Dacia Logan MCV 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nyní se konečně objevil SpyShot nové Dacie Logan MCV 2022 , protože kombík se od října 2020 nevyrábí a už teď svým fanouškům chybí. Nyní dostává nové vydání, které se prý výrazně změnilo, jelikož Lada se nově angažuje i v Dacii. Máme pro vás obrázky a informace.

Současný model Dacie Logan se vyrábí od roku 2012 s aktualizací v roce 2016. Je načase, aby zde na testovacích jízdách odjela třetí generace. Kombík je stále silně polepený, ale i tak je vidět, že Logan 3.0 už nebude stejný.

Dacia Logan MCV 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Ceny Dacia Logan MCV 2022

Nová Dacia Logan se má objevit na trhu koncem roku 2021 nebo začátkem roku 2022.

Nová generace asi nebude tak levná jako předchozí model, ale na cenové informace výrobce si musíme ještě chvíli počkat. Předpokládáme však, že Dacia bude Logan i nadále nabízet jako vstupní verzi za cenu těsně pod 10 000 eur. O pár tisíc eur více by pak mělo být možné u verze Stepway.

Motory

Motory by měly být tříválcové, v úvahu připadají dva benzinové motory o výkonu 65 a 90 koní a také verze 100 koní na LPG. Manuální převodovka je standardem, ale pro verzi 90 koní by mohla být i automatická.

Dacia Logan MCV 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Technická data a vnější design

Zatím není jasné, která platforma poslouží jako základ pro novou generaci Loganu. Současná verze byla postavena na zastaralé platformě aliance Renault-Nissan, která existuje od roku 2002. Renault však plánuje do roku 2022 postavit 80 procent svých koncernových modelů na nové modulární platformě CMF, na níž je založen i nový Renault Clio. Zda bude tato platforma dostupná i v levnější verzi pro modely Dacia a především pro Logan, se teprve uvidí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Něco tomu ale nasvědčuje: Na podzim 2020 představený sedan Logan, u nás nenabízený, je založen na zeštíhlené verzi platformy CMF. Logan by tak byl o pár centimetrů delší než jeho předchůdce, což by mělo vést k většímu kufru.

Na snímcích by mohl být robustní a alespoň částečně terénní Logan Stepway. Kamufláž je stále velmi pevná, ale na grilu je vidět prohlubeň, kterou má i nové Sandero Stepway. Na zádi dojde také ke změnám, které se pravděpodobně budou týkat i běžného modelu Logan. Zadní světla vystupují z boku zadního okna, což je inovace.

Dacia Logan MCV 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Interiér Dacia Logan MCV 2022

Interiér nového Loganu a verze Stepway zatím není nafocen. Nutno ale podotknout, že Dacia zůstává věrná své koncepci a interiér navrhla velmi spartánský. Vstupní verze by tedy měla obsahovat jen to nejnutnější, s vyšší výbavou by se některé komfortní prvky z Dusteru daly využít i v Loganu.

Za předpokladu, že prvky z limuzíny Logan jsou použity i v interiéru, můžeme se těšit na kvalitnější interiér. Lze nainstalovat informační displej o velikosti až 8 palců.