Ford Equator Sport 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Čerstvý model plnohodnotného crossoveru řady Equator, oblíbeného v Číně, se stal základem pro vytvoření jeho kompaktní verze, prodávané rovněž pod značkou Ford Equator Sport 2022 přijde na čínský trh.

Ford Equator Sport 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Nový crossover se má objevit po boku pokročilejšího a dražšího prototypu v plné velikosti. Už v první generaci Equator Sport modelu 2022 ukazuje upravenou přední optiku, exkluzivní design zádi, řadu zajímavých řešení v interiéru sedanu.

Mimo

Na fotografii v přední projekci můžete vidět model levného pětidveřového hatchbacku podle amerických standardů:

 • podél zvlněného reliéfu okraje kapoty;
 • kompaktní bloky třídílných světlometů;
 • „šupinatá“ textura sítě polygonálního pláště chladiče;
 • Blokové uspořádání blinkrů a mlhových světel, stejně jako uspořádání difuzorů ve tvaru L.

Dekor fasády je reprezentován chromovanou dekorativní fólií a logem společnosti, sadou sportovních reliéfů schodů a zubatým okrajem úzkého ochranného rámečku bodykitu.

Ford Equator Sport 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Z méně formálního hlediska profilu přitahuje nová karoserie zvýšenou pozornost výrazným kontrastem světlého obrysu bočních oken k černému lesku sloupků, svalnatou texturou bočních panelů a zajímavým vzorem 17palcových ráfků.

Ochranný práh odpovídající stavu crossoveru a kompaktním převisům, jakož i plastové off-roadové nástavby harmonicky doplňují okolí a harmonicky spojují ochranné a dekorativní funkce. Silniční potenciál je ve skutečnosti spíše omezený, protože konstrukce podvozku Crossu nepočítá s pohonem všech kol.

Redesign zcela zasáhl do uspořádání zadní strany pouzdra. Porozumění:

 • malé zadní prosklení doplněné ozdobným spoilerem;
 • původní konfigurace obrysových a brzdových světel;
 • zdobené dekorativními jmenovkami, zajímavými designovými symboly a stupňovitými reliéfy na víku zavazadlového prostoru.

Texturovaný povrch pevné plastové karoserie obsahuje lineární mlhová světla, jasné designové akcenty a falešné mřížky ozdobných výfukových difuzorů. Navzdory moderní grafice luceren dominují designu zádi prvky retro stylu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Zmenšení tělesných rozměrů modelu Ford Equator Sport 2022 měl větší vliv na objem zavazadlového prostoru, takže ukazatele přistávacího a silničního komfortu pro řidiče a cestující zůstaly na stejné úrovni.

Ford Equator Sport 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér salonu, vyzdobený ve světlých barvách, ukazuje důstojnou kvalitu levných, ale krásných a pevných dokončovacích materiálů, moderní elektronika a ergonomicky profilovaná sedadla jsou v salonu již standardem.

 • Přední panel si zachoval blokové uspořádání kombinovaného analogově-digitálního zachycovače a displeje s informacemi o médiích, doplněné příkazovými a dotykovými funkcemi, stejného typu jako u staršího modelu.
 • Klasifikace nového středoformátového crossoveru předpokládá přítomnost navigačních a klimatizačních systémů, pokročilé parametry multimediálních okruhů, sledování provozu a další užitečné možnosti.
 • Tunel je vybaven standardní sadou převodové páky, multimediální podložky a sadou organizérů. Dvoukřídlé provedení loketní opěrky předpokládá přítomnost objemové chladicí komory.

Některá mechanická tlačítka pro palubní doplňky jsou umístěna na širokých bočních ramenech multifunkčního volantu a panelů předních dveří.

Služba pilotních sedadel, která jsou na svůj cenový segment poměrně pohodlná, zahrnuje prvky plné podpory, několik rozsahů nastavení, vyhřívaná a ventilovaná sedadla. Nedostatek cestovního vybavení na zadní pohovce je částečně kompenzován značnou nabídkou volného místa pro každého ze tří spolucestujících.

Konstrukce karoserie je uzpůsobena pro přepravu nadrozměrného nákladu. Relativně malý objem zavazadlového prostoru o objemu 330 litrů se více než zdvojnásobí umístěním pohovky zpět do výklenku v podlaze.

Technická charakteristika

Na první generaci Fordu Equator Sport 2022 vnější rozměry karoserie jsou formátovány v proporcích 4630 x 1935 a 1706 mm. Středová základna byla snížena na 2726 mm. V řadě crossoverů SUV zaujímá pětidveřový vůz své místo vedle svého proprietárního protějšku, modelu Ford Escape – řada jedna.

 • S vysokou mírou pravděpodobnosti dostane americký crossover, orientovaný na specifika čínského trhu, torzní odpružení předních kol typické pro levné modely, nominální sadu silničních a provozních bezpečnostních systémů.
 • 1,5litrový zážehový turbomotor EcoBoost se špičkovým tahem 260 Nm vyvine výkon až 170 koní. Trakční vlastnosti motoru efektivně a efektivně implementuje automatická 8stupňová převodovka.

Testovací jízda je ve všech bodech ukončena, ale konečné výsledky jsou ve fázi zpracování. Výrobce slibuje splnění ekologické normy Euro 5, maximální rychlost až 180 km/h, průměrnou spotřebu paliva v rozmezí od 5,8 do 6,4 litru. Čas pro zrychlení první stovky není v dostupných informacích k dispozici.

Ford Equator Sport 2022: Specifikace, cena, datum vydání

možnosti a ceny

Nový modelový rok 2022 Ford Equator Sport bude zpočátku oznámen v základní verzi bez alternativy. Oficiální cena za nové položky začíná na 26 000 eurech.

konkurentů

Status plnohodnotných konkurentů rozumně překonávají rozpočtové pětimístné crossovery Hyundai Kréta , Renault Ponurý , JAC S7 , Chery Tiggo 7 nebo domácí třída Largus Cross.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis