Ford Escape 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nejstylovější SUV značky Blue Oval, Ford Escape, dostává další aktualizace. Nový model Ford Escape 2022 je připraven na nové dobrodružství. Pokud jste nevěděli, že tento model je na trhu od roku 2000, přitáhl tehdy hodně pozornosti.

V roce 2022 by Ford měl zavést některé změny a zatraktivnit toto SUV. Většina změn bude samozřejmě provedena uvnitř, s mírným osvěžením venku. Stejně jako v současném modelu nabízí nový model čtyři možnosti motoru, včetně hybridního a plug-in hybridního.

Ford Escape 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Je Ford Escape dobré SUV?

Modely Escape jsou velmi odolné. Pokud jde o design exteriéru, měl by si nový Ford Escape 2022 zachovat stejný poměr a tvar jako ten současný. Samozřejmě dojde k zásadnímu přepracování, ale stále je rozpoznáno podle velké mřížky a identicky tvarovaných světlometů.

Přední kapotáž připravovaného modelu Escape napodobuje některé evropské modely, jako je nový Ford Focus a Mondeo. Design je jedinečný a zůstává jako slavný sportovní vůz Aston Martin. Nová mřížka Escape nyní sedí o něco níže, s mírně stlačenými světlomety vyzařujícími z horních rohů. Na zadní straně můžeme očekávat stejný sportovní postoj jako současný model s malým, svěžím designem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vylepšení kabiny

Kabina nového Fordu Escape 2022 by mohla představit několik nových techniků. Jak pravděpodobně víte, současný model nabízí velmi prostornou a technickou kabinu s určitými nedostatky materiálu. Pro rok 2022 to však výrobce napraví a měla by existovat vyšší kvalita. Finální model obecně trpí několika levnými plastovými panely, včetně panelů na dveřích a spodní středové konzole. Je zřejmé, že zbývá spousta dobrých věcí a Blue Oval standardně nabízí vysoce texturované látkové sedáky. Při výběru vyššího obložení si však kupující mohou užít buď přesvědčivá sedadla ze syntetické kůže nebo z pravé kůže vyrobené z prvotřídního titanu.

Očekáváme stejný balíček techniků jako na tom současném. V zásadě jsou modely Entry S standardně vybaveny 4,2palcovým displejem rádia a AM / FM rádiem jako jedinou zábavou. Pokud však přejdete na výbavu SE, získáte větší 8,0palcový dotykový displej s nejnovějším rozhraním Ford Sync 3 a funkcemi Apple CarPlay / Android Auto. Nejdražší a nejlépe vybavený Titanium má audiosystém 10 B&O Play, navigaci a 12,3palcový digitální odečet.

Ford Escape 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Specifikace hnacího ústrojí Ford Escape 2022

Stejně jako současný Escape nabízí nový i širokou škálu hnacích ústrojí. Základní model využívá 1,5litrový tříválcový přeplňovaný motor s 181 koňmi. Tento model je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol. Podle nejnovějších výsledků se tomuto modelu podařilo zrychlit z 0 na 60 mph za 7,7 sekundy pomocí systému pohonu všech kol.

Přechod na silnější 2,0litrový přeplňovaný čtyřválcový motor poskočí na 250 koní. Díky tomuto výkonnému motoru zrychlí model s tímto motorem za 5,7 sekundy z testu z 0 na 60 mph. Oba výše uvedené benzinové motory jsou spárovány s osmistupňovou automatickou převodovkou. Blue Oval také nabízí hybridní a plug-in hybridní verzi, která se skládá z 2,5litrového čtyřválce a dvou elektromotorů, jejichž kombinace poskytuje 221 koní.

Ford Escape 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena

Ford Escape 2022 bude lepší, a to přinese spoustu vylepšení. Tento model by mohl dorazit pravděpodobně někdy v příštím roce. Stejně jako u současného modelu předpokládáme, že se cena drasticky nezmění.

Současný základní model stojí od 26 000 eur a nabízí vynikající balíček standardního vybavení a větší bezpečnost než dříve.