Ford Bronco Raptor 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející Ford Bronco Raptor 2022 je téměř tady. Minulý měsíc jsme viděli špionážní záběry maskovaného prototypu. Jak víte, Ford představil Bronco ve dvou a čtyřdveřové verzi. Oficiální je navíc i menší model Bronco Sport. Blue Oval nyní dodává terénní variantu s názvem „Raptor“.

Zatím nevíme, zda dorazí nové SUV s názvem Raptor, protože název Warthog je také možnost. Výrobce se očividně snaží vytvořit celou rodinu terénních Bronco a Raptor je pro tuto sestavu nezbytností. Doufejme, že Ford představí více výkonu a spoustu terénních zařízení, o což Raptoru jde. Zde je to, co zatím víme.

Ford Bronco Raptor 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Vnější design Bronco Raptor 2022

První špionážní nahrávky nového Ford Bronco Raptor 2022 toho ukazují hodně. Nejprve přichází prototyp s větším nápisem FORD na přední masce. Také můžeme pod kamufláží snadno vidět světlomety ve tvaru písmene C. Přední zástěra vypadá agresivněji a Bronco Raptor je atletický.

Na druhou stranu jsou některé části dokonale maskované. Blue Oval nabízí nové krycí plechy a spoustu terénního vybavení. Jako každý jiný Raptor, i tento představí mnoho mechanických vylepšení. Očekáváme také jedinečné barvy exteriéru a Bronco Raptor přichází s vyšším pocitem z jízdy než běžné SUV Bronco.

Ford Bronco Raptor 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Pod kapotou

SUV Bronco bude vybaveno přeplňovaným šestiválcem o objemu 2,7 litru a výkonem 310 koní a točivým momentem 400 liber. Ford Bronco Raptor 2022 se však bude vyvíjet ještě více. To dává výkonné offroadové verzi jiný motor. Nejpravděpodobnějším kandidátem je 3,0litrový přeplňovaný šestiválec nacházející se v SUV Explorer ST.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kromě toho je také možný 3,5litrový motor, který pohání pickup F-150. Tato možnost pohonného ústrojí produkuje 450 koní a točivý moment až 510 lb-ft. Toto zařízení má také nižší výkon a je dimenzováno na 375 koňských sil a 470 lb-ft zatočení.

Ford Bronco Raptor 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Mechanické aktualizace

Toto je jedna z nejdůležitějších věcí na Ford Bronco Raptor 2022 a každém dalším Raptoru. 2022MY přichází s novými a většími pneumatikami. Kromě toho jsou standardně nabízena 17palcová kola. Pod kůži se dostává Bronco Raptor s výkonnějším odpružením a tlumiči Bilstein. V prodeji jsou 35palcové terénní pneumatiky a špionážní fotografie ukazují oranžové nárazníky.

Myslíme si, že Ford pracuje na elektronicky řízených obtokových tlumičích. To dává smysl, protože varianta F-150 Raptor je vybavena stejnými tlumiči 3.0 Fox. Nový Bronco Raptor bezpochyby nabídne úžasné schopnosti v terénu a bude konkurovat Jeepu Wrangler a jeho nejvyšším úrovním výbavy.

Ford Bronco Raptor 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Cena Ford Bronco Raptor 2022, datum vydání

Tento model nebude levný a mnoho odborníků předpovídá cenu, která začne kolem 60 000 dolarů. 2022 Ford Bronco Raptor zasáhne prodejců později v roce 2021, pravděpodobně kolem listopadu. Jak jsem řekl, zatím nevíme, zda se tato varianta objeví s názvem „Raptor“ nebo „Warthog“.