Genesis GV60 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Genesis GV60 2023 je prvním plně elektrickým vozidlem značky. Genesis netrvalo dlouho a přišel se svým bateriově elektrickým crossoverem, protože je pravděpodobně již inspirován Hyundai Ioniq 5 nebo Kia EV6, jen s designovým oblečením. To není špatné, protože první pokus Hyundai a Kia vyvinout plně elektrické vozidlo byl naprostý úspěch, jak ukazují první recenze.

Idiosynkratický design GV60, který bude poprvé představen v roce 2021, je jen předzvěstí toho, co se za ním skrývá. Má mnoho inovativních funkcí, které kupující od plně elektrického luxusního crossoveru očekávají. A jak to tak vypadá, zdá se, že Genesis má vítěze – ale pouze v případě, že dokážete žít se základní cenou GV60 pod 60 000 EUR.

Genesis GV60 2023: Specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

„Jsme nadšeni, že naši američtí zákazníci budou moci zažít inovativní technologie, odvážný design a širokou škálu doplňkových služeb v tomto průkopnickém vozidle,“ řekla Claudia Marquez, provozní ředitelka Genesis Motor North America.

Genesis GV60 2023: Varianty vybavení a pohony

Genesis to zjednodušuje s GV60 a jeho dvěma úrovněmi výbavy, z nichž oba jsou standardně vybaveny pohonem všech kol. GV60 Advanced má dva elektromotory (74 kW vpředu a 160 kW vzadu) s výkonem 314 koní, 77,4 kWh baterii a odhadovaný dojezd 248 mil. Je vybaven tepelným čerpadlem a vyhříváním baterie, 20palcovými litými koly, monitorováním tlaku v pneumatikách, řízením s proměnným převodem, hands-free zadními výklopnými dveřmi, koženým interiérem, vyhřívanými/větranými předními sedadly, vyhřívaným volantem a dvouzónovou klimatizací.


Technické vybavení je, jak se od Genesis očekává, na špičkové úrovni. GV60 obsahuje 12,3palcový digitální přístrojový štít, 12,3palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu, navigaci, head-up displej, Apple CarPlay, Android Auto a Bluetooth, audio systém Bang & Olufsen a ambientní osvětlení. Mezi další pozoruhodné funkce patří ověřování otisků prstů, Face Connect (systém, který zamyká a odemyká GV60 rozpoznáním obličeje řidiče), Vehicle-to-Load Charging (V2L) a aktivní regulace hluku.

GV60 Performance má naproti tomu dva elektromotory o výkonu 160 kW s výkonem 429 koní a až 483 koní v režimu boost. Navzdory zvýšenému výkonu má GV60 Performance stejnou baterii 77,4 kWh, která umožňuje odhadovaný dojezd 235 mil.


Má veškerou standardní výbavu GV60 Advanced, ale přidává elektronicky nastavitelné odpružení, elektronický samosvorný diferenciál, čalounění kůží napa, obložení stropu z mikrovlákna/semiš, 21palcová kola a vyhřívaná zadní sedadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:Křišťálová koule

Crystal Sphere je standardní součástí obou modelů Genesis GV60 2023. Může to znít jako nadpozemský zdroj energie, ale Crystal Sphere je jedním z nejvíce vzrušujících spínacích zařízení, jaké jsme za dlouhou dobu viděli. Když je GV60 vypnutý, osvětluje okolí, ale koule se elegantně otáčí a odhaluje přepínač řazení po drátě, který vám umožňuje vybrat Park, Zpátečku, Neutrál nebo Jízdu, když stisknete tlačítko Start.

Jistě, křišťálová koule je trik, ale dobrý. Co není žádný trik, je Genesis Connected Care a je k dispozici všem kupujícím GV60 bez data vypršení platnosti. Služba nabízí další klid díky automatickému upozornění na kolizi, pokročilé silniční asistenci a nouzové pomoci SOS. K dispozici jsou také měsíční zprávy o stavu vozidla, upozornění na diagnostiku údržby a aktualizace OTA (over-the-air).

Program dobíjení zdarma

Genesis GV60 2023 přichází s tříletým bezplatným nabíjením od Electrify America. Podle Genesis lze GV60 nabít z 10 na 80 procent za méně než 18 minut pomocí 350 kW DC rychlonabíječky. Nakupující mohou najít nejbližší nabíjecí stanici a získat k ní přístup pomocí vestavěných služeb Genesis Connected Services nebo mobilní aplikace Electrify America.

Pokročilé bezpečnostní funkce

Nový Genesis GV60 je nabitý pokročilými bezpečnostními prvky. Všechny varianty mají osm airbagů, ochranu před kolizí, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, asistent mrtvého úhlu, asistent kolize pro příčný provoz zezadu, inteligentní tempomat (se Stop & Go), upozornění na pozornost, asistent dálkových světel, parkovací asistent a záložní kamera.

Záruka Genesis

Genesis GV60 2023 nabízí jednu z nejlepších továrních záruk v tomto segmentu. Dodává se s 10letou zárukou/100 000 mil na hnací ústrojí a bezúdržbovou tříletou/36 000 mil. Prodloužená záruka se může ukázat jako výhodná, pokud najedete více kilometrů, než je průměr. Tento komplexní průvodce vám pomůže rozhodnout, zda je pro vás prodloužená záruka Genesis vhodná.

Genesis GV60 2023: Cena a dostupnost

Nový Genesis GV60 je k dispozici již nyní, zpočátku u vybraných prodejců v Kalifornii, Connecticutu, New Jersey a New Yorku. Ceny začínají na 59 985 eurech za Advanced a 68 985 eur za Performance. V obou případech jsou zahrnuty náklady na převod ve výši 1 095 EUR.