Genesis G90 2022: specifikace, cena, datum vydání

Luxusní značka Hyundai Genesis pracuje na nové verzi svého luxusního modelu G90. Korejci aktuálně testují limuzínu na severu Skandinávie.

Genesis G90 je na korejském trhu od roku 2015; Po revizi v roce 2019 je nyní na světě druhá generace. Je založen na nové platformě M3, která již nese SUV GV80 .

Je koncipován jako platforma s pohonem zadních kol s volitelným pohonem všech kol a kromě klasických motorů pojme i čistě bateriové elektrické pohony. Genesis nedávno zaregistroval několik názvů modelů pro svá elektrifikovaná vozidla – včetně Genesis G90e.

Genesis G90 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Více oken, jiné kliky

Prototyp je stále silně maskován, ale již odhalil některé detaily. Kromě pro značku typického hřebenového grilu jsou v nové verzi k vidění také dělené světlomety. Genesis G90 2022poprvé také dva paralelní indikační pásy ve světlometech. Cela pro cestující je holá.

Genesis G90 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Na rozdíl od svého předchůdce má nyní okno pásu karet pět namísto tří okenních prvků. Spodní linie oken také stoupá dozadu. Kliky dveří jsou stále skryty pod extra silnou kamufláží, tušíme, že v budoucnu budou výsuvné a přispějí tak k lepší aerodynamice. Změněn je také design kapoty, jejíž hrany nyní vyčnívají daleko do blatníků.

✓ Můžete také zkontrolovat:

V interiéru Genesis nainstaloval nový volant a dvě digitální obrazovky, které jsou podobně jako ve staré třídě S sjednoceny pod jedno sklo. Obrazovka za volantem poskytuje informace o datech souvisejících s řízením; uprostřed jsou zobrazeny funkce informačního a zábavního systému.

Genesis G90 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Motor Genesis G90 2022

Model Genesis by měl být poprvé schopen autonomně řídit až do úrovně 3 s pomocí radaru, lidaru a kamer. Poprvé je na palubě také vzduchové odpružení.

Pokud jde o pohon, na domácím trhu bude z důvodů prestiže nadále nabízen 5,0litrový V8. Jinak je použit 3,5litrový V6, který se používá již v GV80. To dělá u G90 375 místo 365 koní – uvažuje se i o elektrifikaci. Zda Genesis nabídne novou G90 i v Evropě, je zatím otázkou.

Genesis G90 2022: specifikace, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Genesis energicky modernizuje svou modelovou řadu. Nyní má přijít i nová generace G90, která má po boku dokonce i elektrickou verzi G90e. Jako další rozšíření je ve startovacích blocích superluxusní SUV jako GV90. Bohužel zatím není známo, kdy značka Genesis dorazí do Německa – plánování bylo pravděpodobně odloženo kvůli pandemii korony.