Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání

Luca de Meo, generální ředitel Renault Group, loni v červnu naznačil, že jarní výroba byla také ovlivněna nedostatkem polovodičových čipů. Dříve Le Vot uvedl, že Dacia rozhodne o jarním uvedení RHD do konce roku 2021, jak bylo oznámeno v červnu 2021.

Dacia Spring je zapnutá Renault Kwid Elektromobil pro Evropu založený na EV představený na akci Renault eWays (říjen 2020).

Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Designové vlastnosti

Po designové stránce vypadá Dacia Spring velmi podobně jako její dárce, Renault Kwid. Mezi hlavní prvky exteriéru patří dělené světlomety, LED DRL, unikátní horní maska ​​chladiče s 3D prvky, 14palcová ocelová kola maskovaná jako litá kola, střešní nosiče a zadní světla se světelným podpisem ve tvaru Y.

Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik
Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Uvnitř je jedinou výraznou odlišností Spring od čínského Renault City K-ZE výrazný čtyřramenný volant Dacia. Cenově dostupný elektromobil navíc nabídne 3,5palcový MID a 7palcový dotykový informační a zábavní systém Media Nav s navigací, Apple CarPlay, Android Auto a rozpoznáváním hlasu.

Dacia Spring je papírově nejbezpečnějším členem rodiny Kwid se standardními automatickými světlomety, elektronickým stabilizačním programem (ESP), šesti airbagy, nouzovým voláním (tlačítko SOS) a automatickým nouzovým brzděním (AEB).

Dosah a nabíjení

Dacia Spring měří 3 734 mm na délku, 1 622 mm na šířku a 1 516 mm na výšku. Má rozvor 2 423 mm a světlou výšku 150 mm. Standardem je 26,8kWh lithium-iontová baterie, stejně jako 33kW (44hp) 125Nm motor.

Dacia Spring má maximální rychlost 125 km/h a lze ji nabíjet AC nabíječkou až 6,6 kW a DC nabíječkou až 30 kW.

S řadou Dacia Spring může řidič ujet až 230 km (WLTP) na plné nabití. Dojezd WLTP ve vnitřním městě je však 305 km. Groupe Renault dále uvádí, že průměrná denní ujetá vzdálenost pro automobil/městský vůz segmentu A v Evropě je 31 km. Většině majitelů Dacia Spring proto může stačit plně nabít svůj vůz jednou týdně.

nabíječka stav nabití Doba zatížení pružiny Dacia
AC nabíječka 2,3 kW (domácí zásuvka) 100% Méně než 14 hodin
3,7 kW AC nabíječka (nástěnná krabice) 100% Méně než 8 hodin 30 minut
AC nabíječka 7,4 kW (nástěnná krabice) 100% Méně než 5 hodin
30 kW DC nabíječka (rychlonabíjecí stanice) 80 % Méně než 1 hodina

výroba a cena

Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Dacia Spring je vyráběna spolu s K-ZE společností eGT (společný podnik Dongfeng Motor Group a Renault-Nissan Alliance) v Shiyan v Číně. Ceny Dacia Spring v Rumunsku začínají na 18 100 eur, což je více než dvojnásobek základní ceny Sandera (8 800 eur), než vládní dotace ve výši 10 400 eur fakticky sníží cenu na 7 700 eur.

odbyt

Dacia uvedla, že má 6,5 milionu zákazníků po celém světě, a to díky úspěchu Sandera, logan a Ponurý bylo postaveno. Jaro ukazuje, jak se společnost vyvíjí, a přitom zůstává věrná původním hodnotám Dacia – vyrábět spolehlivé, dostupné, jednoduché a moderní vozy.

Dacia se zaměřuje na jaro na zákazníky nové pro značku a jedna zpráva říká, že je to to pravé pro ekologicky smýšlející lidi s omezeným rozpočtem, důchodce, kteří si chtějí zjednodušit život, a mladé rodiny na trhu s ojetými vozy. S 15 miliony potenciálních zákazníků segmentu A v Evropě, včetně dvou milionů jen ve Francii, je potenciál jara „gigantický,“ řekl Xavier Martinet, SVP, Dacia.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dacia Spring byla předobjednána 20. března 2021, první jarní den. Za necelý týden bylo asi 6000 předrezervací. Údaje pocházejí od Mihaie Bordeanu, generálního ředitele pro jihovýchodní Evropu Dacia a rumunského country managera společnosti.

Spring, který byl uveden na trh v březnu, rychle přilákal nové zákazníky, do prosince 2021 se prodalo 27 876 kusů a registrovalo více než 46 000 objednávek. Podle Dacie je 80 % zákazníků Spring se značkou noví.

Je to prostě nejlevnější elektromobil. Pokud tedy opravdu chcete minimalizovat svůj rozpočet na nákup elektromobilu, můžete si koupit Dacia Spring. Na trhu není žádná alternativa…bez ohledu na výkon produktu, dojezd atd., takže jsem si docela jistý, jak se bude trh s elektrickými vozy vyvíjet v segmentu malých vozů.

