Genesis G70 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nový Genesis G70 2022 zajisté zahřátí segmentu luxusní sedan. Tento model pro následující rok dostává několik vážných vylepšení. Vyznačuje se atraktivním kompaktním designem a novým třpytivým předním panelem s diamantově šrafovanou mřížkou.

Výrobce navíc udělal nějaké změny uvnitř a nový Genesis G70 vypadá luxusněji. Kromě toho sedí na stejné platformě jako předchozí model a nabízí prostornou kabinu pro pět cestujících. Pod kapotou má tento sedan dva motory, přičemž 2,0litrové turbo čtyři zůstávají standardem, zatímco 3,3litrový V-6 je volitelný.

Facelift Genesis G70 2022

Každopádně nový Genesis G70 2022 vypadá o něco ostřeji než odcházející varianta. Podle informací, které jsme dostali, bude sedět na stejné platformě jako jeho předchůdce. Nějaké osvěžení je však patrné, většinou na předním panelu.

Mřížka chladiče je mnohem atraktivnější a má více tvaru V než dříve. Celkově působí bohatě a noblesně, doplněný o větší spodní přívody vzduchu. Kromě masky chladiče přidal Genesis také nové LED světlomety, které jsou rozpůleny dvojicí lineárních světel pro denní svícení. Na zadní straně je také vidět několik aktualizací, včetně zadních světel se čtyřmi LED diodami a spoileru.

Luxusní interiér

Uvnitř je Genesis G70 2022 výrazně lepší než dříve. Tento sedan nadále nabízí stejný kokpit orientovaný na řidiče, byl však v několika ohledech vylepšen. Vyznačuje se především kvalitnějšími materiály a novou 10,25palcovou obrazovkou navigace. Ve standardní výbavě výrobce nabízí také nový digitální 8palcový přístroj, Apple CarPlay / Android Auto, čalounění syntetickou kůží, kontrastní prošívání a volant potažený perforovanou kůží.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Na druhou stranu se zlepšila i bezpečnost a G70 je vybavena nejnovějším asistentem pro jízdu na dálnici. Podle Genesis bude tento sedan obsahovat semi-autonomní systém řízení úrovně 2, který bude kombinován s inteligentním tempomatem založeným na navigaci.

Specifikace hnacího ústrojí

Pro rok 2022 bude Genesis G70 používat stejné pohonné jednotky jako jeho předchůdce. Základní model je poháněn přeplňovaným 2,0litrovým čtyřválcovým motorem, který poskytuje výkon 252 koní a točivý moment 260 lb-ft. Sílu navíc přenáší na zadní kola prostřednictvím 8stupňové automatické převodovky s řadicími pádly, která je přizpůsobena rychlosti.

Výkonnější a volitelný 3,3litrový V6 vyvine 365 koní a je podporován točivým momentem 276 lb-ft při pouhých 1 300 otáčkách za minutu. Stejně jako standard využívá i 8stupňovou automatickou převodovku. Zajímavé je, že v nabídce není žádná manuální převodovka. Pohon všech kol (AWD) je volitelný u všech modelů a poskytuje větší stabilitu. Nejlepší ze všeho je, že má obrovský dopad na spotřebu paliva.

Stojí Genesis G70 2022 za to?

Nový luxusní Genesis G70 2022 bude dostupný v následujících měsících. Genesis odhaluje, že 4válcový G70 začíná na 37 525 eur plus cílový poplatek 1 025 eur. Lépe vybavená výbava Prestige, která obsahuje mnohem více výbavy, začíná na částce 41 425 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis