Ford Taurus 2022: specifikace, cena, datum vydání

Přepracovaný Ford Taurus 2022 přichází, ale pouze pro čínský trh. Tento sedan byl v letech 1986 až 2019 jednou z nejprodávanějších poznávacích značek automobilů ve Spojených státech. Brzy poté však Taurus předběhl aktuální model Toyota Camry.

Ford Taurus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Zajímavé je, že prodeje Taurusů v Číně rostou a přepracovaná varianta se připravuje. Pro rok 2022 obdrží tento sedan několik důležitých aktualizací, aby držel krok s ostatními konkurenty v tomto segmentu. Taurus je ve své sedmé generaci a podle nás vypadá mnohem lépe než evropská varianta Mondeo.

Redesign Ford Taurus 2022

Ford Taurus 2022 je obrovský auto. Obecně se délkou téměř vyrovná některým velkým SUV. Novému robustně vyhlížejícímu 4dveřovému se však dostane nějaké to osvěžení, ale stále nic zásadního. Celkový design zůstává atraktivní díky atraktivnímu přednímu nárazníku a štíhlejším LED světlometům. Boční profil zůstává stejný, se stejnými elegantními liniemi a 17palcovými koly.

Když se však rozhodnete pro vysoce výkonnou specifikaci SHO, získáte mnohem větší 20palcová kola a pneumatiky. Tato kapotáž má také unikátní zadní spoiler, který jí dodává sportovnější vzhled.

Ford Taurus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Funkce kabiny

Uvnitř nabízí Ford Taurus 2022 velmi prostornou a krásnou kabinu. Uspořádání sedadel je vynikající a je zde dostatek místa pro pět cestujících se slušným prostorem pro nohy a hlavu. Stejně jako evropské Mondeo je i Ford Taurus dobře vybaven. Model SE již nabízí dlouhou řadu funkcí. Například nový model bude údajně obsahovat nejnovější Ford Sync 4 s mnohem větší obrazovkou infotainmentu. Standardem je také zadní sedadlo dělené v poměru 60/40, sklopný / teleskopický volant, elektricky nastavitelné sedadlo řidiče, audiosystém se 6 reproduktory, ovládání audia a tempomatu na volantu a programovatelný systém MyKey od Fordu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnost je navíc mnohem lepší než dříve, včetně elektronické kontroly trakce a stability, varování před opuštěním jízdního pruhu, brzdového asistenta, dvou předních airbagů, bočních airbagů namontovaných na předních sedadlech a bočních airbagů pro ochranu cestujících vpředu i vzadu.

Ford Taurus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Specifikace hnacího ústrojí Ford Taurus 2022

Většina změn se odehraje pod kapotou Fordu Taurus 2022 . Zdá se, že výrobce je konečně připraven představit některé z nových možností motoru. V tuto chvíli však neznáme přesné specifikace novinek, ale některé zprávy poukazují na návrat 3,5litrového turbomotoru V6. Toto hnací ústrojí je velmi silné a poskytuje výkon 365 koní v rámci vysoce výkonné varianty Taurus SHO.

Současný sedan však používá 3,5litrový agregát V6, který vyvine výkon 288 koní. Obecně platí, že tento motor je stále silný, ale rozhodně je čas jej vyměnit za nový.

Ford Taurus 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání, cena

Zcela nový Ford Taurus 2022 se pravděpodobně začne prodávat příští rok. Tento stylový sedan dostane několik mírných vylepšení, které vůbec neovlivní cenu. Současný základní model stojí přes 30 000 eur a v plné výbavě může přesáhnout 40 000. Některá média naznačují, že následující Ford Taurus dostane více standardních funkcí než dosud.

Nejvyšší výbavovou variantou a nejoblíbenější však zůstane Titanium Plus. Jak jsem řekl, Taurus je stále dostupný pouze pro čínský trh.