Luca de Meo, CEO, Renault Group (Renault eWays Electropop 2021)

bezpečnost

Nejlevnější nabídka elektromobilů Dacie v Evropě získala v nárazovém testu Euro NCAP pouhou jednu hvězdičku a agentura ve své tiskové zprávě uvádí, že „jeho výkon v nárazových testech je vyloženě problematický“. Po testování Euro NCAP hlásí, že Spring má „vysoké riziko život ohrožujícího zranění.“

Agentura poznamenává, že Dacia Spring nenabízí žádné významné standardní prvky aktivní bezpečnosti. Ve skutečnosti je ochrana cestujících horší než to, co EuroNCAP vidělo za mnoho let. „Cynický“ je silné slovo, ale EuroNCAP ho používá k vysvětlení, jak by Dacia mohla nabídnout spotřebitelům ekologické auto, které je v případě nehody vystaveno většímu riziku zranění. Agentura říká, že vozy jako Fiat 500e, které právě získaly 5hvězdičkové hodnocení Green NCAP, dokazují, že bezpečnost a udržitelnost mohou jít ruku v ruce.

Dacia Spring dokázala v hodnocení bezpečnosti dospělých dosáhnout pouze skrovných 49 %, když dosáhla skóre 6,1/16 při čelním nárazu a 10,6/16 při scénáři bočního nárazu. Pokud jde o bezpečnost dětských cestujících, pružina dosáhla 56% bezpečnostního hodnocení.

Pozorování Euro NCAP

  • Kabina Springu zůstala při testu čelního offsetu stabilní.
  • Struktury v palubní desce představovaly riziko zranění pro cestující různých velikostí a pro cestující sedící v různých polohách.
  • Figurína hrudního chrániče řidiče byla hodnocena jako špatná na základě hodnot komprese hrudníku během testu.
  • Okrajové hodnocení bylo přiděleno hrudnímu chrániči obou cestujících.
  • Boční bariérový test ukázal okrajovou ochranu hrudníku.
  • Geometrické posouzení zadních sedadel odhalilo špatnou ochranu proti poranění krční páteře
  • Ochrana hlavy chodce kapotou při nárazu byla hodnocena jako dobrá nebo přiměřená.
  • Autonomní nouzové brzdění (AEB) funguje pouze s ostatními vozidly a nedetekuje cyklisty ani chodce.

Nové logo Dacia od roku 2022

Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Dacia odhalila nové logo, emblém a barevné schéma 17. června 2021 a uvedla, že od téhož měsíce plánuje používat novou vizuální identitu. Písmena „D“ a „C“ zrcadlově a spojena jako články řetězu tvoří nové logo Dacia. Ikonografie se navíc změnila na zelenou, konkrétně khaki-zelenou, aby odrážela outdoorové téma značky. S novou vizuální identitou se Dacia prezentuje jako značka, která nabízí vozy, které se zaměřují na to podstatné, a přitom jsou robustní, výkonné a stylové zároveň. Společnost začne používat své nové logo na jaře tohoto roku.

Verze pro sdílení aut

Groupe Renault nabídne také carsharingovou verzi Dacia Spring. V rámci svého strategického plánu „Renaulution“ transformovat ji z objemově založené společnosti na společnost založenou na hodnotě, Groupe Renault oznámila novou obchodní jednotku Mobilize, která se bude zabývat službami mobility pro lidi a zboží. Půjde o „jedinečnou kombinaci hardwaru a softwaru, účelových vozidel a služeb v otevřených ekosystémech,“ uvedla Groupe Renault. První tři modely ramen Mobilize, Duo, Bento a Hippo, byly představeny v červnu 2021.

Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Podnikání společnosti Mobilize zahrnuje (ale není omezeno na) sdílení aut, přivolání jízdy, doručování na poslední míli a tranzit na vyžádání pomocí účelově vyrobených vozidel. Mezi tato účelová vozidla patří Dacia Spring, známá také jako The King, a elektrický sedan s názvem The Queen.

Dacia jaro 2022

Dacia ta nová Jarní náklad 2022 brzy bude uvedena v Evropě. Bylo oznámeno v říjnu 2020, ale pravděpodobně utrpělo zpoždění výroby související s pandemií.

Spring Cargo (N1) je užitkové vozidlo. Přední část zůstává nezměněna, ale nese nové logo Dacia. Dacia optimalizovala zadní část odstraněním lavice a vytvořila tak velký nákladový prostor s objemem 1 100 litrů a nosností 325 kg. Pro nezasvěcené oko však bude těžké rozeznat běžný hatchback od nákladu, protože zvenčí vypadají identicky.

Dacia Spring 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Standardní výbava Spring Cargo, dostupná v bílé barvě karoserie, zahrnuje manuální klimatizaci, rádio (s Bluetooth), USB port a držák smartphonu, automatické světlomety, látkové čalounění, kliky dveří odolné proti poškrábání a černá zrcátka se 14palcovou ocelí kola- , Ochrana prahů dveří a kufru. Pro snížení hmotnosti je nákladní verze dodávána bez rezervního kola.

Spring Cargo pohání stejný elektromotor o výkonu 33 kW (44 k) napájený 26,8 kWh lithium-iontovou baterií. Nový odznak Dacia, který obsahuje „D“ a „C“ jako vzájemné zrcadlové obrazy, je dalším přírůstkem očekávaným pro modelovou řadu na jaře 2022. Prodejny jsou v současné době v procesu adaptace nového loga, zatímco vozidla budou mít totéž v druhé polovině roku 2022.