Bugatti Atlantic 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Bugatti Atlantic 2022 je jednou z nejprestižnějších automobilových značek v historii. Francouzská společnost vyhrávala závody po celé Evropě s elegantními autobusy Grand Prix – až do druhé světové války. 

Znak Bugatti zdobil i luxusní grand tourery z období Art Deco. Jay Leno jednou řekl: „Není mnoho autobusů, které by jezdily tak lákavě jako Bugatti 57SC Atlantic Price.“ Takže samozřejmě Leno vlastní několik Bugatti. 

Ale jeden z posledních autobusů Bugatti – futuristické kupé s názvem Bugatti Atlantic – je tak vzácný, že by si ho Jay Leno nemohl koupit, kdyby chtěl. Stejně jako mnoho nejmodernějších autobusů i Bugatti Atlantic 2022 začínal jako prototyp. 

Bugatti Atlantic 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

V roce 1924 vynalezl hliníkové kolo pro své závodní autobusy. A v červenci 1935 dokončil kupé vyrobené výhradně z hořčíkové sloučeniny, kterou nazval Elektron. Bugatti nemohlo najít způsob, jak svařit hořčíkové panely karoserie dohromady. 

Navrhl je tedy spíše tak, aby se k sobě připoutaly. Nejznámějším bodem ocenění Bugatti „Elektron Coupé“ 2022 je proto koncentrovaný hřeben po celé délce vozu, kde se jeho dvě strany setkávají.

Bugatti Atlantic 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

1936 Bugatti Type 57sc Atlantic Price

Víme, že ještě asi měsíc sedí v samém centru mimořádně nádherného nového Mullin Automotive Museum, které sídlí v bývalé struktuře Otise Chandlera v Oxnardu v Kalifornii. Mullinovo muzeum je však živoucí, dýchající poctou všemu, co bliká, když jste to neviděli (nebo neslyšeli). 

A pomáhá, když je objekt francouzský. Toto konkrétní Bugatti Atlantic bylo v květnu prodáno plutokraty anonymnímu kupci za nezveřejněnou částku. Scuttlebutt říká, že se díváte na nejcennější auto na světě, a slyšel jsem, že se o třiceti až čtyřiceti milionech kostí diskutuje dále než dříve. Naštěstí pro nás – nebo alespoň pro mě – se neuvěřitelně tlustý kupec rozhodl nechat Mullin vystavit svůj (nebo její) Type 57SC Atlantic. Jen pro osvícení obra v místnosti, bez ohledu na to, kolikrát jsme se zeptali, nám nebyla sdělena cena ani identita majitele. Budiž.

Bugatti Atlantic 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Co mě vždy udivuje na většině lidí, kteří se nikdy nemohli stát strojem na kosti za 30–40 milionů dolarů, je to, že patří k těm nejhlasitějším, když říkají: „Nikdy bych si toho velkého plutokrata nekoupil za auto.“ Utrácejte.“ Jistě, dostupné, a představuji si, že mezi Brangelinami na světě je opravdu trochu šílené utrácet tolik za kus esence a kůže se čtyřmi tenkými obroučkami. Za předpokladu, že by všechny italské síly a stanice minuly.

Bugatti Atlantic 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Až do krajnosti světa není život skutečně férová záležitost. Existují celé pevninské země, které žijí ze zboží jako 1 dolar na den. Ale někteří šťastlivci shromažďují velké, velké, velké bohatství. Předpokládám, že je bezpečné říci relativně více než její „spravedlivý podíl“ (ano, ano, jak Otisův táta Norman Chandler mohl publikovat o Mary Gahagan Douglasové, jsem růžový až do spodního prádla). 

Nechci polemizovat o tom, zda je bohatství tohoto druhu dobré, špatné nebo nevyhnutelné. Jak řekl Nietzsche: „Neexistuje nic takového jako morální zázrak. Pouze morální výklad zázraku.“ Chci tvrdit, že tento Atlantik možná stojí za každý zatracený červený cent.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Co je zvláště patrné, když se podíváte na toto dětsky modré Bugatti Chiron Topspeed zblízka, je to, že nýty na hřbetech jsou všechno, jen ne ve skutečnosti spojené, natož rozmístěné ve stejné vzdálenosti. Žádný stroj neměl žádnou část, která by tyto nýty zapustila. 

Je to všechno ručně vyráběné a interiéry Bugatti Type 57sc Atlantic. Tato zdánlivá chyba má velkou přitažlivost; v excesech je charakter. To přináší další bod, proč je Atlantik mezi světovými automobilovými fajnšmekry tak vážený. Spolu s vyspělostí zbytku Mullinovy ​​neuvěřitelné deco kolekce představují nejen vrchol automobilového řemesla, ale také jeho nadir. 

Autobusy se nikdy nestavěly tak daleko dopředu a už nikdy nebudou tak úžasně vysoké. Bugatti Atlantic Top Speed ​​​​​​​Type 57SC Atlantics je v tomto speciálním hrnku na kávu prostě smetánka.

Bugatti Atlantic 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Jako Bugatti jsou Type 57SC Atlantics mnohem dále než jen kulaté umění. Konečně, „SC“ v 57SC znamená přeplňovaný. Affair se blíží 200 hp – masivní na rok 1936 – a když vyšly, byly to nejrychlejší produktové autobusy na světě, schopné urazit druhou stranu rychlostí 125 pozemních mil za hodinu. 

Stejně jako všechny Type 57SC, i Atlanticy sedí na mírně ukotveném rozvoru. Stejně tak běh (opět na tehdejší dobu) byl na světové úrovni, i když mi Dan Neil popisoval řízení starého Bugatti jako jízdu na čtyřbusovém kole. To jsou pro vás dvě pevné nápravy, i když jsem na žádné ještě nejel, to nemohu s jistotou říci. 

Mohu vám říci, že mnoho lidí tvrdí, že Type 57SC Atlantics jsou první superauta na světě. Nenapadá mě žádný důvod říkat, proč nejsou. Nenapadá mě žádný důvod vyčítat záhadné účtování tohoto vozu jako nejcennějšího auta na světě. Samozřejmě je tu vždy nadcházející aukce Gooding.