Honda CR-V 2022: specifikace, cena, datum vydání

Jeden z nejprodávanějších kompaktních crossoverů, Honda CR-V, přichází s několika drobnými změnami a aktualizacemi. Nová generace modelu Honda CR-V 2022 představí osvěžující design a modernější kabinu.

Toto SUV je na planetě populární a první model byl představen koncem roku 1996. Nadcházející model však bude šestou generací a bude k dispozici někdy příští rok. Z toho, co jsme slyšeli, si výrobce ponechá stejné motory a můžeme očekávat stejné 1,5litrové, 4válcové a přeplňované hybridní jednotky.

Honda CR-V 2022 občerstvení

V loňském roce se Honda crossoveru CR-V mírně osvěžila a neočekáváme žádné významné aktualizace nového. V loňském roce výrobce aktualizoval svou přední část a přidal nový nárazník a zatemňovací mřížku. K dispozici jsou také větší otvory pro mlhová světla, která dodávají přední kapotáži sportovnější vzhled. Podle Hondy však nový model přijde s aktualizovanými kapotážemi EX, EX-L a Touring. Všechny modely mají nové kulaté LED mlhové světlo, zatímco kapotáž EX nyní jezdí na jedinečných 18palcových kolech. Turistická kapotáž je nejlépe vybavena a je k dispozici na 19palcových kolech.

Celkově je nejprodávanější SUV Honda CR-V o něco svalnatější než jeho předchůdce. Světlá výška je vyšší a tento model nyní měří 7,8 palce pro modely s pohonem předních kol (FWD) a 8,2 palce pro pohon všech kol. Díky tomu obecně CR-V nabízí snadné cestování na vyšších úrovních.

K dispozici je také hybridní model, který se mírně liší. Tento model zahrnuje LED mlhová světla, modrý odznak Honda a mírně přepracovaný zadní nárazník se skrytým výfukem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér by měl být modernější

V tomto oddělení bude nová Honda CR-V 2022 i nadále obsahovat stejný moderní interiér. Kabina tohoto kompaktního dvouřadého crossoveru pro 5 cestujících je obecně jedním z nejlepších atributů. Je to jeden z nejprostornějších modelů ve své třídě. Také toto SUV nabízí předem vynikající pohodlné místo k sezení a má dobrý výhled ven.

A co je nejdůležitější, hybridní model nabízí téměř stejnou nabíjecí kapacitu jako základní model. Honda CR-V 2021 Hybrid nabízí prostor za zadními sedadly 33,2 kubických stop. Sklopená sedadla však otevírají 68,7 kubických stop oproti 39,2 / 75,8 kubických stop u standardního modelu.

Základní úroveň LX zahrnuje Honda Sensing, jednozónovou automatickou klimatizaci, couvací kameru, ručně nastavitelné sedadlo řidiče v 6 směrech, audiosystém se 4 reproduktory / 160 wattů s 5palcovou barevnou obrazovkou a tempomat a bezdrátové připojení Bluetooth.

Možnosti hnacího ústrojí Honda CR-V 2022

Stejně jako současná pátá generace bude i nová Honda CR-V 2022 používat stejné motory. Jsou přesně dva z nich. První hnací ústrojí se skládá z 1,5litrového přeplňovaného čtyřválce o výkonu 190 koní a točivého momentu 179 lb-ft. S největší pravděpodobností však dojde k některým mechanickým upgradům, což povede k vyšší efektivitě.

Současný model nabízí na dálnici u modelů s pohonem předních kol spotřebu paliva 34 mpg, zatímco verze AWD poskytuje o 2 mpg méně. Stejně jako předchozí model bude i nový model pravděpodobně používat stejný standardní převodový poměr.

Specifikace hybridního modelu

Honda CR-V 2022 Hybridní používá 2,0 litru 4 motor válce a dva elektromotory s. Díky této kombinaci je celkový výkon 212 koní. Na rozdíl od základního modelu je hybrid standardně vybaven pohonem všech kol. Využívá také plynule měnitelnou automatickou převodovku (eCVT) a může běžet pouze na elektřinu při nižších rychlostech.

Ve srovnání s jinými modely ve stejném segmentu jako Toyota RAV4 Hybrid nebo Ford Escape Hybrid je však nový model CR-V po městě efektivnější a poskytuje 40 mpg.

Datum vydání a cena

Datum vydání nové Hondy CR-V 2022 bude příští rok za mírně vyšší cenu. Současný model stojí u základního modelu LX něco přes 25 000 eur, zatímco CR-V Touring Top Edition stojí přes 33 000 eur.

Honda CR-V Hybrid začíná na 28 000 eurech, což je jen o 1200 více než u základního modelu CR-V s pohonem všech kol.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis