Chevy Tahoe 2023: Specifikace, cena, datum vydání

S Tahoe 2023 RST Performance Edition představil Chevrolet dosud nejrychlejší a nejsportovnější SUV značky. Tahoe RST vděčí za svůj obnovený sklon k rychlosti některým vylepšením motoru a několika vylepšením podvozku a zavěšení odvozených od Tahoe PPV (Police Pursuit Vehicle). Přestože jde o nejrychlejší Tahoe na trhu, Chevy Tahoe RST Performance Edition 2023 nabízí prostorný a elegantní interiér a je schopen táhnout až 7 600 liber.

Chevy Tahoe 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

„Tahoe RST Performance Edition 2023 je pro ty, kteří chtějí to nejlepší z obou světů – každodenní pohodlí a schopnosti plnohodnotného SUV s požitkem z jízdy skutečně výkonného vozu,“ řekl Scot Bell, viceprezident Chevrolet. “Využívá osvědčené schopnosti policejních balíků Chevy sledujících vozidla a úspěchy v motoristickém sportu, aby zajistil sebevědomý a poutavý zážitek z jízdy.”

Více koní, více rychlosti!

Standardní Chevy Tahoe RST má 5,3litrový V8 s výkonem 355 koní. Samozřejmě můžete také získat volitelný 6,2litrový V8 s výkonem 420 koní a 460 lb-ft. mít točivý moment. S RST Performance Edition si Chevy pohrál s 6.2 V8 a dal mu vlastní sací a výfukový systém. Celkově vzato, 2023 Chevy Tahoe RST Performance Edition nabízí 433 koní a 467 lb-ft točivého momentu, který je posílán na zadní kola nebo všechna čtyři kola prostřednictvím revidované 10stupňové automatické převodovky.

Jak rychle je Tahoe RST Performance Edition?

Žijeme ve světě, kde je naprosto přijatelné obdivovat výkonové specifikace obrovského SUV (jako je Escalade-V nebo Durango SRT Hellcat). Tady je to podobný příběh, kde Chevy slibuje sprint z 0 na 100 km/h za 5,78 sekundy a čtvrt míle za 14,2 sekundy (97 mph) – lepší statistiky než běžné Tahoe RST, které jede na 5,95 sekundy a zrychluje. na 100 mph a čtvrt míle zvládne za 14,4 sekundy. 2023 Chevy Tahoe RST Performance Edition má maximální rychlost 124 mph.

Chevy Tahoe 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Manipulace s hodnocením pronásledování

Jet rychle v přímém směru je jedna věc, ale projíždění zatáčky s velkým a žíznivým SUV vyžaduje pevné nervy. Chevy zkontroloval jejich obchod s díly Tahoe PPV a instruoval svůj technický tým, aby zlepšil ovladatelnost Tahoe RST stejně jako jejich policejní vozidla. “Jsme hrdí na to, že jsme dosáhli této úrovně jízdy a ovladatelnosti v plnohodnotném SUV především prostřednictvím výkonnostní kalibrace a ladění,” řekl Dominique Lester, hlavní inženýr Tahoe RST.

✓ Můžete také zkontrolovat:

K tomu byla výška vozidla snížena o 10 mm vpředu a 20 mm vzadu pomocí vinutých pružin, tlumičů a kalibrací podvozku z policejní série. Chevy také dal vozu brzdy Brembo vpředu i vzadu a na 20palcová černá kola na míru nainstaloval policejní pneumatiky Firestone Firehawk Pursuit. Výsledkem je čistší jízda a zrychlení na 60 mil/h do klidu za 133 stop – výrazné zlepšení oproti standardnímu Tahoe RST 139,4 stop. “Vyladili jsme toto vozidlo, aby zvládlo rychlost s jistotou,” pokračoval Lester.

Standardní luxusní balíček

Chevy Tahoe 2023 RST Performance Edition je standardně dodáván s luxusním paketem. Paket obsahuje komfortní prvky, jako jsou vyhřívaná a elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka, vyhřívaný volant, vyhřívaná a elektricky nastavitelná sedadla druhé řady, elektricky dělená sklopná sedadla třetí řady a nastavení paměti pro sedadla, volant a boční zrcátka.

Luxusní paket také obsahuje pokročilé bezpečnostní prvky, jako je varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním provozu, přední a zadní parkovací asistent a HD Surround View Camera, abychom jmenovali alespoň některé.

Cena a dostupnost

Upgrade 2023 Chevy Tahoe RST Performance Edition pro 2023 Tahoe začíná na 8 525 EUR a je k dispozici pro varianty Tahoe RST s volitelným 6,2litrovým motorem V8. Ceny Chevy Tahoe RST začínají na zhruba 65 000 eurech. Výroba bude zahájena koncem roku 2022 v továrně GM Arlington v Texasu.