Ford Edge 2022: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Ford Edge 2022 se do prodejců dostane ještě letos. Je to populární středně velký crossover, který dorazí uprostřed cyklu s občerstvením. Důvodem tak dobrých prodejů je, že model Edge je kompletní balíček. Vypadá atraktivně, jeho interiér je pohodlný a moderní a výkony jsou skvělé. Nový model představí nějaké aktualizace, ale nic podstatného se nezmění.

Jazyk návrhu je snadno rozpoznatelný a v současné době nejsou nutné žádné dramatické změny. Na druhou stranu interiér dostává větší displej. Pod kapotou jsou opět k dispozici dvě možnosti pohonu. New Edge stojí o něco více než aktuální model a prodeje začínají na podzim.

Ford Edge 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Facelift Edge 2022

Připravovaný Ford Edge 2022 bude vypadat stejně atraktivně jako dříve. Jak jsem řekl, Edge nese velmi rozpoznatelný designový jazyk s některými prémiovými úpravami. Podle některých zpráv bude nový model širší. To dává Edge lepší stabilitu a větší prostor pro ramena uvnitř. Přední zástěra má stejné rozložení jako dříve. Aktuální model už dorazil s upravenou mřížkou a světlomety, takže na tom nic nezmění.

Boční profil představí větší a nová 18palcová litá kola, která vypadají velmi sportovně. Když už mluvíme o sportovním designu, Edge ST je to pravé ořechové. Tato vysoce výkonná varianta nabídne mnoho tmavých a lesklých černých dekorativních prvků. Spolu s duálními výfukovými porty jsou nabízeny standardní 20palcové slitiny. Nakonec SUV Edge dostane dva vnější laky, Carbonized Grey a Lithium Grey.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Změny v interiéru

Interiér Ford Edge 2022 dostane minimálně jednu velkou aktualizaci. Edge bude zpočátku nadále nabízet pětimístné uspořádání se dvěma řadami sedadel. V kabině je mnoho materiálů a povrchů příjemných na dotek. Nový model je navíc o něco širší, takže se prostor a ložná plocha mírně zvětší.

Vrcholem modelu 2022MY je nový 12palcový dotykový displej infotainmentu. Blue Oval také představuje svůj nový infotainment systém SYNC4. Věříme, že nový Edge SUV bude mít více bezpečnostních pomůcek a více standardní výbavy.

Ford Edge 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Specifikace Ford Edge a Edge ST

Stejně jako současný model bude Ford Edge 2022 nabízet stejný rozsah pohonných jednotek. 2,0 litrový čtyřválec s výkonem 250 koní je na začátku standardem. Tento motor využívá standardní systém pohonu předních kol a výkony jsou opravdu skvělé. Pokud však chcete ještě lepší výkon, Ford Edge ST je odpověď.

Tato sportovní varianta přichází s větším 2,7litrovým benzínovým motorem V6. Může vyvinout 335 koní a standardem bude systém pohonu všech čtyř kol. Oba motory používají stejnou 8stupňovou automatickou převodovku, ale model ST má pádla.

Ford Edge 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Cena Ford Edge 2022, datum vydání

Cena Fordu Edge 2022 bude nyní začínat zhruba na 33 000 eur, což je malý nárůst. Výrobce Blue Oval plánuje uvedení svého nového SUV na trh letos na podzim. Pokud však pandemie bude pokračovat, Edge 2022 by mohl dorazit v prvním čtvrtletí roku 2022.