Ford Bronco 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nemůžeme se dočkat, až se do ulic objeví zcela nové SUV Ford Bronco 2022 . Tento model by se měl u dealerů objevit ve druhém čtvrtletí roku 2021 a informací o novém Broncu máme více než dost. Jako každý jiný výrobce hraje Ford v zelené revoluci důležitou roli. V podstatě každý nový model nabízí nějaký druh elektrifikace a Bronco na tom nebude jinak.

Bronco navíc získá slavnou léčbu Raptorem a údajně se pracuje i na variantě pickupu. Výrobce Blue Oval zjevně plánuje vybudovat celou rodinu Bronco, která bude nabízet SUV i pickupy. Očekávání jsou obrovská a tady je vše, co o tomto SUV víme.

Ford Bronco 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Exteriér a interiér Bronco 2022

Dosud jsme o novém Ford Bronco 2022 slyšeli mnoho pověstí . Jeho design je již dlouho naprostou záhadou. Věci jsou však nyní mnohem jasnější. SUV Bronco pojede na stejné platformě, která je základem středně velkého nákladního vozu Ranger. Stejně jako Jeep Wrangler bude Bronco nabízet jak dvoudveřovou, tak čtyřdveřovou variantu. Ford navíc nabízí odnímatelné dveře, střechu a mnoho dalšího. Design vypadá pro terénní SUV jako Bronco zcela nový a velmi moderní.

Uvnitř bude nadcházející Ford Bronco 2022 vypadat jedinečně a moderně. K dispozici bude mnoho úrovní výbavy a základní výbava nabídne více než dost standardní výbavy. Kromě toho je pohodlí vynikající a kabina je obecně velmi praktická. Bronco bude mít prostorný interiér, i když o tomto modelu nevíme vše, včetně možností dotykové obrazovky.

Ford Bronco 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Mnoho možností motoru

Připravovaný Ford Bronco 2022 bude velmi podobný pickupu Ford Ranger. To zahrnuje stejnou platformu a pravděpodobně stejné možnosti pohonných jednotek. Pro začátek je pravděpodobným kandidátem 2,3litrový EcoBoost, který lze nalézt také v modelu Ford Focus RS. Tento motor produkuje 270 koní a točivý moment 310 lb-ft. Ford bude nabízet svou desetistupňovou automatickou převodovku, ale skvělá je také manuální převodovka.

Bronco nabízí na přání 2,7litrový EcoBoost V6 a hybridní pohon. Silný šestiválec dosahuje výkonu 335 koní a točivého momentu 380 lb-ft. Model Bronco Hybrid bude kombinovat 3,0litrový motor EcoBoost s elektromotorem. Celkový výkon je stanoven od 350 koní do 400 koní.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Ford Bronco 2022 Raptor

Zcela nový Ford Bronco 2022 Raptor se také dostane do dealerství někdy příští rok. Nevíme, jestli tomu Ford bude říkat Raptor nebo Warthog. Obě jména jsou možná. Podle toho, co jsme slyšeli, nebude V8 pohánět nový Bronco Raptor. Místo toho tato vysoce výkonná varianta pravděpodobně představí jeden z motorů EcoBoost V6.

Nejpravděpodobnějším kandidátem je 3,0litrový twin-turbo V6 s výkonem 400 koní. Druhým pravděpodobným výsledkem je 3,5litrový twin-turbo motor V6 s výkonem 450 koní. Exteriér bude působit agresivněji a sportovněji. Interiér však bude mít stejný design, ale očekáváme o něco lepší využití vysoce kvalitních materiálů.

Ford Bronco 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena Ford Bronco 2022, datum vydání

Základní dvoudveřové SUV Bronco 2022 bude stát kolem 28 000 eur. Nicméně, Ford Bronco 2022 nabídne řadu upravené úrovně, takže cena dokonale odráží úroveň luxusu. Například model First Edition bude stát 60 000 eur a Bronco Raptor 2022 bude stát o něco více. Prodej začne někdy v roce 2021, možná ve druhém čtvrtletí roku.