Honda Accord 2021: specifikace, cena, datum vydání

13. října se na americkém trhu začne prodávat aktualizovaný sedan Honda Accord 2021. Jedná se o modernizovanou verzi automobilu 10. generace, který byl uveden na trh asi před třemi lety. V poslední době se poptávka po čtyřdveřovém hatchbacku v USA poněkud snížila, takže se výrobce rozhodne vylepšit vůz lokálně přizpůsobením jeho designu, vybavení a technologie. Po plánované změně designu se cena modelu zvýšila o 500 eur a nyní stojí minimálně 24 770 eur. 


Změny vzhledu

Venku je jen velmi malé zlepšení. Mřížka se trochu rozšířila a přepracovaný nárazník dostal různé části mlhových světel. Světlomety si zachovaly stejný design, ale u „starších“ úrovní výbavy byla zavedena optika se širším a jasnějším světelným paprskem. Rovněž byla přepracována řada kol z lehkých slitin a do řady laků karoserie byla přidána barva Sonic Grey Pearl.

Hybrid Accord se od běžných verzí liší modrým „H“ na masce chladiče a hybridními emblémy na předních blatnících a na víku kufru. Verze Sport a Sport SE se opět vyznačují spoilerem, LED mlhovými světly, tmavě chromovaným krytem chladiče a 19palcovými koly zvláštního designu.

Salon a vybavení

Vybavení modelu se v důsledku modernizace zlepšilo. Základní výbava modelu Honda Accord 2021 zahrnuje multimediální systém displeje s 8palcovou dotykovou obrazovkou a podporu protokolů Apple CarPlay / Android Auto. Drahé verze sedanu jsou založeny na bezdrátové integraci zařízení, zatímco cestující vzadu získají dva další porty USB.


Pro variantu Accord 1.5T byl připraven nový balíček Sport SE, který nahrazuje verzi EX. Nabízí kožené čalounění sedadel, vyhřívaná přední sedadla, elektrické nastavení sedadla řidiče a spolujezdce (12 nebo 4 polohy), funkci Smart Entry a dálkově ovládané startování motoru.


A konečně, redesign roku 2021 přinesl inovace v oblasti asistované elektroniky. Všechny akordy jsou proto nyní bez výjimky vybaveny systémy pro připoutání zadního bezpečnostního pásu a připomenutí zadních sedadel. První informuje řidiče o nezpevněných zadních pasažérech, druhá připomíná zapomenuté děti, domácí mazlíčky nebo jiné věci. Kromě standardních asistentů mají verze Accord Touring a Hybrid Touring také nový parkovací asistenční systém Low Speed ​​Braking Control. Detekuje poruchy při jízdě nízkou rychlostí vydáním výstražného signálu nebo zahájením brzdění. Byla také vylepšena funkčnost adaptivního tempomatu a komplexu sledujícího jízdní pruhy – oba systémy nyní fungují plynuleji a přesněji, bez ostrých úprav.


✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje Honda Accord 2021

Paleta motorů Accordu zůstala stejná. Pokud nebyl revidován software pro ovládání hnacího ústrojí. Prvním motorem je 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 195 koní. a 260 Nm. Je doprovázen variátorem. Další na řadě je hybridní nastavení, které kombinuje 2,0litrový motor i-VTEC a elektromotor. Síla je zde 215 koní. a 315 Nm.


Nahoře je 2,0litrové turbodmychadlo s výkonem 255 koní. a 370 Nm. Funguje ve spojení s 10stupňovým „automatem“. Všechny úpravy jsou s pohonem předních kol.  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 stimme, im mittleren: 5 von 5)