Changan CS55 2022: Specifikace, cena, datum vydání

V naší recenzi nového Changanu CS55 2022 se dozvíte více o výbavě a cenách vozu, jeho technických údajích a najdete zde i fotografie a videa z testovacích jízd s crossoverem, ale v první řadě malý náhled do vzhledu modelu.

Premiéra Changanu CS55 se v rodné zemi odehrála již v roce 2000, ale první vozy se do Ruska dostaly až v devatenáctém roce. Je pozoruhodné, že v té době, v Říši středu, auto již prošlo mírnou modernizací.

Changan CS55 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Technické specifikace

V tabulce jsou uvedeny hlavní parametry: vnější rozměry, spotřeba paliva (benzín), světlá výška, hmotnost, objem kufru a nádrže, motory, převodovky, typ pohonu, dynamický výkon atd.

Changan CS55 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Tělo

anatomiecrossover
třída vozidlakompaktní crossover
délka / šířka / výška, mm4500/1855/1690
rozvor, mm2650
Světlá výška (světlá výška), mm190
objem ložného prostoru, l505/1415
Prázdná hmotnost kg1535 — 1565
Objem palivové nádrže, l58

motor a převody

typ motorubenzínbenzín
objem, l1.51.5
výkon, HP143143
Točivý moment, Nm210210
Typ převodovkymechanikastroj
počet převodových stupňů66
říditpřednípřední
Zrychlení 0-100 km/h, s10.310.3
Nejvyšší rychlost, km/h180180
spotřeba paliva, l  
– Město
– vzdálenost
– smíšené
typ paliva9292

přehled

Pokud je země původu matoucí, jednoduše zakryjte znak dlaní. Bez „ptáka“ na masce chladiče by se nový Changan CS55 2022 mohl zaměnit za SsangYong nebo dokonce Kia. Díky sklonu zadního sloupku vypadá Changan jako plnokrevný Discovery Sport. Obvinění z plagiátorství vás nevzbudí: nezaměnitelné výpůjčky se úspěšně vkládají do obrazu průměrného moderního úpravce parku. Není to originál, ale ani padělek.

Kvalita sestavení by mohla být také upgradována na světovou úroveň. Mohu zavřít oči před mezerou mezi dveřmi a mírným nakloněním víka kufru. Prosvítá však nerovnoměrná tloušťka perleťové glazury na těle CS 55. Ano, a nelakované vnitřní okraje karoserie jsou přímou známkou hospodárnosti. Absence prémie u takové „metaliky“ je chladnou útěchou.

Changan CS55 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Na novém Changanu CS55 jediná boční kamera sleduje pravobok a aktivuje se tlačítkem vedle voliče převodovky. Přední sedadla ale působí stísněně: čalounění je složeno z různých odstínů dermatinu a na některých místech spojené nerovnými švy. Výplň je ale hustší, polštář delší a profil opěradla lepší – sedí se na něm pohodlně. Volant lze vytáhnout směrem k sobě.

Obecně platí, že ergonomie modelu je chvályhodná. Oproti očekávání šikmý displej mediálního systému na slunci neoslní. Ovládání dvouzónové klimatizace je logicky strukturováno. Bohužel je interiér po nočním parkování dlouho vyhřívaný a při jízdě občas přechlazen náplněmi studeného vzduchu. Při podrobném pohledu na detaily test jasně ukázal, proč byl interiér CS55 aktualizován pouhý rok a půl po svém domácím debutu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Přeplňovaný motor Changanu CS 55 produkuje o 21 koní a 30 Nm více než atmosférický motor konkurenčního Tigga 4. To je cítit jak při částečném zatížení, tak při plném plynu. A citlivé reakce na extra tah zesilují pocit výhody. „Automat celkem dobře propojuje motor s hnacími koly, řazení je rychlé a téměř nepostřehnutelné. Pokud však požadujete kickdown za jízdy, počítejte s několikasekundovým zpožděním, než převodovka zvolí rychlostní stupeň.

Changan CS55 2022: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Odpružení crossoveru si poradí s různě velkými výmoly tak dobře, že v určité chvíli prostě přestanete dbát na kvalitu povrchu vozovky. Jen se musíte vyhýbat zvlášť velkým výmolům a je lepší se na takové manévry připravit předem. CS55 není silný v rychlostním slalomu. Volant je nicméně informativní – nejhlubší náklony, obscénně brzký drift a panický stabilizační systém zcela diskvalifikují touhu po bezohledné jízdě.

Ceny

Jak vysoké jsou náklady? Podle oficiálních stránek prodejce se cena nového Changanu CS 55 2022 pohybuje od 14 340 eur do 17 920 eur.