GMC Acadia 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nadcházející GMC Acadia 2022 , jedno z lépe vypadajících SUV, prochází v následujícím roce přepracováním. Tento nádherný rodinný crossover je známý svým malým vzhledem a skvělým uspořádáním třířadé kabiny. Současná generace Acadie debutovala v roce 2017 a byla o něco menší a lehčí než předchozí model.

Pokud jste to ještě nevěděli, tento model sdílí stejný podvozek a odpružení jako luxusní sedan Cadillac CT6. Z toho, co jsme slyšeli, si však nový model zachová stejné rozměry a zároveň dojde k výrazným mechanickým vylepšením, která se promítnou do lepší spotřeby paliva. Stejně jako dříve si můžete vybrat mezi čtyřválcovými, turbo-čtyřmi a výkonnými motory V6.

GMC Acadia 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Redesign Acadia 2022

Tyto GMC Acadia 2022 vypadá moderní a krásné, než mnoho SUV v segmentu. Nový 2022MY bude i nadále nabízet stejné věci, ale nový model je rozhodně atraktivnější než ten předchozí. Toto SUV se vyznačuje obrovskou chromovanou mřížkou, širšími podběhy kol a úzkými LED světlomety.

Celkově Acadia vypadá robustně a dáváme přednost jejímu designu před jazykem jejího bratrance Chevy Traverse. Jak již bylo zmíněno dříve, Acadia sdílí stejný tuhý podvozek a odpružení jako sedan Cadillac CT6. Denali je však nejoblíbenější variantou vybavení, protože kromě vynikající estetiky má také tlumiče, které zajišťují příjemné chování při řízení a vynikající ovladatelnost.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Změny v interiéru

Můžeme předpokládat, že GMC Acadia 2022 bude mít stejný vzpřímený interiér jako dříve, ale s přidanými měkkými materiály. Acadia je prostorné SUV se třemi řadami sedadel, které pojmou i dospělé. Obsahuje také vylepšenou technologii Smart Slide pro lepší přístup do třetí řady 50/50. Z tohoto důvodu sklopením třetí lavice vznikne 12,8 metrů krychlových nákladního prostoru.Sklopením druhé a třetí lavičky lze navíc zvýšit na funkční maximum 79,0 kubických stop. AT4 je terénní výbava, která je standardně k dispozici jako 5místná, ale lze ji zakoupit se šesti nebo sedmi sedadly. Pokud jde o high-tech funkce, Acadia pravděpodobně nabídne stejné možnosti jako její předchůdce. To znamená, že základní model GMC Acadia SL je standardně vybaven 8palcovým dotykovým displejem, třízónovou automatickou klimatizací, bezklíčovým zapalováním a hotspotem WLAN.

GMC Acadia 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Tři možnosti hnacího ústrojí

Nadcházející GMC Acadia 2022 bude používat stejné tři motory jako jeho předchůdce. Podle několika pověstí však všechny tři motory získají část technologie, která zvyšuje účinnost paliva o 20%. 2,5litrový čtyřválec ve výbavových variantách GMC Acadia SL a SLE vyvíjí 194 koní a točivý moment 190 lb-ft.


Následující motor je výkonnější a jedná se o 2,0litrový čtyřválec dostupný na úrovni SLT. Tento motor vyvíjí 230 koní a točivý moment 258 lb-ft. Poslední a nejvýkonnější variantou je 3,6litrový šestiválec, který vyvíjí 310 koní a točivý moment 271 lb-ft. Standardem je 9stupňová automatická převodovka, zatímco nastavení AWD je opět volitelné.

GMC Acadia 2022: specifikace, cena, datum vydání, Autobrezik

Datum vydání ceny GMC Acadia 2022

GMC Acadia nové generace 2022 bude nyní stát něco málo přes 30 000 eur. Prodej bude zahájen později v roce 2021 a špičkové vybavení Denali vás bude stát kolem 50 000 eur.