prostorný i kufr. Interiér Z4 zůstává sportovní, se spoustou technologií a kvalitních materiálů.

Při vstupu si jako první všimnete obrovského 10,25palcového dotykového displeje, který lze stejně jako dříve ovládat také otočným ovladačem. Zajímavé je, že vedle této obrazovky je před řidičem další 10,25palcová obrazovka, která nahrazuje tradiční analogový sdružený přístroj. Celkově bychom se také měli dočkat spousty vychytávek, které budou součástí horní výbavy.

BMW Z4 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace pohonné jednotky BMW Z4 2022

Základní BMW Z4 2022 z poslední zprávy by mělo používat 2,0litrový přeplňovaný řadový čtyřválec s výkonem přibližně 255 koní a točivým momentem 295 lb-ft. Tento motor poskytuje výborné výkony, jak je vidět a za volantem se rozhodně nudit nebudete.

Výrobce však nabízí výkonný model M40i pro ostatní nadšence s přeplňovaným řadovým šestiválcem o výkonu 382 koní a točivém momentu 369 lb-ft. Oba tyto motory jsou dodávány se zadními koly prostřednictvím 8stupňové automatické převodovky. Manuální převodovka bohužel není k dispozici.

BMW Z4 2022: technická data, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání a cena

Datum vydání nového BMW Z4 2022 je stanoveno na následující rok. S největší pravděpodobností jej výrobce uvede ještě letos, přičemž prodej by mohl začít v prvním čtvrtletí příštího roku. Jak již bylo zmíněno, některé koncepty jsou k dispozici a nový roadster vypadá lépe než kdy předtím.

Aktuální sDrive30i má počáteční doporučenou cenu 49 900 eur, zatímco výkonnější model M40i stojí 63 700 eur.