GMC Terrain 2022: technické údaje, cena, datum vydání

Nadcházející GMC Terrain 2022 bude obsahovat mnoho vylepšení a začne se prodávat později v tomto roce. Výrobce nedávno představil svůj nový model a těšíme se na další výrazné upgrady. Terénní SUV už roky čeká na razantnější vylepšení. Nyní se nemůžeme dočkat, až uvidíme nový model Terrain a jeho vylepšený design. Kromě toho bude v interiéru také řada aktualizací.

Nabídka motorů zůstane, takže neočekáváme žádné zlepšení výkonu. Terénní SUV naopak představí novou výbavu AT4. Není to nová úroveň výbavy, ale je to poprvé, co ji model Terrain má.

GMC Terrain 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Varianta vybavení Terrain 2022 AT4

Zcela nový GMC Terrain 2022 dostává novou variantu výbavy. Je to možná nejzajímavější upgrade. Řeč je o nové variantě výbavy AT4. Je to populární verze, ale na několika dalších modelech GM. Terénní SUV nyní dostává stejné zacházení. První detaily jsou již k dispozici a GMC Terrain AT4 považujeme za velmi přitažlivý.

Tato varianta přichází s hranatým vzhledem, unikátními koly a černou chromovanou mřížkou. K dispozici jsou také černá kola. GM přidá přední kluznou desku a větší světlou výšku. Díky tomu je výbava AT4 určena pro ty, kteří hledají dobrodružství v terénu. Běžný model přichází s poutavějšími vnějšími prvky a přední nárazník byl zcela přepracován.

GMC Terrain 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Změny v interiéru

GMC Terrain 2022 bude také dostávat další aktualizace v kabině. Cílem je dodat více vysoce kvalitních materiálů a modernizovat interiér. Díky novému čalounění nabízí toto SUV nyní ještě větší pohodlí. GM přidá prémiové obložení a další. Uspořádání sedadel je zachováno, takže je zde prostor pro pět cestujících.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Některé spekulace naznačují novou třířadou variantu, ale to je v blízké budoucnosti nepravděpodobné. Každopádně terénní model dostane více standardní výbavy, nový head-up displej a nejnovější bezpečnostní pomůcky. Stejně jako dříve zůstane varianta Denali vrcholnou a nejluxusnější variantou výbavy.

GMC Terrain 2022: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Specifikace motoru

Jak jsem řekl, GMC Terrain 2022 nový motor nepředstaví. Místo toho se toto oblíbené SUV bude držet své aktuální nabídky motorů. Přesněji řečeno, jedná se o jedinou možnost pohonu. V nabídce je 1,5litrový turbo čtyř benzínový motor a standardně je k dispozici 9stupňová automatická převodovka. Tato možnost pohonu vyvíjí 170 koní a točivý moment 203 lb-ft.

Platforma zůstává beze změny, takže Terrain zůstává SUV se standardním nastavením pohonu předních kol. Nastavení pohonu všech kol je opět volitelné. Některé zvěsti předpovídají lepší hodnocení spotřeby paliva, ale to ještě není potvrzeno. V tuto chvíli nabízí Terrain 25 mpg ve městě a 30 mpg na dálnici.

Cena webu GMC 2022, datum vydání

Díky nejnovějším aktualizacím bude nový GMC Terrain v roce 2022 stát více než jeho předchůdce. Nová cena začíná kolem 26 500 eur a varianta výbavy Denali stojí přes 40 000 eur. Výrobce uvede na trh aktualizované SUV v posledním čtvrtletí roku 2021.