Cadillac Escalade 2022: specifikace, cena, datum vydání

Jedno z nejprodávanějších SUV v USA, Cadillac Escalade, získává několik významných vylepšení. Aktuální model byl letos přepracován, ale některé aktualizace chybí. Mějte však na paměti, že se výrobce rozhodl vyvést nový Cadillac Escalade v roce 2022 a opravit jej, jak si zaslouží.

V zásadě se většina aktualizací odehraje uvnitř. Nadcházející třířadé SUV ve skutečnosti získá více kvalitních materiálů a některá vylepšení bezpečnosti. Kromě toho vše ostatní zůstává do značné míry nezměněno.

Cadillac Escalade 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cadillac Escalade 2022 vypadá masivně

Vnější design modelu 2022 Cadillac Escalade zůstane téměř stejný. Tento model vypadá masivně a líbí se nám jeho nový vzhled. Celkově jej výrobce přepracoval a přidal vertikální přední osvětlení, horizontální LED světlomety a vysoká trojrozměrná zadní světla.

Přidán byl také zadní spoiler, který skrývá stěrač zadního okna a zajišťuje lepší aerodynamiku. Některé věci však zůstávají a Cadillac použil 22palcová kola z lehké slitiny, která tomuto SUV dodávají stylový vzhled. K dispozici je také Escalade Sport. Tento model je vybaven černou mřížkou a mnoha dalšími černými akcenty.


Cadillac Escalade 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vylepšení kabiny

Z toho, co jsme slyšeli, bude výrobce aktualizovat kabinu lepšími materiály. Podle různých zpráv od majitelů je Cadillac Escalade domovem levného plastu, který je popraskaný. S ohledem na to Cadillac vydá aktualizovaný model. Za prvé, kabina nového Cadillac Escalade 2022 bude lepší s kvalitnějšími materiály a bude snižovat vynikající komfort.

✓ Můžete také zkontrolovat:Zadní dospělí se nyní pohodlně vejdou i do třetí řady, protože Cadillac přidal dalších deset palců prostoru pro nohy. Prostor za třetí řadou je nyní 25,5 kubických stop a lze jej sklopením třetí řady zvětšit o 63 kubických stop nákladového prostoru. Model Cadillac Escalade ESV je ještě delší a nabízí více prostoru pro cestující a vybavení. Base Escalades má sedadla ze syntetické kůže, 3zónovou klimatizaci, navigační systém a krásnou novou OLED obrazovku s ostrým rozlišením. Největší novinkou je systém Super Cruise, který je téměř zcela autonomní. Díky tomuto systému může Escalade sám řídit, zrychlovat a zpomalovat, jak to vyžaduje silnice a podmínky.

Cadillac Escalade 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Dvě možnosti hnacího ústrojí

Jak pravděpodobně víte, v současném Cadillacu Escalade jsou k dispozici dva motory. Základní model je vybaven známým 6,2 litrovým hliníkovým motorem s přímým vstřikováním V8, který vyvíjí výkon 420 koní a točivý moment 460 lb-ft. Tento motor má vynikající spotřebu paliva díky automatické deaktivaci válců při nízkém zatížení. Je to hodnocené město / dálnice 14/20 mpg (2WD), 14/19 mpg (4WD), 14/20 mpg (ESV 2WD) a 14/19 mpg (ESV 4WD).


Dalším volitelným motorem je 3,0litrový turbodiesel inline-6, který byl poprvé představen v současném modelu. Tento motor poskytuje výkon 277 koní a točivý moment 460 lb-ft. Spotřeba paliva EPA u tohoto modelu dosud nebyla hodnocena, ale věříme, že číslo dálnice může dosáhnout až 30 mpg. Oba modely budou používat novou 10stupňovou automatickou převodovku.

Cadillac Escalade 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Kolik bude Cadillac Escalade 2022 stát?

Očekávejte datum vydání Cadillac Escalade 2022 někdy příští rok. Jak již bylo zmíněno dříve, nadcházející SUV se dočká několika významných aktualizací. Cena však pravděpodobně zůstane stejná, od 76 195 EUR u modelu 2WD Luxury. Nejlépe vybavené kapotáže jsou Premium Luxury Platinum a Sport Platinum. Oba vybavené pohonem všech kol mohou překonat bariéru 100 000 eur.