Genesis GV90 2021: specifikace, cena, datum vydání

Prémiová značka Genesis pokračuje v přechodu od značky specializující se na limuzíny k rozmanitější nabídce. Důraz bude samozřejmě kladen na neustále rostoucí segment SUV a elektrifikaci. Po představení charakteristického středně velkého SUV GV80 nyní značka pracuje na menším modelu GV70. Existují však důkazy, že prémiová značka Hyundai uvažuje o novém modelu v plné velikosti. Vlajková loď SUV, známá jako Genesis GV90 2021 , měla být alternativou k BMW X7 a Mercedes GLS.

Genesis má v současné době v ulicích tři sedany, G70, G80 a G90. Střední velikost GV80 je v současné době jediným SUV s odznakem Genesis, ale prémiová značka slíbila do roku 2021 tři nové, vysoce profilované modely. Dalším z nich je kompaktní GV70 a Genesis byl třetí, kdo zmínil plně elektrické SUV. To ponechává sedmimístný model GV90 v plné velikosti, který dorazí po roce 2021.

Genesis zatím nekomentoval spekulace o modelu GV90, ani nemá mnoho podrobností o jeho designu.

Genesis GV90 2021: design

Prémiová značka Hyundai uvedla na trh své první SUV GV80 se speciální architekturou s pohonem zadních kol zvanou M3. Připravovaný kompaktní model GV70 je založen na samostatné platformě pohonu zadních kol sdílené se sedanem GV70. Třetí plně elektrické SUV Genesis mělo mít střední stopu a mělo být založeno na nové elektrické platformě.

Pokud jde o uváděný model GV90 v plné velikosti, mělo by vlajkové SUV sdílet platformu se sedanem G90 nové generace, pokud Genesis použije stejný recept. Aktualizovaná G90 se začne prodávat jako model 2020 a zbrusu nové verze by měly dorazit kolem roku 2023.

Pokud jde o styling, šéfdesignér značky uvedl, že nová SUV budou sdílet stejnou DNA, ale budou mít výraznou vizuální identitu. Nový GV70 nebude miniaturizovaným GV80, ale dva modely budou sdílet charakteristické designové prvky značky, o čemž svědčí špionážní záběry. GV90, stejně jako každé SUV v plné velikosti, by mělo mít jedinečnou objemnější siluetu, ale model by měl také sdílet stylistické prvky s nejnovějšími modely Genesis.

Vlajková loď Genesis GV90 by měla mít vzpřímený postoj a vysokou linii střechy. Přední část by získala největší verzi charakteristické mřížky ve tvaru štítu značky. Model by měl také používat čtyřkolky a nastavení zadních světel.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní vybavení, vybavení:

Zatímco design SUV značky by měl mít jedinečnou chartu, modely by měly mít stejný design interiéru.

GV90 by pravděpodobně měl v kabině podobný design jako nový GV80. Model by měl být vybaven také prvotřídními komfortními, technologickými a bezpečnostními prvky.

Model měl převzít horizontálně zarovnaný a jasný design palubní desky s vysoko položenou dotykovou obrazovkou uprostřed. V kabině by také bylo spousta luxusních špičkových detailů.

GV90 by měl mít sedmimístnou konfiguraci s dostatkem nákladního prostoru. Tento model by také vybavil prémiové funkce od základní verze i špičkové bezpečnostní systémy.

Genesis GV90 2021: Pohonné jednotky

Pokud jde o hnací ústrojí, stejně jako SUV jiných značek, Genesis GV90 by mohl sdílet komponenty s sedanem Genesis. Takže SUV v plné velikosti mohlo využívat mohutný motor V8 o objemu 5,0 litru. Současný sedan G90 také využívá přeplňovaný motor V6 o objemu 3,3 litru.

SUV GV90 by však mělo přejít na nové vyvíjené motory značky. Přeplňovaný motor V6 s výkonem 3,3 litru a výkonem 365 k by měl ponechat prostor pro nový 3,5litrový motor, který má přibližně o 10 k více. Značka rovněž pracuje na novém přeplňovaném vznětovém motoru řady 6, který má nahradit stávající jednotku V-6.

Model měl kombinovat motory s 8stupňovými automatickými převodovkami. K dispozici by byly pohony dvou a čtyř kol. Model by také používal elektronicky řízený diferenciál s omezeným prokluzem a sofistikované nastavení zavěšení. Stejně jako GV80 by model používal nastavitelné odpružení a různé jízdní režimy.

SUV Genesis v plné velikosti by mělo mít také možnost elektrifikovaného hnacího ústrojí. 

Genesis GV90 2021: vydání, cena

Genesis zatím nekomentoval pověsti o nové vlajkové lodi GV90 2021 SUV. Očekává se, že tento model bude následovat někdy kolem roku 2023 po představení kompaktního modelu GV70 a nového a plně elektrického SUV.

Genesis GV90 by vyzval prémiová SUV plné velikosti od BMW a Mercedesu s cenami začínajícími kolem 70 000 eur. Stejně jako modely jiných značek by měl nabízet jeden z nejlepších záručních balíčků ve své třídě. 

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis