FORD GALAXY 2021: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nový Ford Galaxy 2021 získává další občerstvení. Ford má jasně plán pro svůj minivan, ale rozhodně mimo USA. Galaxy bude i nadále prodávat, ale pouze v Evropě. Toto MPV vychází z modelu Ford Mondeo. Vypadá velmi kvalitně a nabízí velké pohodlí. O modelu nové generace se spekuluje pro rok 2021, ale to je nepravděpodobné.

Pro rok 2020 společnost Ford Europe poskytla svému velkému MPV občerstvení v polovině cyklu. To zahrnuje novou přední masku a nárazníky. Kromě toho se styling blíží modelům, jako jsou Kuga, Focus a Fiesta. K dispozici je také verze Vignale. Ford také vylepšil mechaniku. Díky tomu dostane nový Galaxy 2021 některá externí a interní vylepšení.

FORD GALAXY 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

GALAXY 2021 EXTERIÉR FACELIFT

Model 2020 přišel s novou maskou chladiče a novými nárazníky. Nyní Ford Galaxy 2021 budou dostávat další aktualizace. Patří sem přepracované světlomety, které jsou také větší než dříve. Kromě toho má toto MPV nová zadní světla a mírně odlišné dveře zavazadlového prostoru. Blue Oval vylepší aerodynamiku tak, aby nový Galaxy vypadal sportovněji než jeho předchůdce.

Tento model nadále běží na své architektuře CD4. Stejná platforma je základem slavného sedanu Mondeo. Po konstrukční stránce je Galaxy blíže modelu Ford Focus než Mondeo. Z tohoto důvodu si Galaxy vypůjčuje některé stylistické prvky a externí funkce z menšího modelu Focus. Platforma zůstane, takže v roce 2021 nedojde k žádným rozměrovým změnám.FORD GALAXY 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

V INTERIÉRU SE ROZDĚLÍ VÍCE VÝZNAMNÝCH ZMĚN

Pokud jde o interiér, nadcházející Ford Galaxy 2021 obdrží řadu aktualizací. Loňský model se to nijak zásadně nezměnilo. To by se mohlo stát v roce 2021. Nejprve Galaxy získá díky novému čalounění vzpřímenější kabinu. Kromě toho bude toto MPV hostit méně tlačítek. Vytvoří se tak prostor pro větší displej.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Logicky se většina ovládacích prvků ovládá pomocí nové dotykové obrazovky. Díky tomu je kabina také praktičtější. Víme, že někteří fanoušci opravdu milují tradiční klávesy, ale ještě to není rok 2002. Základní model má dlouhý seznam standardních funkcí. Tvůrce Blue Oval by to mohl v příštím roce vylepšit.

FORD GALAXY 2021: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

TŘI MOŽNOSTI JÍZDNÍHO VLAKU

Pro možnosti hnacího ústrojí bude mít Galaxy několik. Stejně jako model S-Max má Ford Galaxy 2021 dva zážehové motory. Kromě toho je k dispozici jeden vznětový motor. Nejprve je u hnacího ústrojí standardní výbavou 1,5 l EcoBoost s výkonem 160 k. Na přání je k dispozici větší 2,0 litr s výkonem 240 koní.


Obě jednotky používají stejnou automatickou převodovku Powershift. Vznětový motor 2,0 l TDCi Duratorq je k dispozici ve dvou různých prodejnách. První představení je 150 koní a druhé 180 koní. Nafta navíc nabízí lepší účinnost paliva a šestistupňovou manuální převodovku.

FORD GALAXY 2021 DATUM UVEDENÍ A CENA

Budoucnost Galaxy MPV je stále nejistá. Nicméně, Ford Galaxy 2021 bude hit trhy v Evropě, později příští rok. Nikdo vlastně neví, co se stane v následujících letech. Cena zcela nového modelu bude opět mírně pod 40 000 eur.