Cadillac Escalade 2021: specifikace, cena, datum vydání

Nová generace SUV Escalade dorazí koncem příštího roku. Cadillac Escalade 2021 bude dostávat významné změny a vylepšení. Model nové generace byl objeven loni v prosinci. Pod silnou kamufláží nám Escalade ukázal svůj nový tvar. Toto SUV v plné velikosti má stále prostor pro osm cestujících.

Společnost General Motors poskytne aktualizace pro několik dalších modelů, jako jsou GMC Yukon, Chevy Tahoe a Suburban. Escalade jezdí na platformě T1XX body-to-frame. Nová generace dostane exkluzivní pohonnou jednotku a horní kapotáže se zdražují. Přijíždějící SUV bude navíc mít velkou dotykovou obrazovku. V provozu je také hybridní hnací ústrojí.

Špionážní fotografie

Nová generace Cadillac Escalade 2021 bude mít řadu změn. Na začátku dostal tento model novou barvu exteriéru. Platforma karoserie T1XX od General Motors bude používat toto SUV v plné velikosti. GM však uvede řadu aktualizací na novou generaci modelů Chevy Tahoe / Suburban a GMC Yukon / Yukon XL. Většina změn není na špionážních fotografiích vidět.

Nová Escalade však ukazuje svůj nový tvar. Na druhou stranu jsou rozměry zachovány. To znamená, že SUV v plné velikosti je stále dlouhé 222,3 palce. Věříme, že příští generace modelu Escalade v roce 2021 získá nový tvar LED světlometů. Zadní světla navíc zažijí stejný typ upgradu. Nové SUV vypadá sportovněji. 20palcová chromovaná kola jsou u základního modelu stále standardní. K dispozici jsou také handsfree zadní výklopné dveře.

Cadillac Escalade 2021 interiér

Stejně jako u současného modelu je zde prostor pro osm cestujících. Plnohodnotné SUV nabízí dostatek prostoru. Perfektní rodinné SUV, které nabízí vysoký komfort a je ideální volbou pro delší cesty. I základní model Cadillac Escalade z roku 2021 nabízí dobrou úroveň pohodlí. Prostor pro nohy ve třetí řadě není tak velký, že se zde nedoporučují velkorysí a vysokí lidé. Stále se můžete rozhodnout pro sedadla v druhé řadě. Tato možnost však snižuje počet sedadel na sedm.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pokud jde o vnitřní vybavení, GM nabídne nové standardní funkce. To zahrnuje elektricky nastavitelná sedadla v 12 směrech, třízónovou klimatizaci a zvukový systém Bose se 16 reproduktory. K dispozici je nový head-up displej spolu s volitelným koženým čalouněním Nappa. Nová generace modelu Escalade nabídne lepší hodnocení bezpečnosti. Vrcholem nového modelu však bude nová dotyková obrazovka. Aktuální 8palcová jednotka je pryč a Cadillac představí 16palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu.

Nový motor BlackWing twin-turbo V8

Aktuální SUV Escalade má pouze jeden motor. Jedná se o 6,2 litrový motor V8, který vyvíjí výkon 420 koní a točivý moment 460 lb-ft. Je to největší jednotka v segmentu SUV plné velikosti. Nyní mají horní kapotáže exkluzivní možnost motoru. 2021 Cadillac Escalade obdrží 4,2 litrový twin-turbo V8.

Přesné specifikace motoru však zatím nejsou k dispozici. Kromě toho probíhá hybridní pohon. Jedinou možností přenosu zůstává 10stupňová automatická převodovka. Poslední zprávy také poukazují na funkci Super Cruise společnosti Cadillac.

Cena a datum vydání nové generace Cadillac Escalade

Nadcházející Cadillac Escalade 2021 opět nabízí čtyři úrovně výbavy. Standardní model stojí kolem 75 000 eur. Vzhledem k počtu změn a aktualizací se jedná o malé zvýšení ceny.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis