Ford Escape Hybrid 2021: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Ford Escape Hybrid 2021 je jednou z nejlepších možností v segmentu crossoverů SUV. Navíc má hybridní hnací ústrojí, což je skvělé. Escape Hybrid však nabízí lepší palivovou účinnost než model Toyota RAV4 Prime. Na druhou stranu RAV4 nabízí lepší elektrický dojezd a více výkonu.

Prodej nového crossoveru Escape bude zahájen v blízké budoucnosti na konci roku. Zatímco Ford nabízí variantu mírného hybridního pohonu, měla by se k prodejcům dostat i hybridní varianta typu plug-in. Všechny úrovně a verze výbavy obdrží stejné aktualizace v roce 2021. To zahrnuje různé změny ve stylu a změny v interiéru.

Ford Escape Hybrid 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Změny Escape Hybrid 2021

 Jak jsme právě napsali, všechny úrovně výbavy Escape dostanou stejné aktualizace. Ford Escape Hybrid 2021 se neliší od běžného benzinového uniknout. Ford přinese vylepšení v polovině cyklu, včetně exteriérových změn. Za prvé, některé externí funkce jsou větší než dříve. Přední rámeček vypadá výrazněji a boční profil vypadá ostřejší.

Platforma zůstává nedotčena, takže přechod Escape nezmění své rozměry. Tvar křížové sítě je navíc stejný jako dříve. Ford však bude mít více chromovaných prvků, přepracované LED světlomety a upravená zadní světla. Standardem jsou opět 18palcová kola.

Ford Escape Hybrid 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Hybridní specifikace, MPG

Ford Escape Hybrid 2021 bude bezpochyby okamžitě hitem, jakmile dorazí. Je to jeden z nejspolehlivějších modelů v segmentu crossoverů. Escape nyní dostává nové možnosti hybridního pohonu. Mírná hybridní verze je dodávána s menší lithium-iontovou baterií o výkonu 1,1 kWh. Na druhé straně bude plug-in hybridní model využívat výrazně větší 14,4 kWh baterii.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Díky tomu nabízí Escape PHEV asi 32 mil na plně elektrickém driving range. Pohon předních kol zůstává standardem, takže pověsti o standardním systému AWD jsou nepravdivé. Podle spolehlivějších zpráv bude Escape PHEV používat 2,5litrový motor v kombinaci s elektromotorem. Podle Blue Oval se Escape plně nabije přibližně 3,5 hodiny.

Ford Escape Hybrid 2021: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum a cena vydání Ford Escape Hybrid 2021

Nový Ford Escape Hybrid 2021 začíná na zhruba 35.000 eur. Mitsubishi Outlander PHEV je v tomto segmentu dobrou volbou a stojí 37 500 eur. Zajímavé je, že Toyota RAV4 Prime je také za rohem. Tento crossover bude stát víc, ale Escape nabízí lepší účinnost paliva.

Varianta Escape PHEV bude stát blíže 40 000 eur a začne se prodávat koncem roku 2020. Model Escape se prodává po celém světě a je k dispozici v mnoha variantách vybavení. Hybridní hnací ústrojí je však nabízeno pro všechny kapotáže kromě S a SE Sport.