Honda HR-V 2021: specifikace, cena, datum vydání

Zcela nová Honda HR-V 2021 se dostane na trh za rok. Podle mnoha zpráv to bude model nové generace. To znamená, že v každé kategorii můžeme očekávat několik změn, případně kompletní redesign. Kromě toho je interiér výrazně vylepšen.

HR-V zůstává kompaktní crossover, který nabízí všestrannost a vynikající účinnost paliva. Nejnovější model Hondy dorazí také na americkou půdu. Z tohoto důvodu bychom mohli očekávat novou možnost motoru. Hybridní verze však zatím není k dispozici.

Honda HR-V 2021: specifikace, cena, datum vydání

Redesign nové generace HR-V 2021

Nová generace crossoverů HR-V dosud nebyla potvrzena. Honda je však automobilka, která ráda provádí změny každých sedm let. Například nová Honda HR-V 2021 je dokonalým kandidátem. Tady je důvod. Byl představen v roce 1999 a první generace trvala do roku 2006. Druhá generace je přítomna od roku 2015. Děláš matematiku. HR-V je navíc jen jedním z příkladů.


V každém případě je subkompaktní crossover zcela zvenčí přepracován. HR-V 2021 obdrží tolik vizuální změny. Styling se reviduje a můžeme očekávat nové nárazníky, novou mřížku a světlomety. Kromě toho budou v nabídce nové barvy exteriéru. Některé fámy hovoří o nové úrovni výbavy, což je další možnost.

Honda HR-V 2021: specifikace, cena, datum vydání

Generální oprava

Subkompaktní crossover uvnitř nabízí také nové funkce. Honda HR-V zpočátku představí nový informační a zábavní systém v roce 2021 . Automobilka také plánuje snížit počet tlačítek v kabině. HR-V má větší standardní dotykovou obrazovku a více dotykových tlačítek. K dispozici bude nepochybně nové uspořádání interiéru, další leskle černé panely, volant a pedály.Horní varianty výbavy nyní vypadají ještě kvalitněji a luxusněji. Výrazně se také vylepšila konstrukce kabiny. HR-V je jedním z nejbezpečnějších crossoverů v segmentu malých automobilů. K dispozici jsou nové asistenční funkce řidiče. Rozměrově se nic nezmění. Díky tomu bude model 2021 HR-V vypadat a cítit se lépe a pohodlněji.


Honda HR-V 2021: specifikace, cena, datum vydání

Specifikace motoru, pověsti, hybrid

To je místo, kde to začíná být obtížné. Nikdo vlastně neví, jestli Honda pracuje na novém motoru. Některé zprávy říkají „ano“. Podle stejných pověstí se v Evropě nabízí nový motor. Neexistuje žádné oficiální potvrzení od Hondy, ale nový hnací ústrojí rozhodně není hybrid. Připravovaná Honda HR-V 2021 bude i nadále nabízet svůj efektivní 1,8litrový motor. Tento čtyřválcový zážehový motor produkuje výkon 141 koní a točivý moment 127 lb-ft.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Dodává se se šestistupňovou manuální převodovkou a volitelnou převodovkou CVT. Můžete také vybavit nový subkompaktní crossover volitelným AWD. Pokud jde o účinnost paliva, HR-V 2021 nabízí 25 MPG ve městě a 33 MPG na dálnici. S těmito čísly zůstává HR-V jedním z nejekonomičtějších crossoverů ve svém segmentu. Pokud chcete sílu a rychlost, HR-V není pro vás. Pokud však chcete univerzální crossover malých automobilů s vysokou spotřebou paliva, toto je odpověď.

Cena a datum vydání modelu Honda HR-V 2021

Stejně jako u jiných modelů nové generace bude i v roce 2021 stát Honda HR-V dražší. Současný model pro rok 2020 začíná na 22 500 eurách. Nový HR-V stojí kolem 24 000 eur. Doporučujeme však přeskočit variantu výbavy EX-L. Dobře vybavený HR-V je k dispozici za 28 000 eur.  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)