Dacia Duster 2022: specifikace, cena, datum vydání

S více než 1,9 miliony prodaných kusů od svého uvedení na trh v roce 2010, přesně v době boomu SUV, si Dacia Duster otevřela své místo na většině ze 44 trhů, na kterých se prodává, a je evropským lídrem v prodeji soukromým osobám. od roku 2019 ve své kategorii. Jedním z jejích hlavních argumentů je, že má nižší cenu než konkurenční modely v segmentu B, má rozměry velmi blízké modelům v následující kategorii a s možností mít verze s pohonem všech kol, tedy něco, co obvykle není velmi časté u konkurenčních modelů.

Dacia Duster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Čtyři roky po představení třetí generace byl přepracován, což aktualizuje jeho image a zlepšuje jeho umístění, protože je k dispozici od 15 000 EUR v základním provedení a 18 000 EUR v nejkomplexnější úrovni výbavy zvané Prestige.

Aktualizovaný obrázek Dacia Duster 2022

Změny u Dusteru nejsou nijak radikální, vyniká však nová chromovaná přední maska ​​s denním svícením ve tvaru ‚Y‘ a zadními světly. Energeticky účinné trvalé osvětlení, přepracovaný zadní spoiler a aerodynamičtější 16- nebo 17palcová litá kola pomáhají snížit emise CO2 až o 5,8 g/km.

Uvnitř je instalována levá opěrka nohou, přední loketní opěrka s vnitřním vybráním – s objemem více než jeden litr – s posuvným víkem, nové opěrky hlavy a dvě verze multimediálních systémů s 8palcovým dotykovým displejem. Struktura sedadel není nová, ale mají pevnější pěny a nové potahy čalounění, díky nimž je pohodlnější trávit na palubě více hodin.

Kromě audio výbavy Radio Plug & Dacia (rádio, MP3, USB a Bluetooth) je nový 8palcový centrální dotykový displej k dispozici ve dvou verzích, multimediální displej, s audio vybavením, konektivita s Apple CarPlay a Android Auto přes kabel. a Media Nav, s prohlížečem a bezdrátovým připojením k chytrému telefonu. Pomocí ovládacích prvků na volantu můžete aktivovat rozpoznávání hlasu a požádat o funkce pomocí asistenta iOS nebo Google na vašem smartphonu.

Dacia Duster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

U verzí 4 × 4 poskytuje záložka „Vehicle“ informace o konkrétní jízdě v terénu (výškoměr, sklonoměr, kompas atd.) a také couvací kameru s vodicími liniemi a přední, zadní a zadní kameru. Stránka pro jízdu v obtížných jízdních situacích v terénu. Právě v tomto terénu se Dacia Duster 4 × 4 snadno pohybuje, je totiž vysoká a má specializované M + S pneumatiky.

Nemění rozměry podvozku ani odpružení, i když řízení bylo v kalibraci asistence upraveno tak, aby poskytovalo větší přesnost a vedení ve středních a vysokých rychlostech. Velmi zajímavé jsou jeho terénní rozměry se světlou výškou 217 mm u verzí 4X2 a 214 mm u 4X4; vstupní úhel 30°, přední úhel 21° a výstupní úhel 34° u verzí 4X2 a 33° u 4X4.

Dacia Duster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Co se týče bezpečnostních systémů a jízdních asistentů, nabízí kromě volitelného omezovače / regulátoru rychlosti s ovládacími prvky na volantu různé jízdní pomůcky, jako je aktivní detektor mrtvého úhlu mezi 30 km/h a 140 km/h, parkovací asistent systém, asistenti pro jízdu do kopce, ovládání adaptivního klesání mezi 5 a 30 km/h ve verzích 4×4 atd.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Mechanická aktualizace Duster 2022

Aktualizována byla také nabídka motorů: TCe 150 je nyní nabízen ve verzi Prestige 4X2 se 6stupňovou automatickou převodovkou EDC a 6stupňová verze ECO-G 100 má nyní 50litrovou nádrž na LPG.

Se vznětovým motorem je dCi 115 nabízen ve verzích 4X2 nebo 4 × 4, spojený s 6stupňovou manuální převodovkou, k dispozici jsou benzinové verze TCe 90 a TCe 130 s pohonem předních kol a 6stupňovou převodovkou. s manuální převodovkou a to již zmíněný TCe 150 4X2 s 6-ti stupňovou automatickou převodovkou EDC. Pohon všech kol má zdražení o 2400 eur, verze na LPG jen o 400 eur. Také je třeba vzít v úvahu, že je zahrnuta palivová karta, abyste mohli využít 300 eur LPG, takže skutečné zvýšení je pouze 100 eur navíc.

Dacia Duster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Verze ECO-G se 100 CV má označení ECO DGT. Když cirkuluje se zkapalněným plynem, vypouští asi o 9,5 % méně CO 2 než benzin a díky dvěma nádržím o objemu asi 100 litrů nabízí dojezd 1 235 kilometrů: 50 litrů benzínu a 50 litrů kapalného plynu. . Užitný objem LPG se ve srovnání s předchozí generací Duster LPG zvyšuje o 16,2 litru a zvyšuje autonomii o více než 250 kilometrů.

Změna z jednoho paliva na druhé je okamžitá a nepostřehnutelná. Řidič může kdykoliv manuálně aktivovat spínač benzín / LPG. Přepnutí na benzín probíhá automaticky při prázdné nádrži na LPG a zobrazení spotřeby na 3,5palcové TFT obrazovce palubního počítače poskytuje informaci o stavu paliva v obou nádržích.

Dacia Duster 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Duster 2022 Extreme, nová limitovaná série

V roce 2022 se na trh dostane speciální limitovaná série, která nahradí série 15 a Techroad a Black Collector. Je nabízen v šesti barvách karoserie: Glacier White, Pearl Black, Comet Grey, Iron Blue, Arizona Orange a Urban Grey, s oranžovými akcenty na vnější straně (přední maska ​​chladiče, karoserie zrcátka, střešní nosič, zadní výklopné dveře) a uvnitř (sání vzduchu , vnitřní dveře, středová konzola).

Bude také obsahovat speciální čalounění TEP látkou s oranžovým prošíváním a exkluzivní černá hliníková kola. Výbava této limitované série se bude blížit výbavové variantě Prestige s automatickou klimatizací, multimediálním systémem Media Nav s 8palcovým dotykovým displejem, prohlížečem a bezdrátovou konektivitou kompatibilní s Apple CarPlay a Android Auto. O ceně této speciální série zatím nebylo nic sděleno.