Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

The Buick Enclave 2023 vstupuje do ultrakonkurenční hry středních luxusních SUV a brzy se objeví. Navzdory pěknému designu a prémiovému balení Enclave zaostává za luxusními značkami konkurence, z nichž mnohé stojí jen o pár tisíc dolarů více.

Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Vzhledem k tomu, že Enclave je spíše prémiovým než luxusním vozidlem, nachází své místo mezi řadou konkurentů, kteří jdou ve stejném duchu, včetně Acura MDX a Nekonečno QX60 a nejvyšší verze Kia Telluride a des Jeep Grand Cherokee L. Všechny modely jsou vybaveny hladkým motorem V6 o objemu 3,6 litru a společnost Buick přijala další opatření, aby vytvořila tichou kabinu, která uvolňuje na dlouhých cestách.

Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pro Enclave hovoří i velkorysý výčet standardní výbavy, ale kdo hledá podobně velká SUV od bmw , Mercedes Benz nebo Volvo Rozhlédněte se kolem sebe a zjistíte, že Enclave postrádá finální úpravy, díky nimž jsou tyto evropské nabídky tak žádané.

Co je nového pro rok 2023?

Paket Sport Touring pro Enclave, dostupný pouze u základního modelu Essence, nahrazuje pro rok 2023 leštěná 20palcová kola leskle černě lakovanými koly. Jedinou další změnou pro Enclave je nová barva exteriéru: šedá metalíza Moonstone.

Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pokud utratíte hodně peněz za top model Avenir, nedostanete úplně luxusní výbavu, kterou od prémiového SUV očekáváme. Takže bychom ušetřili peníze a šli se základní úrovní Essence. Essence je dobře vybavené rodinné auto se spoustou funkcí, jako je WiFi, kožená sedadla a šest USB portů, aby byli cestující spokojení. Doporučujeme Sport Touring Package, který nahrazuje 18palcová kola Essence atraktivnějšími 20palcovými koly a klikami dveří v barvě karoserie pro aerodynamický vzhled.

motoru, převodovky a výkonu

Pod kapotou každé Enclave je 3,6litrový motor V6 o výkonu 310 koní. Přes nenápadný devítistupňový automat pohání buď přední kola, nebo všechna čtyři kola. Na naší testovací dráze zrychlil Avenir při plném zatížení na 100 km/h za 6,5 ​​sekundy. Není to nejrychlejší crossover, ale Enclave je dostatečně rychlý na to, aby se na dálnici nelekl, a motor odvede svou práci, aniž by narušil prostor pro cestující.

Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Dobře tlumené odpružení pomáhá třířadému SUV skrýt jeho objem, ale je stejně atletické jako řekněme Audi Q7 nikdy necítí. Místo toho se Enclave zaměřuje na pohodlí s luxusní jízdou, která klouže po rozbitém asfaltu a sotva zaznamenává tvrdé nárazy. Řízení nabízí zpětnou vazbu vhodnou pro crossover s ostrou odezvou a mírným úsilím. Ti, kteří potřebují tažnou kapacitu, mohou táhnout Buick až 5000 liber.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Je to nespravedlivé od velkého, tříprsého automobil jako Enclave očekávat efektivitu, ale konkurenti jako Volvo XC90 prostě v našem testu zastínil Buick. Zatímco hodnocení EPA těchto osobních dopravců jsou blízko, XC90 snadno překonává hodnocení EPA na dálnici. Na ekonomickém úseku dálnice 75 km/h, který byl součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, Enclave Avenir s pohonem všech kol předal přesně to, co sliboval: 25 mpg. Není to špatné, ale ne na úrovni ostatních. Pro více informací o spotřebě paliva Enclave navštivte webové stránky EPA.

Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Interiér Enclave je tak prostorný, jak by se dalo očekávat od vozidla této velikosti, a Buick začlenil mnoho komfortních a komfortních prvků. Celkově je design interiéru pěkný a praktický, ale kvalita materiálů a smysl pro detail jsou tím, co brání Enclave konkurovat svým rivalům z luxusní třídy. Dřevěné obložení působí lacině, sluneční clony na volitelné panoramatické střeše nefungují elektricky a pouze sedadlo spolujezdce ve druhé řadě se posouvá dopředu, aby umožnilo cestujícím ve třetí řadě nastupovat a vystupovat. Pokud je prioritou nákladový prostor, Enclave je nejlepší volbou v tomto segmentu a nabízí největší kubické stopy úložného prostoru v jakékoli konfiguraci. V našem testu se sklopenými sedadly spolykal ne méně než 38 boxů na příruční zavazadla a za elektricky nastavitelnou třetí řadou sedadel nabídl prostor pro působivých pět příručních zavazadel.

Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

infotainment a konektivita

Standardní 8,0palcový informační a zábavní systém IntelliLink s dotykovou obrazovkou je umístěn v palubní desce mezi dvěma asymetrickými výdechy vzduchu. Rozhraní je uživatelsky přívětivé a krásně navržené, s ostrou grafikou a širokou škálou funkcí. Apple CarPlay a Android Auto jsou standardem a uživatelé mohou svá zařízení připojit k internetu prostřednictvím integrovaného Wi-Fi hotspotu. Volitelně je k dispozici navigace s informacemi o dopravě a počasí v reálném čase, stejně jako podložka pro bezdrátové nabíjení pro chytré telefony. Všechny tři řady sedadel mají také dva USB porty pro nabíjení zařízení.

Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

I základní model Preferred má standardně řadu asistenčních systémů pro řidiče. Nicméně ti, kteří chtějí funkce jako adaptivní tempomat, se budou muset rozhodnout pro vyšší úroveň výbavy nebo si zakoupit volitelný balíček. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Enklávy navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Upozornění na opuštění jízdního pruhu standardně s upozorněním na vybočení z jízdního pruhu
  • K dispozici je adaptivní tempomat
Buick Enclave 2023: Specifikace, cena, datum vydání

záruka a údržba

Buick nabízí nejdelší záruku na pohonné ústrojí mezi svými hlavními konkurenty a oslazuje obchod bezplatnou první roční servisní návštěvou. Záruka na pohonné ústrojí Volvo XC90 není tak dlouhá jako záruka na Buick, ale Volvo nabízí delší bezplatnou údržbu a více let ochrany proti korozi.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je šest let nebo 70 000 mil.
  • Údržba je při první návštěvě zdarma

Doporučená maloobchodní cena pro Buick Enclave 2023 je 58 295/60 450 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik