Ford Explorer 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nový Ford Explorer SUV 2022 bude k dispozici do konce roku. Jedná se o známé středně velké SUV s výrazným vzhledem a vynikajícím výkonem. Jak možná víte, Průzkumník 2020 byl přepracován. 2021 Explorer byl do značné míry přenosný, takže 2022 Explorer dostane upgrade v polovině cyklu.

Na druhou stranu SUV Explorer přichází se zbrusu novou sadou do terénu a několika dalšími jedinečnými aktualizacemi. Ford se bude držet stejné architektury pohonu zadních kol a možností řízení. Podle posledních zpráv zlepší výrobce Blue Oval také trakci a ovladatelnost.

Ford Explorer 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Explorer a specifikace Explorer ST

Nabídka motorů pro Ford Explorer 2022 je přenosná. Základním motorem je 2,3litrový přeplňovaný čtyřmotor s výkonem 300 koní a točivým momentem 310 lb-ft. Kromě pohonu zadních kol je k dispozici také 10stupňová automatická převodovka. Ford také nabízí hybridní variantu, která obsahuje 3,3litrový motor V6 s elektromotorem.

Tato síla vyvíjí 320 koní a točivý moment 322 lb-ft. Modely Platinum a ST jsou vybaveny výkonným dvojitým turbo motorem. Tento 3,0litrový motor V6 má 365 koní ve verzi Platinum a 400 koní ve verzi Explorer ST.

Ford Explorer 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Aktualizace interiéru

Interiér Ford Explorer 2022 dostane další aktualizace. Další SUV Explorer by bylo štíhlejší a zdá se, že Ford chce zlepšit komfort v kabině. Stejně jako dříve je zde prostor pro sedm cestujících, takže interiér zůstává beze změny.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kabina, zejména verze ST, má sportovnější styl. 2022MY bude mít nejnovější bezpečnostní funkce a vylepšený systém infotainmentu. Výrobce však nechce větší obrazovky ani zásadní upgrady.

Ford Explorer 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Terénní balíček Timberland

Připravovaný Ford Explorer 2022 bude k dispozici s novým volitelným paketem. Je to offroadový balíček Timberline a na povrch se již dostaly první špionážní obrázky. Zajímavé je, že Ford ochrannou známku značky Timberline a očekávali jsme, že se dočkáme v roce 2020 nebo 2021. V každém případě se Blue Oval rozhodl je nyní zpřístupnit a SUV Explorer bude mít tuto úžasnou volitelnou sadu.

V tuto chvíli toho o této verzi moc nevíme. Jelikož se však jedná o terénní sadu, žádné překvapení se nekoná. Timberline má, stejně jako tremor kit, terénní pneumatiky, ochranu proti podjetí a malou pružinovou vzpruhu. Toto SUV bude navíc vypadat agresivněji a nabídne lepší rozjezdy a nájezdy.

Datum vydání Ford Explorer 2022, cena

Cena zcela nového Ford Explorer 2022 by měla zůstat beze změny. Výsledkem je, že toto slavné SUV bude stát 33 500 eur. Výbava Platinum naopak stojí kolem 55 000 eur. Pokud jde o cenu, nový balíček Timberline zůstává záhadou. Ford uvede na trh své velké SUV později v roce 2021.